zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (5600 odsłon)

Właściciel ogromnego ośrodka nad Białym z zarzutami zlecenia zabójstwa. Proces odroczony


UdostępnijNo i zaczęło się... unikanie sprawiedliwości

Roman K. Fakty i Mity Białe Źródła

Proces byłego 51-letniego księdza Romana K.,byłego posła Ruchu Palikota i redaktora naczelnego tygodnika antyklerykalnego "Fakty i Mity" a także przedsiębiorcy z Gminy Gostynin miał się zacząć w poniedziałek 14 maja w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Nie zaczął, ponieważ zachorował jeden z oskarżonych (w sprawie tej na ławie oskarżonych zasiada pięć osób). Byłemu posłowi grozi dożywocie m. in. za nakłanianie do zabójstwa - informuje Dziennik Łódzki.


O sprawie pisaliśmy w styczniu tego roku: Były poseł i przedsiębiorca z Gminy Gostynin przed groźbą dożywocia

Proces za zamkniętymi drzwiami

Ponadto sąd - na wniosek prokuratora Jerzego Zubrzyckiego z Prokuratury Krajowej - wyłączył jawność, co oznacza, że proces będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami. Swój wniosek prokurator uzasadnił tym, że jawny proces mógłby narazić interes prywatny pokrzywdzonej, czyli byłej żony głównego oskarżonego - Ewy K., która mieszka w Kanadzie i jest w tej sprawie oskarżycielem posiłkowym reprezentowanym przez pełnomocnika.

Na rozprawę Roman K. został przywieziony przez policję w konwoju. Trafił do specjalnego pomieszczenia z szybami kuloodpornymi w sali nr 1 na I piętrze Sądu Okręgowego w Łodzi.

Zlecenie zabójstwa byłej żony

Były ksiądz – jak ustaliła prokuratura – w 2012 r. miał zlecić zabójstwo żony, potencjalny zabójca poleciał nawet do jego żony do Kanady i miał otrzymać 20 tysięcy złotych od posła. Plany spaliły na panewce, bo „zleceniobiorca” zaczął szantażować parlamentarzystę.

"Przekręty" Romana K.

Były poseł jest również oskarżony m.in. o przywłaszczenia kwoty nie mniejszej niż 900 tys. zł na szkodę własnej spółki i wyłudzenia pieniędzy z ubezpieczenia dwóch aut – za rzekomo skradzione firmowe audi i golfa miał zainkasować 193 tys. zł.

Za te czyny grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności – informuje z kolei ogólnopolski dziennik Fakt.

Niespodziewana wpadka

Niedoszły zabójca sam zgłosił się do prokuratury. I tak sprawa wyszła na jaw. W lutym 2016 r. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze i trafił do aresztu.

Na ławie oskarżonych zasiadają też: konkubina byłego księdza Karolina W., Jarosław G. (to on zachorował), Waldemar R. i Adrian S. Zarzuty wobec nich dotyczą głównie wspomnianych przekrętów finansowych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Tematy:Roman K.Fakty i MityBiałe Źródła

Sprawdź też: Ortodonta GostyninStacja Kontroli Pojazdów GostyninKancelaria notarialna Gostynin

Komentarze


  • Ciekawe czy i kiedy obecna Prokuratura wróci do sprawy "kradzieży" AUDI b. Burmistrza Włodzimierza Ś. i jego rozjechania na torach kolejowych pod Sendeniem oraz służbowego VW w Niemczech?

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Ogólnopolski sukces. Katarzyna Pakulska wywalczyła Mistrzostwo Polski Dziennikarzy!
Ogólnopolski sukces. Katarzyna Pakulska wywalczyła Mistrzostwo Polski Dziennikarzy!
Ogólnopolski sukces. Katarzyna Pakulska wywalczyła Mistrzostwo Polski Dziennikarzy!

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij