InformacjeGorący temat (1500 odsłon)

Szok! W Sierpcu też budują place zabaw :) [FELIETON]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Inicjatywa dla Gostynina Paweł Kalinowski Roman Augustyniak place zabaw Sierpc kutno Płock

Place zabaw dla dzieci - to temat drażliwy, niewygodny i przede wszystkim woda na młyn do krytyki dla opozycji IdG. Kandydaci na radnych z Inicjatywy dla Gostynina ujęli w swoim programie wyborczym nazwanym - Plan dla Gostynina właśnie te inwestycje pod hasłem "Place zabaw to raj dla Wszystkich Maluchów". Z tym programem zdobyli zdecydowaną większość w Radzie Miasta w Gostyninie. To zobowiązuje, a program należy realizować, bo z niego każdy powinien być rozliczony, zarówno radni jak i burmistrz (działania wedle swoich kompetencji).


W Sierpcu też budują place zabaw, mało tego pozyskują również na nie środki UE. W roku 2017 na budowę 4 placów zabaw w Sierpcu pozyskano łącznie ponad 167 tyś. zł. W Gostyninie to nierealne.

Place zabaw budują też w Kutnie, Płocku, Gąbinie, ba nawet zobaczycie je w Szczawinie Kościelnym. W zasadzie budują w każdym mieście i bardzo dobrze, a dlaczego? - "Na placach zabaw dzieci mają możliwość wytrenowania koordynacji ruchów ciała, ćwiczą także kreatywność i zasady współzawodnictwa. Nie tylko poznają zasady współżycia w grupie, ale też lepiej rozumieją własne możliwości. Zaczynają się uczyć jak budować relacje z innymi" - to cytat również z Planu dla Gostynina.

Pamiętacie jak wyglądało otwarcie placu zabaw za MCKa?

To był kluczowy punkt programu Inicjatywy dla Gostynina, który został zrealizowany - dla przykładu, ta inwestycja mniej kosztowała niż kara jaką będzie musiało zapłacić miasto ze względu na nieprawidłowości podczas przyznawania za poprzedniego burmistrza Włodzimierza Śniecikowskiego mieszkań socjalnych w blokach przy ulicy Targowej.

Jak to jest z tymi placami zabaw w Gostyninie?

Fakty są takie, tylko dwa place zabaw dla dzieci jakie obecnie powstały są związane praktycznie z zapisami budżetowymi jakie wprowadzili radni Inicjatywy dla Gostynina w danym roku, chodzi właśnie o plac zabaw za MCKa i plac zabaw przy ul. Bierzewickiej. Pozostałe to przede wszystkim realizacje w ramach Budżetu Obywatelskiego (czasami z opóźnieniem)  jaki był przeprowadzany w poszczególny edycjach. Oczywiście wnioskodawcami w większości z nich były osoby związane z IdG, ale te inwestycje by nie przeszły w etap realizacji gdyby nie Państwagłosy.

W pierwszej edycjiBudżetu Obywatelskiego - wśród 5 zakwalifikowanych wniosków do realizacji trzy dotyczyły placów zabaw, a konkretnie - budowa placu zabaw na os. Zalesie (realizacja 2017 rok), modernizacja placu zabaw na os. Czapskiego (realizacja 2017 rok) i przy ul. Gen. Józefa Bema.

W drugiej edycjiBudżetu Obywatelskiego - realizacja 2017 rok - wśród 6 zakwalifikowanych wniosków do dalszej realizacji przechodzą dwa dotyczące placów zabaw - plac zabaw w SP 1 w Gostyninie i Frajdowisko - zgłoszony przez osoby z IdG. Co ciekawe obydwa wnioski uzyskują 2030 ważnych głosów na 3227 oddanych ogólnie w całej II edycji Budżetu Obywatelskiego w Gostyninie. To pokazuje jakie poparcie mają właśnie te inwestycje.

W trzeciej edycjiBudżetu Obywatelskiego - realizacja w 2018 roku - wśród wszystkich zgłoszonych poprawnie wniosków znajduje się jeden dotyczący placu zabaw (przy SP NR 5), otrzymał on 696 głosów i był to trzeci wynik na 8 zakwalifikowanych wniosków do realizacji.

To trzeba podkreślić, mimo takiej nagonki na place zabaw jaką stosuje opozycja IdG, dwa wnioski w ramach tych trzech edycji Budżetu Obywatelskiego w Gostyninie zgłosiły osoby nie związane z Inicjatywą dla Gostynina i chwała im za to. Ich projekty uzyskały imponującą ilość głosów - plac zabaw przy SP 1 i SP 5.

W 2018 roku, w zapisach budżetowych znalazły się również place zabaw przy ul. Prusa, ul. Spółdzielczej, ul. Stodólnej i ul. Bierzewickiej (osiedle). Potrzebę ich realizacji zgłaszali mieszkańcy Gostynina m.in. na forach internetowych, FB czy też w rozmowach bezpośrednich z osobami z Inicjatywy dla Gostynina.

Czy warto było budować place zabaw dla dzieci?

Oczywiście, ten punkt w Planie dla Gostynina z 2014 roku, w 2018 roku będzie zrealizowany do końca.

Roman Augustyniak

Tematy:Inicjatywa dla GostyninaPaweł KalinowskiRoman Augustyniakplace zabawSierpckutnoPłock

Sprawdź też: Adwokat GostyninPaznokcie akrylowe GostyninKsięgowość Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Popularne artykuły


Galerie zdjęć


Zimowe utrzymanie dróg na terenie powiatu
Zimowe utrzymanie dróg na terenie powiatu
Zimowe utrzymanie dróg na terenie powiatu

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij