Popularny: 600 odsłonInformacje9 lutego,

Tak powinny wyglądać lekcje historii

Jak co roku naszą szkołę po byłym Gimnazjum nr 2odwiedziła grupa rekonstrukcyjna Teatru Historycznego „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”.

Przewiń w dół aby czytać dalejW tym roku artyści i miłośnicy historii zaprezentowali nowy repertuar uczniom z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum: „Długi wiek XIX”.

W ciekawy i oryginalny sposób grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała młodzieży historię owego okresu i przemiany jakie dokonywały się w tym czasie w wojskowości. Oprócz kosynierów i wojsk Księstwa Warszawskiego młodzież mogła zobaczyć także oddziały powstańcze doby powstania listopadowego i styczniowego.

Najwięcej jednak sensacji wzbudziły sylwetki m.in. Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego i Piotra Wysockiego, których wszyscy na sali podziwiali.

Zajęcia jak zawsze przyciągnęły sporą gromadę uczniów, a najciekawszym elementem zajęć, oprócz pasjonującego wykładu była możliwość przebrania się w bogato zdobione stroje epokowe przez chętnych uczniów.


Napisz komentarz

Popularny: 3600 odsłonInformacje8 lutego,

34-latka straciła prawo jazdy. Wpadła podczas rutynowej kontroli

34-latka straciła prawo jazdy. Wpadła podczas rutynowej kontroli

Wczoraj (07.02.) gostynińscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania na rzecz bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Nie obyło się bez kar dla pieszych i kierowców, a dodatkowo 34-letnia żychlinianka straciła prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Policjanci ruchu drogowego cyklicznie skupiają uwagę na relacjach między kierującymi, a pieszymi. Oczywistym jest fakt, że w przypadku potrącenia przez samochód pieszy stoi na straconej pozycji, tym bardziej zadziwia, że piesi często łamią przepisy i narażają się na to niebezpieczeństwo.

Podczas wczorajszych działań policjanci odnotowali 9 sytuacji, w których piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozowolonym. Wobec 2 funkcjonariusze zastosowali pouczenie, pozostali piesi ukarani zostali mandatami. Równie nieodpowiedzialnie zachował się wczoraj 52-letni płocczanin, który w Stefanowie wykonywał manewr wyprzedzania bezpośrednio przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Kierujący Skodą za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Ponadto w trakcie działań policjanci zatrzymali 34-letnią żychliniankę, która kierowała Renault Trafic będąc w stanie po użyciu alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy, a zgodnie z art. 87§1 kodeksu wykroczeń grozi jej kara grzywny lub aresztu oraz utrata uprawnień na okres od 6 do 36 miesięcy.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach. Pamiętajmy, że każda ze stron ma swoje prawa, ale również obowiązki. Należy stosować się do przepisów i  stosować zasadę ograniczonego zaufania.


Napisz komentarz

qwa, 10 lutego
wyjeżdżając z parkingu włączasz się do ruchu, ustąp pierwszeństwa!
do qqq, 9 lutego
znaki poziome na jezdni pozwalają (nakazują) na skręt w tym miejscu w lewo lub nakaz jazdy prosto.Kierowco patrz na znaki - na jezdni też!
qqq, 8 lutego
to może ktoś jeszcze weźmie się za kierowców, którzy wymuszają pierwszeństwo, skręcając w lewo przy wyjeździe z parkingu przy Kaufland w ul. Wojska Polskiego
Dodaj ogłoszenie