1600 odsłonInformacje7 maja 2019, 11:38,

W Sannikach zmagają się z... niedocierającymi listami

W Sannikach zmagają się z... niedocierającymi listami

Temat został poruszony na sesji Rady Miejskiej w Sannikach

Korespondencja wysyłana jest a listy nie docierają do odbiorców – taki problem poruszony został podczas ostatniej sesji obrad Rady Miasta i Gminy w Sannikach, jak również do naszą redakcję o interwencję w tej sprawie poprosił czytelnik, który miał podobny problem z otrzymaniem korespondencji. O co chodzi dokładniej? Podczas obrad Rady Miasta i Gminy w Sannikach, w czwartek, 25 kwietnia m.in. sprawozdanie z ochrony przeciwpożarowej na terenie Miasta i Gminy Sanniki. Dzięki zapisowi wideo z sesji dowiadujemy się, że zaproszenie na przybycie na obrady wysłane zostało do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie ponad tydzień wcześniej. Jednak nikt nie przybył, gdyż jak przekazano, zaproszenie wysłane pocztą nie dotarło a po kontakcie telefonicznym zapewniono, że Komendant st.bryg. mgr inż. Roman Kossobudzki może przybyć za godzinę do Sannik. Jednak ustalono, że punkt ten do porządku obrad zapisany będzie na następnym posiedzeniu rady.

Burmistrz Gabriel Wieczorek potwierdził, że problem istnieje:

- Ja pytałem pracowników. Poczta wyszła tydzień temu – powiedział, w sprawie zaproszenia wysłanego do komendy w Gostyninie.

- Coś jest nie bardzo z działaniem poczty, bo mam kolejny sygnał, że pisma nie docierają. Zaproszenia na dzisiejszą(25 kwietnia – przyp. red.) sesję wysyłane były w poprzedni wtorek (16 kwietnia – przyp. red.) - powiedział Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Jerzy Jabłoński.

- Do sołtysów również wszystkie pisma z tego co wiem, nie docierają. Nie wiem, co z tym można zrobić – dodał burmistrz Gabriel Wieczorek.

Również do naszej redakcji dotarły skargi czytelnika, mieszkającego w pobliżu Sannik, że są problemy z dostarczaniem korespondencji ze strony poczty:

- Dotyczyło otrzymania rozliczenia PIT 11, który powinien dotrzeć do mnie do końca lutego a nie otrzymałem do dnia dzisiejszego – poinformował naszą redakcję czytelnik.

O zaistniałe problemy w Sannikach i okolicach zapytaliśmy rzecznik prasową Poczty Polskiej. Do tematu wrócimy.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie