Popularny: 4200 odsłon Informacje 15 marca, 13:23,

Weź nie pytaj, weź tu przychodź! Dzień Otwarty w GCE

Już niedługo uczniowie ósmych klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych będą musieli podjąć ważną decyzję o wyborze szkoły średniej. Na terenie miasta są trzy tego typu placówki. Po wczorajszym Dniu Otwartym w Zespole Szkół, dzisiaj (15 marca br.) swoją ofertę zaprezentowało Gostynińskie Centrum Edukacyjne.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 55
Głównym punktem wydarzenia był pokaz kulinarny uczennic pod kierunkiem uczestniczki programu „BAKE OFF ale CIACHO” Aleksandry Serwy


Młodzież oraz przybyłych gości powitał dyrektor placówki Wojciech Kiełbasa.

Dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych Gostynińskie Centrum Edukacyjne przygotowało następujące kierunki: Technikum budowlane, Technikum samochodowe, Technikum Żywienia, Technikum Handlowe oraz Branżową Szkołę I Stopnia z zawodami aktualnie ukierunkowanymi na rynek pracy.

Poza przedstawieniem oferty edukacyjnej w programie Dnia Otwartego znalazły się występy aktorskie, wokalne, taneczne oraz rozstrzygnięcie konkursu "Fizyka może być piękna".

Głównym punktem wydarzenia był pokaz kulinarny uczennic technikum żywienia pod kierunkiem uczestniczki programu „BAKE OFF ale CIACHO” Aleksandry Serwy. Przygotowanymi słodkościami poczęstowały wszystkich zgromadzonych.

Na zakończenie części oficjalnej dyrektor zachęcał do wyboru od września jego placówki parafrazując słowa piosenki Pawła Domagały - "Weź nie pytaj, weź tu przychodź".

Wyniki IV Międzyszkolnego Konkursu Fizyczno-Polonistycznego "Fizyka może być piękna"

kategoria: wiersz
1. Daria Woźniak - SP5 Gostynin
2. Weronika Witkowska - SP3 Gostynin
3. Martyna Chrząszczewska - SP Nowy Kamień

kategoria: opowiadanie
1. Wiktoria Żabka - SP Szczawin Kościelny
2. Szymon Świderek - SP5 Gostynin
3. Marcelina Durma - SP5 Gostynin

kategoria: praca plastyczna
1. Nela Boratowska - SP3 Gostynin
2. Kaja Strzałkowska - SP Szczawin Kościelny
3. Kacper Figaszewski - SP1 Gostynin


Napisz komentarz

Popularny: 1100 odsłon Informacje 15 marca, 11:57,

Podsumowanie działań Pasy

Wczoraj (14.03.) gostynińscy policjanci prowadzili działania "Pasy". Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 4
Ile osób złamało przepisy?

Korzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa jest kluczowym sposobem na zwiększenie swoich szans na przeżycie podczas wypadku drogowego. Dlatego gostynińscy policjanci przeprowadzili działania, w zakresie których nadzorowali i egzekwowali przepisy nakazujące zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W trakcie prowadzonej akcji mundurowi ujawnili 13 kierujących i 1 pasażera, którzy nie zastosowali się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Ponadto za niestosowanie się kierowcy do obowiązku ich zapinania pasów grozi mandat w wysokości 100 złotych i 2 punktów karnych.

W przypadku pasażera jest to grzywna w wysokości 100 złotych, jednak dodatkowo kierowca ponosi odpowiedzialność za kierowanie pojazdem, gdzie pasażerowie nie korzystają z zapiętych pasów – wówczas wysokość mandatu się nie zmienia, ale doliczane są aż 4 punkty karne.

Tematy: pasy

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie