Popularny: 1700 odsłonInformacje9 lipca, 07:26,

Uwaga kierowcy. Dziś kontrole na drogach

Uwaga kierowcy. Dziś kontrole na drogach

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci z gostynińskiego wydziału ruchu drogowego włączyli się dzisiaj (9 czerwca br.) w ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.


Udostępnij 23
Lepiej zdjąć nogę z gazu


Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi. Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać muszą liczyć się z konsekwencjami.

Pamiętajmy także, żeby dostosować prędkość do aktualnych warunków atmosferycznych, prędkość nawet ta dozwolona przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 1500 odsłonInformacje8 lipca, 14:28,

Ekspresowy remont. Plac zabaw przy SP3 ponownie otwarty

Ekspresowy remont. Plac zabaw przy SP3 ponownie otwarty

W błyskawicznym tempie dobiegł końca remont placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie. W dniu dzisiejszym (8 lipca br.) obiekt został ponownie oddany do użytku.


Udostępnij 51
Pierwotnie remont miał potrwać do końca wakacji

Na początku wakacji decyzją Powiatowego Inspektoratu Budowlanego plac zabaw został zamknięty. Prace remontowe miały potrwać do końca wakacji.

Dzięki wsparciu prywatnej firmy, która nieodpłatnie dokonała naprawy podłoża o wartości około 4 tysięcy złotych oraz pomocy konserwatorów placówki remont szybko dobiegł końca, a obiekt uzyskał pozytywną opinię  Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i został dopuszczony do użytku.

"Przypominamy, że plac zabaw objęty jest monitoringiem wizyjnym" - informuje Adam Matyszewski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

autor/źródło: ralf / foto: SP3 Gostynin

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie