Popularny: 800 odsłonInformacje12 czerwca 2018, 10:22,

Uczniowie „Trójki” odwiedzili ministra edukacji narodowej w Warszawie

W lutym br. poseł na Sejm RP Marek Opioła zaprosił uczniów płockich szkół podstawowych oraz uczniów z powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego do udziału w konkursie ekologicznym EKOMONSTER. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu "potwora" (maszyny) ukazującego 4 kluczowe rodzaje zanieczyszczeń, które zatruwają życie mieszkańców Płocka i regionu. Zaliczamy do nich: palenie papierosów, pyły petrochemiczne i przemysłowe, spaliny samochodowe, palenie odpadami w gospodarstwach domowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Dzieci zwiedziły również Warszawskie Łazienki


W gostynińskiej „Trójce" powstało 7 prac. Szkolna komisja konkursowa wyłoniła 3, które reprezentowały placówkę na etapie finałowym. Łącznie w konkursie wzięło udział 600 uczniów z 47 szkół, którzy wykonali 87 ekomonsterów.

Przed kilkoma tygodniami jury w składzie: Marek Opioła – poseł ziemi płockiej wraz z Rafałem Kossowskim, byłym dyrektorem jego biura poselskiego, Ryszard Mondziel – prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Płocku i Jarosław Wanecki – lekarz pediatra przybyło do szkoły, aby z bliska przyjrzeć się pracom naszych uczniów. Zaś w ubiegłym tygodniu delegacja szkoły wraz z dyrektorem Adamem Matyszewskim udała się do Warszawy, aby po atrakcjach zafundowanych uczniom w Łazienkach odebrać z rąk pani minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej certyfikaty, książki i gratulacje z racji zajęcia w konkursie wysokiego II miejsca! Szczególnym przywilejem laureatów była możliwość zwiedzenia gabinetu pani minister i pokoi do niego przyległych, które niegdyś służyły ministrom za mieszkanie - wszystko utrzymane w unikatowym stylu art deco.

Projekt „Dwa oblicza życia" stworzony przez uczennice z klasy 6a – Dominikę Ladę, Oliwię Seweryniak, Maję Szyperską i Zuzannę Szyperską jury doceniło za pomysłowość i oryginalną interpretację tematu. „Trójkowy" Ekomonster ma dwie twarze – połowa to uśmiechnięta, kwitnąca, zadbana Ziemia, druga część to Ziemia zatroskana, w bardzo złej kondycji, przepełniona dymem i pyłem z fabryk, gospodarstw domowych, środków transportu i papierosów. Pomysł i bardzo pracochłonne wykonanie - na szóstkę a drugie miejsce w konkursie o tak szerokim zasięgu to niewątpliwie wielki sukces. Prace, które zajęły pierwsze trzy miejsca przez najbliższe tygodnie będą zdobiły korytarz ministerstwa edukacji narodowej w pobliżu gabinetu pani minister.

Brawa i gratulacje dla Dziewcząt! Ogromne wyrazy uznania należą się również ekopozytywnej nauczycielce z pasją – pani Małgorzacie Dylewskiej, która dzielnie zagrzewała młodzież do walki o najwyższe trofea.


Napisz komentarz

Informacje11 czerwca 2018, 14:59,

Wyjeżdżasz za granicę na wakacje? Skorzystaj z e-kantoru

Wyjeżdżasz za granicę na wakacje? Skorzystaj z e-kantoru

Jak wygodnie i szybko wymienić walutę potrzebną na zagraniczne wojaże, tak, aby nie stracić na tym majątku? To proste! Wymieniaj w Internecie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wakacje to idealny moment na rodzinny wyjazd

Wakacje to idealny moment na rodzinny wyjazd. Jak pokazują badania, Polacy coraz chętniej decydują się na odpoczynek za granicą. W statystykach oczywiście króluje Bałtyk. Jednak coraz częściej decyzja o wyjeździe za granicę okazuje się być równie dobrym pomysłem.

Ceny za nocleg, wypożyczenie sprzętu i inne opłaty wcale nie odbiegają od tego, co musimy zapłacić w Polsce. Wręcz przeciwnie. Wielu z nas decyduje się na wypad nad południowe morza, gdzie pogoda nigdy nie zaskoczy, a i ceny są porównywalne.

Zima pod palmami

Ci z nas, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez plaży, mogą przebierać w ofertach biur podróży. Te prześcigają się w propozycjach na każdą kieszeń – od weekendu w Portugalii po dwutygodniowe wczasy na rajskiej azjatyckiej wyspie.

Wszystkie te oferty łączy jedno – gdy wyjedziemy za granicę, będziemy potrzebowali obcej waluty. Jak ją zdobyć?

Sposób na walutę

Czasy, gdy przypominaliśmy sobie o wymianie pieniędzy na wyjazd w ostatniej chwili i mierzyliśmy się z problemami w stacjonarnym kantorze dawno już minęły. Dziś już nie musimy specjalnie wybierać się do tradycyjnego biura i denerwować się, czy operator będzie miał wystarczająco dużo interesującej nas waluty. Dzisiejsze kantory on-line dają nam możliwość szybkiej i wygodnej wymiany.

Internetowykantor.pl, jedno z najtańszych źródeł walut w Internecie, gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie, szybki transfer pieniędzy na Twoje konto, a przede wszystkim – najlepszy możliwy kurs waluty i bardzo niską prowizję za wymianę. Wszystko to sprawiło, że dziś, po ośmiu latach od założenia, Internetowykantor.pl jest jednym z liderów rynku transakcji walutowych w Internecie.

Jeśli planujesz wyjazd za granicę i szukasz idealnego źródła waluty, wykorzystaj atuty kantoru on-line. Wymieniając pieniądze na Internetowykantor.pl będziesz miał pewność, że nie stracisz, a zyskasz na wymianie. Wystarczy, że masz konto złotówkowe i walutowe, a zdobędziesz potrzebne ci pieniądze szybko i wygodnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Zaoszczędzony czas będziesz mógł wykorzystać na planowanie zagranicznych wojaży.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie