Popularny: 1300 odsłon Informacje 1 października 2018, 11:59,

Urodziny Akademii Przedszkolaka

Leśna polana, sielska atmosfera, słonko na niebie - cóż więcej potrzeba żeby miło spędzić urodzinowy dzień Akademii Przedszkolaka. Dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego Bażant z Gostynina oraz Pana Tomasza Kotfasińskiego przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w obchodach 3 urodzin swojej placówki tym razem w plenerze- w Maciejówce.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Sto lat, sto lat....


Liczne gry i zabawy na świeżym powietrzu uświetniły dzieciom czas oczekiwania na pieczone kiełbaski oraz słodkie przysmaki.Wspólne odśpiewanie "Sto lat" oraz urodzinowe ciasto dodało charakteru całej imprezie.

Przypomnijmy, że Przedszkole Niepubliczne "Akademia Przedszkolaka" z Gostynina kolejny rok funkcjonuje na zasadach samorządowych, co oznacza, że opłaty ponoszone przez rodziców są w takiej samej wysokości jak w innych miejskich przedszkolach. 


Napisz komentarz

Informacje 1 października 2018, 11:36,

Spotkanie policjantów z seniorami

W skali całego kraju policjanci kilka razy dziennie otrzymują zgłoszenia na temat zdarzeń, których ofiarami stają się seniorzy. Gostynińscy policjanci nie ustają więc w staraniach, aby informacje na temat sposobu działania oszustów, czy złodziei, trafiały do jak najszerszego kręgu adresatów.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Każdego dnia duża liczba seniorów staje się ofiarami oszustów

W minionym tygodniu, na zaproszenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, spotkali się z seniorami w Starostwie Powiatowym w Gostyninie.

Jednym z najważniejszych zagadnień w ramach prowadzonej przez gostynińskich mundurowych profilaktyki jest stała edukacja środowiska seniorów pod kątem przestępstw, których stają się ofiarami. Na spotkaniu policjanci zapoznawali osoby starsze z metodą działania oszustów, która roboczo została nazwana metodą „na wnuczka czy policjanta”. Jednak aktualnie przestępcy modyfikują swoje działania i dziś zawężanie przestępczego procederu do tych nazw nie jest już wystarczające.

Widząc potrzebę stałej edukacji wspomnianego środowiska policjanci uczestniczyli w spotkaniu z seniorami zorganizowanym przez pracowników PCPR w Gostyninie.  Funkcjonariusze opowiadali o „legendach” czy historiach aktualnie wykorzystywanych przez oszustów, pod pretekstem których osoby nieznajome pukają do ich drzwi.

Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli seniorom ulotki informujące o zagrożeniach.

Tematy: seniorzy

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie