Popularny: 1400 odsłon Informacje 6 listopada 2018, 13:59,

Trwa montaż wiat przystankowych

Jesień w pełni, a niebawem zima. Te pory roku z pewnością są zmorą osób, które w deszczu i śniegu często musiały wystawać na przystankach autobusowych. Niedługo oczekiwanie na komunikację miejską będzie bardziej komfortowe za sprawą wiat przystankowych. Obecnie trwa ich montaż.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Zadanie zostało wpisane do budżetu na wniosek radnych


Zadanie zostało wpisane do budżetu na wniosek radnych dobiegającej do końca kadencji. Obecnie trwa montaż wiat na ulicach: Wojska Polskiego, Targowej oraz Popiełuszki.

"Wnioski IdG w realizacji. Od początku roku zabiegaliśmy o zakup i montaż wiat przystankowych. Udało się" - komentuje Agnieszka Korajczyk-Szyperska Przewodnicząca Zarządu Inicjatywy dla Gostynina.

Przypomnijmy, że pod koniec 2016 roku, również na wniosek radnych  z IdG wymieniono wiatę na ul. 18 stycznia, a także ustawiono na ul. 3 Maja i Kowalskiej.


Napisz komentarz

Informacje 6 listopada 2018, 12:57,

”Meeting ku wolności” w SP5

W piątek (9 listopada br.) o godzinie 11:11 uczniowie we wszystkich szkołach w Polsce będą śpiewać Mazurka Dąbrowskiego. To pieśń, która łączy i jest podstawą polskości, dlatego Szkoła Podstawowa nr 5 postanowiła zorganizować akcję “Dzień dla Niepodległej”.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
W niedzielę przypada 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Celem wydarzenia jest zaangażowanie młodzieży oraz lokalnych środowisk w całej Polsce do śpiewania Hymnu Narodowego oraz przygotowania ciekawych projektów, które upamiętnią 100. rocznicę Niepodległości naszej Ojczyzny.

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie w dniu 9 listopada 2018 roku przystąpi do powyższej akcji organizując uroczystość pt.” Meeting ku wolności”. Przebieg uroczystości będzie wyglądał następująco:

  • 10:30 - 11:00 – rozdawanie kotylionów.

  • 11:00 - 11:05 – zbiórka uczniów i przedszkolaków w hali sportowej.

  • 11:11 – zaśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

  • 11:30 – zbiórka przed szkołą, posadzenie dębu.

  • 11:40 - 12:30 – przemarsz uczniów i przedszkolaków ulicami miasta, rozdawanie mieszkańcom pamiątkowych kart Niepodległości.

  • 12:30 - 12:50 – zapalenie zniczy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, spotkanie dyrekcji szkoły i nauczycieli z władzami miasta.

  • 13:00 - powrót do szkoły.


Napisz komentarz

Komentarze

Jola, 6 listopada 2018
Jest to akcja ogólnopolska i biorą w niej udział WSZYSTKIE szkoły, niezależnie od tego jak sobie te szkoły tą akcję nazwą
Dodaj ogłoszenie