10.06.2017, 00:34,
"GORĄCY TEMAT", artykuł czytany ponad 3700 razy

W służbie dzieciom

Akademia Przedszkolaka

Gostynińscy dzielnicowi, w ramach programu „Jest z nami DZIECKO!”, rozpoczęli cykl spotkań z pedagogami dotyczący przemocy wobec dzieci. Pierwsze spotkania odbyły się już miejskich przedszkolach w Gostyninie.

Przemoc w rodzinie, stosowana wobec dzieci, to nie tylko bezpośrednie zagrożenie ich życia i zdrowia, ale także traumatyczny bagaż na całe dorosłe życie. Do dzieci, zwłaszcza maluchów – ofiar przemocy domowej – policjantom jest bardzo trudno dotrzeć. Najmniejsze dzieci same nie zgłoszą się na Policję, nie zadzwonią na infolinię dla ofiar przemocy, a jeśli ponadto nie chodzą do żłobka czy przedszkola, to dramat dziecka może bardzo długo rozgrywać się w czterech ścianach.

Dlatego dzielnicowi rozpoczęli cykl spotkań z pedagogami. W dniu 6 czerwca w Miejskim Przedszkolu nr 4 i w dniu 8 czerwca w Akademii Przedszkolaka  policjanci szczegółowo omówili procedurę „Niebieskiej Karty”, która jest wdrażana w chwili potwierdzenia faktu przemocy w rodzinie. Podkreślali, że bardzo ważna jest wrażliwość i świadomość otoczenia, a każdy, kto wie lub chociażby podejrzewa istnienie przemocy, powinien jak najszybciej zawiadomić odpowiednie instytucje.

Program „Jest z nami DZIECKO!” został opracowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, którego celem jest zapewnienia płynnej współpracy pomiędzy instytucjami zajmującymi się problematyką przemocy w rodzinie, ze szczególnym uwrażliwieniem na sytuację dzieci.

Napisz co o tym myślisz
Przeczytaj także
Gostynin: Co łączy FEA Gostynin i piłkarzy Hiszpanii? [ZDJĘCIA]

Co łączy FEA Gostynin i piłkarzy Hiszpanii? [ZDJĘCIA]

Dziś, 00:28, FEA Gostynin

Grupa 30 zawodników Football Education Academy ma za sobą prawdziwa piłkarską przygodę. Zawodnicy spędzili siedem dni w hotelu Mistral w Gniewinie – tam gdzie podczas Euro 2012 przebywała reprezentacja Hiszpanii.

Gostynin: Prognoza pogody - 24 sierpnia

Prognoza pogody - 24 sierpnia

Dziś, 00:10, ralf

Czwartek ciepły i bez opadów.

Gostynin: Stadion MOSiR ma nową tablicę [ZDJĘCIA]

Stadion MOSiR ma nową tablicę [ZDJĘCIA]

Wczoraj, 18:13, ralf

Od kilku dni uwagę kibiców odwiedzających stadion miejski przykuwa nowa tablica zamontowana na bramie.

Gostynin: Remont parkingu przy ulicy Dmowskiego [ZDJĘCIA]

Remont parkingu przy ulicy Dmowskiego [ZDJĘCIA]

Wczoraj, 17:25, ralf

Od wczoraj trwają prace na parkingu osiedlowym przy ulicy Dmowskiego. Zadanie polega na położeniu nowej nawierzchni asfaltowej.

Gostynin: GSM Gostynin ogłasza przetarg na wynajem lokalu przy ul. Armii Krajowej [ZDJĘCIA]

GSM Gostynin ogłasza przetarg na wynajem lokalu przy ul. Armii Krajowej [ZDJĘCIA]

Wczoraj, 15:20, GSM Gostynin

Zarząd Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gostyninie ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na wynajem długoterminowy lokalu użytkowego o powierzchni 64 m2 położonego przy ul. Armii Krajowej 5 w Gostyninie.

Gostynin: Policja ujawniła nieprawidłowości na drogach w rejonie szkół

Policja ujawniła nieprawidłowości na drogach w rejonie szkół

Wczoraj, 14:24, KPP Gostynin

U progu nowego roku szkolnego na terenie powiatu gostynińskiego przeprowadzona została lustracja dróg w rejonach szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. W sprawie trzech ujawnionych nieprawidłowości związanych z urządzeniami mającymi zapewniać bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w rejonach szkół zostały wystosowane do zarządców dróg wnioski o usunięcie nieprawidłowości.

Udostępnij