Popularny: 1700 odsłonInformacje11 lipca 2018, 14:38,

Wakacje w pełni. Ruszają zapisy na półkolonie

Wakacje w pełni. Ruszają zapisy na półkolonie

Od poniedziałku (16 lipca) ruszają zapisy na nieodpłatne półkolonie letnie z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat z terenu miasta Gostynina.


Udostępnij
W artykule terminy oraz szczegółowe informacje


Zapisów można będzie dokonać poprzez zgłoszenia telefoniczne na numer telefonu podany w poniedziałek na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Zapisy na kolejne turnusy będą dokonywane sukcesywnie w miarę zbliżającego się terminu półkolonii.

Oferta półkolonii obejmuje trzy dwutygodniowe turnusy, podczas których najmłodsi mają zapewniony bardzo ciekawy program animacyjny, uwzględniający program profilaktyczny, opiekę wychowawców oraz posiłek i napoje.

Terminy poszczególnych turnusów półkolonii przedstawiają się następująco:

  • od 30 lipca do 10 sierpnia br. (nabór uczestników od 23 lipca br.) – organizator: Akademia Inicjatyw Młodzieżowych. Liczba uczestników: 45 osób;
  • od 30 lipca do 10 sierpnia br. (nabór uczestników od 16 lipca br.) – organizator: Green Project Tomasz Wójcik. Liczba uczestników: 60 osób;
  • od 13 sierpnia do 24 sierpnia br. (nabór uczestników od 6 sierpnia br.) – organizator: Akademia Inicjatyw Młodzieżowych. Liczba uczestników: 45 osób.

Dziecko może uczestniczyć tylko w jednym turnusie. Liczy się kolejność zgłoszeń.

autor/źródło: UM Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 1100 odsłonInformacje11 lipca 2018, 13:24,

Obawy o zabezpieczenie chemikaliów przy Ziejkowej narastają. Znamy stanowisko Starosty

Obawy o zabezpieczenie chemikaliów przy Ziejkowej narastają. Znamy stanowisko Starosty

Pod koniec czerwca radna powiatu Agnieszka Korajczyk-Szyperska wystosowała interpelację do Starosty Powiatu Gostynińskiego (PSL) w sprawie składowiska niebezpiecznych odpadów przy ul. Ziejkowej.


Udostępnij
Odpowiedź Starosty nie jest jednoznaczna

Liderka Inicjatywy dla Gostynina na wniosek mieszkańców dopytywała m.in. o zabezpieczenie terenu, ilość dotychczasowych wycieków oraz na jakim etapie znajduje się sprawa pożyczki na utylizację odpadów na działce należącej do Powiatu.

W odpowiedzi, Starosta Tomasz Matuszewski (PSL) twierdzi, że teren jest zabezpieczony w sposób należyty - „teren przy ul. Ziejkowej, na którym zgromadzone są odpady jest utwardzony i w całości ogrodzony uniemożliwiając dostęp osób postronnych. Przeprowadzone wielokrotnie wizje w terenie potwierdziły powyższe fakty.” Jednak dalej dodaje - „Nie da się w sposób jednoznaczny stwierdzić czy wszystkie odpady są w ten sposób magazynowane, ponieważ szczelnie ustawione pojemniki z odpadami uniemożliwiają jednoznaczne stwierdzenie czy znajdują się one na terenie utwardzonym.”

Do tej pory na składowisku stwierdzono 3 wycieki. Dwa z nich – 15 kwietnia 2015 r. oraz 23 marca 2016 zanieczyściły studzienkę kanalizacji deszczowej należącą do Urzędu Miasta Gostynina. Ostatni miał miejsce 21 czerwca 2018 roku i spowodowany był rozszczelnieniem pojemnika.

Na pytanie w sprawie pożyczki starosta odpowiedział: „do momentu otrzymania rozstrzygnięcia RIO wniosek o pożyczkę nie może być złożony do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej".

W dniu 12 lipca 2018 r. Uchwała Nr XLIII/197/2018 Rady Powiatu Gostynińskiego z dnia 15 czerwca 2018 roku w sprawie zaciągnięcia przez Powiat Gostyniński pożyczki długoterminowej na finansowanie planowanego deficytu budżetowego stawiana jest na Kolegium RIO w Warszawie.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie