Popularny: 4600 odsłonInformacje25 marca, 14:37,

W Gostyninie będzie strajk. Znamy wyniki referendum oświatowego

W Gostyninie będzie strajk. Znamy wyniki referendum oświatowego

W dniu dzisiejszym (25 marca br.) poznaliśmy ostateczne wyniki referendum strajkowego nauczycieli. Jak poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz, za przystąpieniem do protestu zbiorowego jest 85% placówek edukacyjnych w całym kraju a za strajkiem w tych placówkach opowiedziało się 85-90 proc. pracowników. Jeszcze wyższy wynik odnotował Gostyniński Oddział ZNP.


Udostępnij 113
Protest będzie trwał do odwołania


"90 proc. poparcia, nawet w sytuacji niesprzyjających działań samorządu terytorialnego, dowodzi, że ten spór nie jest tylko sporem związkowców, ale sporem nauczycieli" - podkreśla Broniarz.

Do referendum przystąpiło wszystkie 28 jednostek członkowskich gostynińskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Za przystąpieniem do strajku opowiedziało się 27 z nich (96%), tylko w Przedszkolu nr 5 wynik referendum był negatywny.

"Za przystąpieniem do protestu głosowało między 85, a 90% pracowników" - poinformował portal prezes gostynińskiego ZNP  Andrzej Osiak.

Przeczytaj też: Przedszkole nr 5 przeciwne strajkowi

Zwolennicy strajku oświatowego domagają się zwiększenia o 1000 zł tzw. kwoty bazowej służącej do wyliczania średniego wynagrodzenia nauczycieli. Protest rozpocznie się 8 kwietnia, a więc będzie trwał w trakcie zaplanowanych na kwiecień egzaminów gimnazjalnych, ósmoklasistów a także rozpoczynających się 6 maja Matur.

Protest będzie trwał do odwołania.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Jan de ..., 27 marca
Ja uważam za wysoce niemoralne i nieetyczne, aby nauczyciel który pracuje w szkole publicznej, jednocześnie po tzw. "godzinach" udzielał prywatnych korepetycji, zwłaszcza uczniom ze "swojej " szkoły. Logiczne, że w takiej sytuacji nauczyciel będzie miał interes by nauka w szkole publicznej była możliwie mierna, fikcyjna i pozorowana, ponieważ w ten sposób "budowany" jest popyt na tzw. korki. A może ktoś z Państwa zna nauczyciela [oczywiście bez podawania danych takiej osoby], który udziela prywatnych lekcji korepetycji nie pobierając przy tym pieniędzy, kierując się dobrem ucznia ? Ja nie znam.
Chyży ruj, 26 marca
Do Romana. Piszesz, że to co zrobiono z oświatą w Polsce przekroczyło już wszelkie granice. BŁĄD. Należało napisać co ta sekta pisowska zrobiła w Polsce...itd. Dlaczego tylko nauczyciele mają prawo do strajku??? a inne grupy zawodowe co ???? inne żołądki i potrzeby mają ??? Ogólnie rzecz ujmując, poza wybranymi grupami, w tym również polityków, zarobki zwykłych ludzi w tym kraju uwłaczają godności.
zaskoczony., 26 marca
Podwyżki to im się należą a ja się pytam: Jak uczą, żeby uczniowie musieli na korepetycje z ich przedmiotów dodatkowo chodzić????? To jest fair? Każdy tylko odbębni 45 min i czeka aż uczeń na korki przyjdzie...bo co ma zrobić, jak nauczyciel nauczyć nie umie?
Popularny: 1000 odsłonInformacje25 marca, 12:05,

Fatalne rozpoczęcie rundy wiosennej w wykonaniu Błyskawicy Lucień

W niedzielę, 24 marca 2019 r. pierwszy mecz po zimowej przerwie w rozgrywkach Płockiej Ligi Okręgowej rozgrywali piłkarze seniorów Błyskawicy Lucień.


Udostępnij 6
Dotkliwa porażka

Podopieczni trenera Artura Szulwacha wysoko przegrali w 14 kolejce w Łukomiu koło Sierpca ze Skrwą 0:5.

Do przerwy mecz był dość wyrównany, było 0:1 dla gospodarzy, jednak po przerwie obrona i gra zespołu z Lucienia zupełnie się posypała i co chiwlę brakarz Mateusz Jarzyński wyjmował piłkę z siatki.

Co gorsza, punkty pozdobywali bezpośredni rywale Błyskawicy Lucień w walce o utrzymanie, jak Unia Iłów czy Pogoń Slupia i przez to lucienianie w tabeli spadli z 10 na przedostatnie, 13 miejsce a w dorobku mają nadal 12 puntów.

Przeczytaj też: Jakie są skutki uzależnień? Akcja profilaktyczna Błyskawicy Lucień [ZDJĘCIA]

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na sobotę, 30 marca 2019 r. o g. 14:00 na boisku w Lucieniu Błyskawica zagra ze Skrą Drobin.

Skrwa Łukomie – Błyskawica Lucień 5:0

bramki: 45' Piotr Sadowski, 53' i 77' Przemysław Brzoza, 83' Patryk Karczewski, 90' Kamil Bonisławski
Błyskawica: Mateusz Jarzyński – Bartosz Antczak (70 Kacper Zieliński), Mariusz Janiszewski, Mateusz Jagodziński (70' Mariusz Surmak), Jacek Kokosiński - Michał Jędrzejczak, Adam Kaczmarek (64 Kamil Surmak), Sebastian Surmak (64 Adrian Śmiałkowski), Kamil Woźniak Konrad Sztenderowicz,   - Piotr Krysztofiak (87 Sebastian Zieliński)

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie