Informacje10 lipca 2018, 10:07,

Pieniądze wrócą do kasy miasta. Budowa windy w SP3 będzie dofinansowana

Pieniądze wrócą do kasy miasta. Budowa windy w SP3 będzie dofinansowana

Świetna wiadomość dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 3. Gmina Miasta Gostynina pozyskała w tegorocznym naborze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowanie w kwocie 64 650,00zł na realizację zadania pn.: „Budowa windy i likwidacja barier architektonicznych w Szkole Podstawowej nr 3”.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Można je wykorzystać na inne zadania inwestycyjne - powiedziała Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska.


W okresie wakacyjnym w placówce trwają prace nad budową windy dla osób niepełnosprawnych. 

"Na ten cel radni zabezpieczyli wcześniej kwotę ponad 100 000 złotych, więc lwia część tej sumy wróci do kasy miasta. Można ją wykorzystać na inne zadania inwestycyjne" - powiedziała Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska.


Napisz komentarz

Popularny: 700 odsłonInformacje9 lipca 2018, 12:37,

Policja alarmuje: nagminnie jeździmy nie zapinając pasów

Policja alarmuje: nagminnie jeździmy nie zapinając pasów

W dniu 6 lipca br. gostynińscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wyniki przeprowadzonej kontroli były druzgocące

W czasie prowadzonej akcji mundurowi ujawnili 15 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, w tym 13 kierujących. Z uwagi na fakt, że w dalszym ciągu duża liczba osób korzystających z pojazdów nie używa pasów bezpieczeństwa działania będą cyklicznie powtarzane.

Policjanci przypominają, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa odpowiada osoba która tego obowiązku nie dopełniła.

Karą za prowadzenie samochodu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa jest obecnie 100 zł mandatu i 2 punkty karne.

Kierowca jest zobowiązany upewnić się czy wszyscy w pojeździe mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Jeżeli tego nie zrobi, naraża się na kolejne 100 zł mandatu i 4 punkty karne.

W sytuacji kiedy kierowca upomniał pasażerów, aby zapięli pasy, a nie był świadomy, że osoby podróżujące nie zastosowały się do polecenia, to nie zapłaci mandatu. Wtedy to każdy pasażer, który nie zapiął pasów otrzyma mandat 100 zł.


Napisz komentarz

Komentarze

realista, 11 lipca 2018
Nakaz zapinania pasa jest klasycznym przykładem ograniczenia mojej wolności, jako osoba dorosla chyba mam prawo sam decydować o sobie. Jeżeli kazemy za niezapiety pas to dlaczego nie kazemy za palenie papierosow które tez powodują choroby nowotworowe, picie alkoholu powodujące uzależnienia i wiele innych t.p.
Dodaj ogłoszenie