InformacjeGorący temat (5400 odsłon)

Właściciel ogromnego ośrodka nad Białym z zarzutami zlecenia zabójstwa. Proces odroczony


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Roman K. Fakty i Mity Białe Źródła

Proces byłego 51-letniego księdza Romana K.,byłego posła Ruchu Palikota i redaktora naczelnego tygodnika antyklerykalnego "Fakty i Mity" a także przedsiębiorcy z Gminy Gostynin miał się zacząć w poniedziałek 14 maja w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Nie zaczął, ponieważ zachorował jeden z oskarżonych (w sprawie tej na ławie oskarżonych zasiada pięć osób). Byłemu posłowi grozi dożywocie m. in. za nakłanianie do zabójstwa - informuje Dziennik Łódzki.


O sprawie pisaliśmy w styczniu tego roku: Były poseł i przedsiębiorca z Gminy Gostynin przed groźbą dożywocia

Proces za zamkniętymi drzwiami

Ponadto sąd - na wniosek prokuratora Jerzego Zubrzyckiego z Prokuratury Krajowej - wyłączył jawność, co oznacza, że proces będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami. Swój wniosek prokurator uzasadnił tym, że jawny proces mógłby narazić interes prywatny pokrzywdzonej, czyli byłej żony głównego oskarżonego - Ewy K., która mieszka w Kanadzie i jest w tej sprawie oskarżycielem posiłkowym reprezentowanym przez pełnomocnika.

Na rozprawę Roman K. został przywieziony przez policję w konwoju. Trafił do specjalnego pomieszczenia z szybami kuloodpornymi w sali nr 1 na I piętrze Sądu Okręgowego w Łodzi.

Zlecenie zabójstwa byłej żony

Były ksiądz – jak ustaliła prokuratura – w 2012 r. miał zlecić zabójstwo żony, potencjalny zabójca poleciał nawet do jego żony do Kanady i miał otrzymać 20 tysięcy złotych od posła. Plany spaliły na panewce, bo „zleceniobiorca” zaczął szantażować parlamentarzystę.

"Przekręty" Romana K.

Były poseł jest również oskarżony m.in. o przywłaszczenia kwoty nie mniejszej niż 900 tys. zł na szkodę własnej spółki i wyłudzenia pieniędzy z ubezpieczenia dwóch aut – za rzekomo skradzione firmowe audi i golfa miał zainkasować 193 tys. zł.

Za te czyny grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności – informuje z kolei ogólnopolski dziennik Fakt.

Niespodziewana wpadka

Niedoszły zabójca sam zgłosił się do prokuratury. I tak sprawa wyszła na jaw. W lutym 2016 r. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze i trafił do aresztu.

Na ławie oskarżonych zasiadają też: konkubina byłego księdza Karolina W., Jarosław G. (to on zachorował), Waldemar R. i Adrian S. Zarzuty wobec nich dotyczą głównie wspomnianych przekrętów finansowych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Tematy:Roman K.Fakty i MityBiałe Źródła

Sprawdź też: Shoarma GostyninNauka Jazdy GostyninKsięgowość Gostynin

Komentarze


  • Ciekawe czy i kiedy obecna Prokuratura wróci do sprawy "kradzieży" AUDI b. Burmistrza Włodzimierza Ś. i jego rozjechania na torach kolejowych pod Sendeniem oraz służbowego VW w Niemczech?

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Ogólnopolski sukces. Katarzyna Pakulska wywalczyła Mistrzostwo Polski Dziennikarzy!
Ogólnopolski sukces. Katarzyna Pakulska wywalczyła Mistrzostwo Polski Dziennikarzy!
Ogólnopolski sukces. Katarzyna Pakulska wywalczyła Mistrzostwo Polski Dziennikarzy!

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij