Popularny: 6400 odsłonInformacje22 maja 2018, 02:15,

Właściciel ogromnego ośrodka nad Białym z zarzutami zlecenia zabójstwa. Proces odroczony

Właściciel ogromnego ośrodka nad Białym z zarzutami zlecenia zabójstwa. Proces odroczony

Proces byłego 51-letniego księdza Romana K.,byłego posła Ruchu Palikota i redaktora naczelnego tygodnika antyklerykalnego "Fakty i Mity" a także przedsiębiorcy z Gminy Gostynin miał się zacząć w poniedziałek 14 maja w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Nie zaczął, ponieważ zachorował jeden z oskarżonych (w sprawie tej na ławie oskarżonych zasiada pięć osób). Byłemu posłowi grozi dożywocie m. in. za nakłanianie do zabójstwa - informuje Dziennik Łódzki.


Udostępnij
No i zaczęło się... unikanie sprawiedliwości


O sprawie pisaliśmy w styczniu tego roku: Były poseł i przedsiębiorca z Gminy Gostynin przed groźbą dożywocia

Proces za zamkniętymi drzwiami

Ponadto sąd - na wniosek prokuratora Jerzego Zubrzyckiego z Prokuratury Krajowej - wyłączył jawność, co oznacza, że proces będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami. Swój wniosek prokurator uzasadnił tym, że jawny proces mógłby narazić interes prywatny pokrzywdzonej, czyli byłej żony głównego oskarżonego - Ewy K., która mieszka w Kanadzie i jest w tej sprawie oskarżycielem posiłkowym reprezentowanym przez pełnomocnika.

Na rozprawę Roman K. został przywieziony przez policję w konwoju. Trafił do specjalnego pomieszczenia z szybami kuloodpornymi w sali nr 1 na I piętrze Sądu Okręgowego w Łodzi.

Przeczytaj też: Już jutro regaty żeglarskie w Nowym Duninowie

Zlecenie zabójstwa byłej żony

Były ksiądz – jak ustaliła prokuratura – w 2012 r. miał zlecić zabójstwo żony, potencjalny zabójca poleciał nawet do jego żony do Kanady i miał otrzymać 20 tysięcy złotych od posła. Plany spaliły na panewce, bo „zleceniobiorca” zaczął szantażować parlamentarzystę.

"Przekręty" Romana K.

Były poseł jest również oskarżony m.in. o przywłaszczenia kwoty nie mniejszej niż 900 tys. zł na szkodę własnej spółki i wyłudzenia pieniędzy z ubezpieczenia dwóch aut – za rzekomo skradzione firmowe audi i golfa miał zainkasować 193 tys. zł.

Za te czyny grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności – informuje z kolei ogólnopolski dziennik Fakt.

Niespodziewana wpadka

Niedoszły zabójca sam zgłosił się do prokuratury. I tak sprawa wyszła na jaw. W lutym 2016 r. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze i trafił do aresztu.

Na ławie oskarżonych zasiadają też: konkubina byłego księdza Karolina W., Jarosław G. (to on zachorował), Waldemar R. i Adrian S. Zarzuty wobec nich dotyczą głównie wspomnianych przekrętów finansowych. Grozi im do 10 lat więzienia.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

Stefa, 22 maja 2018
Ciekawe czy i kiedy obecna Prokuratura wróci do sprawy "kradzieży" AUDI b. Burmistrza Włodzimierza Ś. i jego rozjechania na torach kolejowych pod Sendeniem oraz służbowego VW w Niemczech?
Popularny: 800 odsłonInformacje21 maja 2018, 15:07,

Ogólnopolski sukces. Katarzyna Pakulska wywalczyła Mistrzostwo Polski Dziennikarzy!

Ogólnopolski sukces. Katarzyna Pakulska wywalczyła Mistrzostwo Polski Dziennikarzy!

Pojechała do stolicy, i jak prawdziwa mistrzyni nie dała żadnych szans innym, zwyciężając w 2 kategoriach oraz zdobywając Mistrzostwo Polski Dziennikarzy.


Udostępnij
Prawdziwa dominatorka

W sobotę (19 maja br.) w Warszawskim Wilanowie odbył się Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy w któym wystartowała nasza kolarka Katarzyna Pakulska.

Wystartowała i nie zawiodła. Trasę Mini liczące 43 kilometry pokonała w czasie 1h 19m i 44s co dało jej pierwsze miejsce w kategorii wiekowej K2 oraz w kategorii Open.

Dodatkowo Kasia Pakulska wywalczyła również Mistrzostwo Polski Dziennikarzy dla grupy "wysportowani-portal-kolarski.pl".

Przeczytaj też: Sukces! Tancerze ze Szczawina Kościelnego finalistami Mistrzostw Polski

"W Wilanowie i wszystko zagrało tak jak powinno (...)Strasznie szybka trasa, średnia prędkość 32 km/h na rowerze górskim, taki to maraton "MTB", Ale za to trening dobry" - komentuje swój sukces nasza dominatorka.

Źródło foto: Fanpage Katarzyny Pakulskiej
autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie