Popularny: 500 odsłonInformacje6 grudnia 2017,

Widoczni i bezpieczni uczniowie SP nr 1

Po raz kolejny gostynińscy policjanci, strażacy oraz pracownicy WORD w Płocku, w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie.

Przewiń w dół aby czytać dalejAkcja odbyła się 4 grudnia br. i blisko 300 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie otrzymało elementy odblaskowe w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Dzieci klas IV-VII uczestniczyły w zajęciach teoretycznych i praktycznych z udzielania pierwszej pomocy, które prowadzili strażacy. Tor rowerowy przygotowany został przez pracowników WORD w Płocku. Natomiast policjanci przedstawili film „... tak, chcę być bezpieczny" i omówili różne rodzaje zagrożeń, na jakie narażone są dzieci i młodzież w codziennym życiu oraz podpowiadali, jak się przed nimi chronić.

Głównym założeniem kampanii jest promocja korzystania z elementów odblaskowych wśród dzieci i młodzieży.  Pamiętać musimy, że piesi mają ustawowy obowiązek noszenia odblasków poza terenem zabudowanym. Natomiast zachęcamy wszystkich również do noszenia odblasków wszędzie tam, gdzie widoczność pieszego na drodze jest w znacznym stopniu ograniczona.


Napisz komentarz

Informacje6 grudnia 2017,

Kolejne ocieplenie. Prognoza dla Gostynina

Kolejne ocieplenie. Prognoza dla Gostynina


Po niedawnych mroźnych dniach oraz opadach śniegu, każdy mógł spodziewać się szybkiego nadejścia zimy. Wszystko jednak na to wskazuje, że powraca do nas jesień.

Ocieplenie poczujemy już w nocy. O poranku termometry wskażą 5 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 7 stopni Celsjusza. Około godziny 11tej i 16tej synoptycy przewidują opady deszczu. Środa będzie wietrzna, prędkość wiatru w porywach może dochodzić do 30 km/h.

Źródło: pogoda.interia.pl


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie