Popularny: 1500 odsłonInformacje17 stycznia,

Szok! W Sierpcu też budują place zabaw :)

Szok! W Sierpcu też budują place zabaw :)

Place zabaw dla dzieci - to temat drażliwy, niewygodny i przede wszystkim woda na młyn do krytyki dla opozycji IdG. Kandydaci na radnych z Inicjatywy dla Gostynina ujęli w swoim programie wyborczym nazwanym - Plan dla Gostynina właśnie te inwestycje pod hasłem "Place zabaw to raj dla Wszystkich Maluchów". Z tym programem zdobyli zdecydowaną większość w Radzie Miasta w Gostyninie. To zobowiązuje, a program należy realizować, bo z niego każdy powinien być rozliczony, zarówno radni jak i burmistrz (działania wedle swoich kompetencji).

Przewiń w dół aby czytać dalejW Sierpcu też budują place zabaw, mało tego pozyskują również na nie środki UE. W roku 2017 na budowę 4 placów zabaw w Sierpcu pozyskano łącznie ponad 167 tyś. zł. W Gostyninie to nierealne.

Place zabaw budują też w Kutnie, Płocku, Gąbinie, ba nawet zobaczycie je w Szczawinie Kościelnym. W zasadzie budują w każdym mieście i bardzo dobrze, a dlaczego? - "Na placach zabaw dzieci mają możliwość wytrenowania koordynacji ruchów ciała, ćwiczą także kreatywność i zasady współzawodnictwa. Nie tylko poznają zasady współżycia w grupie, ale też lepiej rozumieją własne możliwości. Zaczynają się uczyć jak budować relacje z innymi" - to cytat również z Planu dla Gostynina.

Pamiętacie jak wyglądało otwarcie placu zabaw za MCKa?

To był kluczowy punkt programu Inicjatywy dla Gostynina, który został zrealizowany - dla przykładu, ta inwestycja mniej kosztowała niż kara jaką będzie musiało zapłacić miasto ze względu na nieprawidłowości podczas przyznawania za poprzedniego burmistrza Włodzimierza Śniecikowskiego mieszkań socjalnych w blokach przy ulicy Targowej.

Jak to jest z tymi placami zabaw w Gostyninie?

Fakty są takie, tylko dwa place zabaw dla dzieci jakie obecnie powstały są związane praktycznie z zapisami budżetowymi jakie wprowadzili radni Inicjatywy dla Gostynina w danym roku, chodzi właśnie o plac zabaw za MCKa i plac zabaw przy ul. Bierzewickiej. Pozostałe to przede wszystkim realizacje w ramach Budżetu Obywatelskiego (czasami z opóźnieniem)  jaki był przeprowadzany w poszczególny edycjach. Oczywiście wnioskodawcami w większości z nich były osoby związane z IdG, ale te inwestycje by nie przeszły w etap realizacji gdyby nie Państwagłosy.

W pierwszej edycjiBudżetu Obywatelskiego - wśród 5 zakwalifikowanych wniosków do realizacji trzy dotyczyły placów zabaw, a konkretnie - budowa placu zabaw na os. Zalesie (realizacja 2017 rok), modernizacja placu zabaw na os. Czapskiego (realizacja 2017 rok) i przy ul. Gen. Józefa Bema.

W drugiej edycjiBudżetu Obywatelskiego - realizacja 2017 rok - wśród 6 zakwalifikowanych wniosków do dalszej realizacji przechodzą dwa dotyczące placów zabaw - plac zabaw w SP 1 w Gostyninie i Frajdowisko - zgłoszony przez osoby z IdG. Co ciekawe obydwa wnioski uzyskują 2030 ważnych głosów na 3227 oddanych ogólnie w całej II edycji Budżetu Obywatelskiego w Gostyninie. To pokazuje jakie poparcie mają właśnie te inwestycje.

W trzeciej edycjiBudżetu Obywatelskiego - realizacja w 2018 roku - wśród wszystkich zgłoszonych poprawnie wniosków znajduje się jeden dotyczący placu zabaw (przy SP NR 5), otrzymał on 696 głosów i był to trzeci wynik na 8 zakwalifikowanych wniosków do realizacji.

To trzeba podkreślić, mimo takiej nagonki na place zabaw jaką stosuje opozycja IdG, dwa wnioski w ramach tych trzech edycji Budżetu Obywatelskiego w Gostyninie zgłosiły osoby nie związane z Inicjatywą dla Gostynina i chwała im za to. Ich projekty uzyskały imponującą ilość głosów - plac zabaw przy SP 1 i SP 5.

W 2018 roku, w zapisach budżetowych znalazły się również place zabaw przy ul. Prusa, ul. Spółdzielczej, ul. Stodólnej i ul. Bierzewickiej (osiedle). Potrzebę ich realizacji zgłaszali mieszkańcy Gostynina m.in. na forach internetowych, FB czy też w rozmowach bezpośrednich z osobami z Inicjatywy dla Gostynina.

Czy warto było budować place zabaw dla dzieci?

Oczywiście, ten punkt w Planie dla Gostynina z 2014 roku, w 2018 roku będzie zrealizowany do końca.

Roman Augustyniak


Napisz komentarz

Popularny: 1200 odsłonInformacje17 stycznia,

Zimowe utrzymanie dróg na terenie powiatu

Zimowe utrzymanie dróg na terenie powiatu

Starostwo przedstawia informację dotyczącą zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie zimowym 2017/2018.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Na terenie Powiatu Gostynińskiego Zimowym utrzymaniem dróg powiatowych kieruje Zarząd Dróg Powiatowych w Gostyninie.  Zimowe utrzymanie dróg obejmuje usługi mające na celu złagodzenie skutków zimy poprzez zmniejszenie lub ograniczenie zakłóceń w ruchu drogowym wywołane czynnikami atmosferycznymi takimi jak śliskość zimowa oraz opady śniegu.

Łączna długość dróg objęta zimowym utrzymaniem  -  317,7 km.    
Teren Powiatu Gostynińskiego dla potrzeb zimowego utrzymania dróg został podzielony na III obszary:

I obszar: obejmuje drogi powiatowe w m.Gostynin, część Gminy Gostynin – usługi świadczy – P.H.U. „PRIMA” Bogdan Głuchowski, 96-500 Sochaczew, Karłowo 8.

II obszar: obejmuje drogi powiatowe na terenie części Gminy Gostynin   i  część Gminy Szczawin Kościelny – usługi świadczy – Witold Kaczmarek działający pod firmą BARTEX z siedzibą 99-322 Oporów, Świechów-Parcele 32 i Marek Przewłocki  działający pod firmą „MARGO” z siedzibą 09-550 Szczawin Kościelny, Janki 13.

III obszar: obejmuje drogi powiatowe na terenie Gminy Pacyna i Gminy Sanniki oraz cześć Gminy Szczawin Kościelny - usługi świadczy   P.H.U. „PRIMA” Bogdan Głuchowski, 96-500 Sochaczew, Karłowo 8.
                                                                
Informacji o stanie dróg  na obszarze I, II udzielać będą:
Paweł Warabieda  - tel.  242352136, 242352478, 517942581
Danuta Tomczak - tel. 242352136, 242352478, 505501759
Informacji o stanie dróg  na obszarze III udzielać będzie:
Henryk Kowalczyk – tel. 242352136, 242352478, 503091884

Nadzór nad prowadzeniem akcji zimowej w sezonie 2017/2018  pełni: Teresa Janecka – Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Gostyninie. Dyżury będą pełnione w miarę potrzeb w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Gostyninie, ul. Płocka 76, od godz. 4.00  do czasu zakończenia akcji, w przypadkach szczególnych całodobowo.
Tel. 242352136, 605311077, fax/tel.242352478
e-mail: zdp_gostynin@poczta.onet.pl


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie