Popularny: 3500 odsłonInformacje12 lutego, 02:04,

Uaktywnili się włamywacze. Okradli dom w środku dnia

Uaktywnili się włamywacze. Okradli dom w środku dnia

Niestety, w ostatnim czasie znów w okolicach Gostynina uaktywnili się włamywacze. Jak informuje serwis TerazGąbin.pl, w piątek, 8 lutego do jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Stodólnej w Gąbinie włamał się mężczyzna, który ukradł biżuterię, wartą ponad 7 tysięcy złotych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 57
Łupem włamywacza padła biżuteria o wartości ponad 7 tys złotych


- Do włamania doszło między godziną 10:30 a 11:40. Sprawca wszedł do domu poprzez wyłamane okno w pomieszczeniu kuchennym, a następnie dokonał kradzieży biżuterii: złotych łańcuszków, bransoletki i pozłacanego zegarka. Straty wyceniono na 7 tysięcy złotych. - poinformował portal TerazGąbin.pl rzecznik prasowy Komendy Policji w Płocku asp. szt. Krzysztof Piasek.

Mężczyzna został wypłoszony i uciekł z budynku przeskakując przez ogrodzenia w kierunku kompleksu szkolnego. Ubrany był w jasną kurtkę z kapturem na głowie. Widziany mógł być około godziny 11:40.

Ja informuje również ten sam portal, w poniedziałek, 11 lutego po ulicach Gąbina jeździł podejrzanie wyglądający samochód marki Volksvagen Passat, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy obserwowali okoliczne domy.

Tematy:złodziej

Napisz komentarz

Komentarze

On33, 12 lutego
Pewnie nawet znal ofiare ktora okradl bo kto by wiedzial ze tam taka bizuteria do biednych nie wchodza
Popularny: 600 odsłonInformacje12 lutego, 07:50,

Przyjechali by pracować

W województwie mazowieckim pracuje co czwarty cudzoziemiec w Polsce. Przez ostatni rok przybyło ich prawie 31 tys., w całym kraju – 129,5 tys. Pracują legalnie, więc opłacają składki na ubezpieczenia.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 3
Pracodawcy coraz częściej sięgają po zagranicznych pracowników

Pracodawcy coraz częściej sięgają po zagranicznych pracowników. Pod koniec grudnia 2017 r. było w Polsce 440 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych. Rok później, czyli 31 grudnia 2018 r., jest ich już prawie 570 tys. Przez 12 miesięcy do naszego kraju przybyło ich aż 129,5 tys. W Polsce legalnie pracują przedstawiciele ponad 170 nacji. Co ciekawe, tylko część z nich zakłada własną działalność gospodarczą. W grudniu zgłoszeń do ubezpieczeń z tego tytułu było tylko niecałe 18 tys.

Nie jest zaskoczeniem, że największą grupą imigrantów pracujących w Polsce są Ukraińcy. Obecnie prawie 421 tys. obywateli tego państwa pracuje u nas legalnie. Ich również przybyło w ostatnim roku najwięcej, bo aż 104 tys. ze 129,5 tys. ogólnego przyrostu. W dalszej kolejności Białorusini (obecnie 34,1 tys.), Wietnamczycy (8,1 tys.) i Mołdawianie (7,7 tys.).

Aż 27% pracujących obcokrajowców znajduje się właśnie w województwie mazowieckim (156,3 tys.). Struktura narodowości jest podobna jak w całym kraju. Najliczniejsi są Ukraińcy – 92,6 tys. cudzoziemców z tego państwa pracuje w naszym regionie. Względem ostatniego roku nastąpił wzrost o ponad 22 tys. W dalszej kolejności Białorusini – 12,9 tys., wzrost o 3,2 tys. Dalej Wietnamczycy – 6,6 tys., wzrost o ok. 350. Nie jest to grupa zróżnicowana etnicznie. Gdy zsumuje się 5 najliczniejszych nacji (w kolejności: Ukraina, Białoruś, Wietnam, Chiny, Indie) to okaże się, że obcokrajowcy pochodzący z tych państw stanowią aż 76% ogółu w województwie mazowieckim.

Zgłoszenie cudzoziemca do ubezpieczeń oznacza, że obcokrajowiec, który pracuje w naszym kraju, właśnie w Polsce podlega ubezpieczeniom społecznym (wyjątkiem jest sytuacja, gdy wyklucza to umowa między Polską a krajem macierzystym pracownika). Składki tych osób zasilają więc Fundusz Ubezpieczeń Społecznych tak samo jak składki obywateli Polski. Ze środków FUS wypłacane są bieżące świadczenia dla wszystkich osób zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS.


Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Dodaj ogłoszenie