Popularny: 2300 odsłonInformacje9 czerwca 2018, 00:43,

TVN24 gościł u Magdaleny i Adama Sikorskich

TVN24 gościł u Magdaleny i Adama Sikorskich

W telewizji TVN24 ukazał się materiał o niepełnosprawnej gostyniniance Magdalenie Sikorskiej, która udowadnia, że pomimo niepełnosprawności można radzić sobie w codziennym życiu a nawet pełnić funkcję Powiatowego Rzecznika Osób Niepełnosprawnych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Osoba niepełnosprawna również może być rodzicem


Napisz komentarz

Popularny: 4500 odsłonInformacje8 czerwca 2018, 17:52,

Zespół Szkół świętował jubileusz 50-lecia

W piątek, 8 czerwca 2018 r. w Gostyninie odbyły się obchody 50-lecia Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, tzw. „elektryczniaka”.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Przez 50 lat swojej działalności szkoła doczekała się 4234 absolwentów

Szkoła rozpoczęła swoją działalność 1 września 1967 roku jako Technikum Elektryczne z siedzibą w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie, następnie na potrzeby szkoły otwarto warsztaty przy ulicy Kowalskiej a w 30. rocznicę otwarcia szkoły oddano do użytku obecny budynek szkoły przy ulicy Kowalskiej.

Przez 50 lat swojej działalności szkoła doczekała się 4234 absolwentów.

W piątek, 8 czerwca zorganizowano święto 50-lecia. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele NMP Matki Kościoła w Gostyninie, następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do siedziby szkoły przy ulicy Kowalskiej, gdzie w hali sportowej szkoły odbyła się część oficjalna. 50-lecie placówki świętowali dyrekcja, w tym również byli dyrektorzy, władze lokalne, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły, rada rodziców oraz absolwenci i obecni uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Gostyninie.

- Czuje się zaszczycona i wyróżniona, że mam przyjemność powitać takich wspaniałych gości – powiedziała na wstępie uroczystości dyrektor Izabela Sieradzka.

Z okazji święta, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Robacki odczytał okolicznościowy list gratulacyjny w imieniu Rady Miasta oraz wręczył kwiaty i prezent dla potrzeb szkoły.

Z okazji 50-lecia był okolicznościowy tort, biuletyn przedstawiający 50 lat historii "elektryczniaka", przedstawienie w wykonaniu uczniów, wystawa zdjęć a także wręczenie z okazji 50-lecia szkole medalu Pro Mazovia od Marszałka.

Do życzeń wszystkiego najlepszego dla całej społeczności szkoły przyłącza się również redakcja portalu Gostynin.Info.

 


Napisz komentarz

Komentarze

bez komentarza, 12 czerwca 2018
No nie wiem czy wielu.... parę osób biorąc pod uwagę ilość absolwentów. Ani termin ani organizacja . Jakoś tak ...zmarnowano taką świetną okazję do prawdziwych spotkań po latach.SZKODA !!
emerytka, 12 czerwca 2018
Było nas emerytów wielu. To było miłe spotkanie po latach.
elektryk, 11 czerwca 2018
szkoda, że nie pomyślano o zjeździe absolwentów i przesunięciu uroczystości na sobotę, wielu byłych uczniów chętnie zorganizowałoby spotkania klasowe "po latach"
Dodaj ogłoszenie