Popularny: 4700 odsłonInformacje25 marca 2019, 14:37,

W Gostyninie będzie strajk. Znamy wyniki referendum oświatowego


Udostępnij 113
Protest będzie trwał do odwołania

W dniu dzisiejszym (25 marca br.) poznaliśmy ostateczne wyniki referendum strajkowego nauczycieli. Jak poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz, za przystąpieniem do protestu zbiorowego jest 85% placówek edukacyjnych w całym kraju a za strajkiem w tych placówkach opowiedziało się 85-90 proc. pracowników. Jeszcze wyższy wynik odnotował Gostyniński Oddział ZNP."90 proc. poparcia, nawet w sytuacji niesprzyjających działań samorządu terytorialnego, dowodzi, że ten spór nie jest tylko sporem związkowców, ale sporem nauczycieli" - podkreśla Broniarz.

Do referendum przystąpiło wszystkie 28 jednostek członkowskich gostynińskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Za przystąpieniem do strajku opowiedziało się 27 z nich (96%), tylko w Przedszkolu nr 5 wynik referendum był negatywny.

"Za przystąpieniem do protestu głosowało między 85, a 90% pracowników" - poinformował portal prezes gostynińskiego ZNP  Andrzej Osiak.

Zwolennicy strajku oświatowego domagają się zwiększenia o 1000 zł tzw. kwoty bazowej służącej do wyliczania średniego wynagrodzenia nauczycieli. Protest rozpocznie się 8 kwietnia, a więc będzie trwał w trakcie zaplanowanych na kwiecień egzaminów gimnazjalnych, ósmoklasistów a także rozpoczynających się 6 maja Matur.

Protest będzie trwał do odwołania.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Jan de ..., 27 marca 2019
Ja uważam za wysoce niemoralne i nieetyczne, aby nauczyciel który pracuje w szkole publicznej, jednocześnie po tzw. "godzinach" udzielał prywatnych korepetycji, zwłaszcza uczniom ze "swojej " szkoły. Logiczne, że w takiej sytuacji nauczyciel będzie miał interes by nauka w szkole publicznej była możliwie mierna, fikcyjna i pozorowana, ponieważ w ten sposób "budowany" jest popyt na tzw. korki. A może ktoś z Państwa zna nauczyciela [oczywiście bez podawania danych takiej osoby], który udziela prywatnych lekcji korepetycji nie pobierając przy tym pieniędzy, kierując się dobrem ucznia ? Ja nie znam.
Chyży ruj, 26 marca 2019
Do Romana. Piszesz, że to co zrobiono z oświatą w Polsce przekroczyło już wszelkie granice. BŁĄD. Należało napisać co ta sekta pisowska zrobiła w Polsce...itd. Dlaczego tylko nauczyciele mają prawo do strajku??? a inne grupy zawodowe co ???? inne żołądki i potrzeby mają ??? Ogólnie rzecz ujmując, poza wybranymi grupami, w tym również polityków, zarobki zwykłych ludzi w tym kraju uwłaczają godności.
zaskoczony., 26 marca 2019
Podwyżki to im się należą a ja się pytam: Jak uczą, żeby uczniowie musieli na korepetycje z ich przedmiotów dodatkowo chodzić????? To jest fair? Każdy tylko odbębni 45 min i czeka aż uczeń na korki przyjdzie...bo co ma zrobić, jak nauczyciel nauczyć nie umie?

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie