Popularny: 1600 odsłon Informacje 12 marca, 10:29,

W Szczawinie Kościelnym zapustami zakończyli karnawał

We wtorek 5 marca 2019 r. ostatniego dnia karnawału Gminny Ośrodek Kultury w Szczawinie Kościelnym zorganizował „Szczawińskie zapusty”.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 65
Impreza nawiązywała do dawnych zwyczajów wsi polskiej, kiedy to przebierańcy w barwnych strojach chodzili po domach, śpiewali i odgrywali zabawne scenki


Impreza nawiązywała do dawnych zwyczajów wsi polskiej, kiedy to przebierańcy w barwnych strojach chodzili po domach, śpiewali i odgrywali zabawne scenki. Tak też w tym roku bawiliśmy się w Szczawinie Kościelnym. Szczawińskie zapusty rozpoczęły się barwnym korowodem ulicami Szczawina Kościelnego, który odwiedził kilka domów. Kolejnym punktem programu był spektakl, również nawiązujący do staropolskich zwyczajów. Międzypokoleniowy spektakl zagrali seniorzy z Szczawińskiego Klubu Seniora, kobiety ze Stowarzyszenia Kobiet Gminy Szczawin Kościelny, dzieci i młodzież z Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny oraz zaproszeni goście. Scenarzystą i reżyserem spektaklu była p. Renata Mosiołek.

Licznie zgromadzona publiczność za dobrą zabawę nagrodziła aktorów i twórców „Szczawińskich zapustów” gromkimi brawami. Po przedstawieniu można było zakosztować jadła oraz zabawić się aż do północy.

„Szczawińskie zapusty” projekt dofinansowano ze środków programu „Seniorzy w akcji” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Fundacji Aktywni Razem ze strony Stowarzyszenia Kobiet Gminy Szczawin Kościelny.

„Chciałam bardzo serdecznie podziękować Wszystkim Państwu za udział w tym jakże barwnym wydarzeniu. Szczególnie dziękuję wszystkim aktorom oraz p. reżyser Renacie. Mosiołek, ponieważ pracować z Państwem to dla mnie wielka przyjemność.

Mam nadzieję, że uda się wprowadzić zapusty na stale do kalendarze naszych imprez. Obecność tak wielu ludzi świadczy o tym, że potrzebujemy sięgać do korzeni po to, aby przekazywać tradycje kolejnym pokoleniom. I my jako Gminny Ośrodek Kultury w Szczawinie Kościelnym, widząc chęć i zaangażowanie ze strony społeczeństwa chcemy to robić" - pisze Ewa Chodorowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szczawinie Kościelnym.

źródło:
GOK Szczawin / Powiat Gostynin


Napisz komentarz

Informacje 11 marca, 14:24,

Wspomóż Animal Ghost. Niebawem ruszą licytacje w ramach wirtualnej Cegielni

Pod koniec ubiegłego roku, w trosce o zwierzęta, grupa ludzi o dobrych sercach postanowiła wspomóc fundację Animal Ghost i jej podopiecznych organizując akcję charytatywną "Cegielnia".

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 22
Celem jest wspomaganie działań fundacji, która niestety boryka się z problemami finansowymi z racji dużej ilości podopiecznych

Środki finansowe ze zbiórki zostały przeznaczone na utrzymanie podopiecznych fundacji w Gostyninie i okolicach, na leczenie i sterylizację bezdomnych zwierząt oraz na cele statutowe organizacji.

"We współpracy z fundacją Animal G(h)ost otworzyliśmy wirtualną "Cegielnię", na której zostają wystawione na licytację przedmioty przekazane przez darczyńców. Celem jest wspomaganie działań fundacji, która niestety boryka się z problemami finansowymi z racji dużej ilości podopiecznych" - informuje portal Dona Biskup.

Niebawem ruszą kolejne licytacje w ramach wirtualnej cegielni. Osoby, które chcą wspomóc akcję przekazując fanty kierujemy na stronę: Cegielnia Animal G(h)ost.


Napisz komentarz

Komentarze

Zniechęcony, 11 marca
Szkoda, że nie bierzecie pod uwagę ludzi którzy nie korzystają z facebooka
Dodaj ogłoszenie