10.06.2017, 00:34,
"GORĄCY TEMAT", artykuł czytany ponad 3600 razy

W służbie dzieciom

Akademia Przedszkolaka

Gostynińscy dzielnicowi, w ramach programu „Jest z nami DZIECKO!”, rozpoczęli cykl spotkań z pedagogami dotyczący przemocy wobec dzieci. Pierwsze spotkania odbyły się już miejskich przedszkolach w Gostyninie.

Przemoc w rodzinie, stosowana wobec dzieci, to nie tylko bezpośrednie zagrożenie ich życia i zdrowia, ale także traumatyczny bagaż na całe dorosłe życie. Do dzieci, zwłaszcza maluchów – ofiar przemocy domowej – policjantom jest bardzo trudno dotrzeć. Najmniejsze dzieci same nie zgłoszą się na Policję, nie zadzwonią na infolinię dla ofiar przemocy, a jeśli ponadto nie chodzą do żłobka czy przedszkola, to dramat dziecka może bardzo długo rozgrywać się w czterech ścianach.

Dlatego dzielnicowi rozpoczęli cykl spotkań z pedagogami. W dniu 6 czerwca w Miejskim Przedszkolu nr 4 i w dniu 8 czerwca w Akademii Przedszkolaka  policjanci szczegółowo omówili procedurę „Niebieskiej Karty”, która jest wdrażana w chwili potwierdzenia faktu przemocy w rodzinie. Podkreślali, że bardzo ważna jest wrażliwość i świadomość otoczenia, a każdy, kto wie lub chociażby podejrzewa istnienie przemocy, powinien jak najszybciej zawiadomić odpowiednie instytucje.

Program „Jest z nami DZIECKO!” został opracowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, którego celem jest zapewnienia płynnej współpracy pomiędzy instytucjami zajmującymi się problematyką przemocy w rodzinie, ze szczególnym uwrażliwieniem na sytuację dzieci.

Napisz co o tym myślisz
Przeczytaj także
Udostępnij