zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (1100 odsłon)

W Gostyninie pozostaje ul. 18 Stycznia. Wojewoda nie znalazł zastrzeżeń [ZDJĘCIA]


UdostępnijWarto rozmawiać i walczyć do końca – podsumował decyzję radny Michał Bartosiak

ul. 18 Stycznia Michał Bartosiak

Koniec sporu o nazwę ulicy 18 Stycznia? Wszystko na to wskazuje, gdyż Wojewoda Mazowiecki nie znalazł podstaw do stwierdzenia nieważności uchwały Rady Miasta, przywracającej poprzednią nazwę ulicy w Gostyninie ze zmienionej zarządzeniem zastępczym nazwy ulica 1 grudnia 1939 r.


Decyzję Wojewody Mazowieckiego odczytał na dzisiejszej sesji Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki.

W związku z wydaniem przez Instytut Pamięci Narodowej pozytywnej opinii, dotyczącej nazwy ulicy 18 Stycznia w Gostyninie, przyjętej uchwałą nr 360/LXX/2017 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 28 grudnia 2017 r. w sprawie zmiany nazwy ulicy organ nadzoru uznał, że brak jest podstaw do stwierdzenia nieważności ww Uchwały.

Przypomnijmy, że 13 grudnia 2017 roku Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera z Prawa i Sprawiedliwości zarządzeniem zastępczym zmienił trzy nazwy gostynińskich ulic. Zmiana miała była efektem wprowadzenia przez rząd tzw. ustawy dekomunizacyjnej. W gronie ulic, których nazwy zmienił Wojewoda znalazła się ulica 18 stycznia, które od 13 grudnia nosiła nazwę 1 grudnia 1939.

Zmiana spotkała się z wielkim protestem mieszkańców w/w ulicy, którzy na ręce radnych miejskich złożyli listę ponad 100 podpisów o przywrócenie pierwotnej nazwy.

Szanowni Państwo! Mamy tu, nie 1 grudnia a 18 stycznia! Ulica 18 stycznia pozostaje ulicą 18 stycznia. IPN nie doszukał się przesłanek, aby dokonać zmiany nazwy ul. 18 stycznia i stwierdził, iż brak jest podstaw do stwierdzenia nieważności Uchwały Rady Miasta. Szanowni Państwo pomału, spokojnie normalność powraca. Warto rozmawiać i walczyć do końca.  Tak podsumował decyzję radny Michał Bartosiak z Inicjatywy dla Gostynina.

Tematy:ul. 18 StyczniaMichał Bartosiak

Sprawdź też: Nauka Jazdy GostyninKuchnia polska GostyninKuchnia włoska Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Panie Pawle czas podziękować i wracać na terapeute do mamy.

  • No to w końcu gdzie ja mieszkam... mam wrażenie, że pis zagubił się w swoich zmianach i nie wie co złe, a co dobre dla ludzi. Zaproszenia na imprezy w MCK rozsyłano na ul 1 Grudnia - może imprezy nie będzie?

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Obietnica zrealizowana. Przejście dla pieszych koło Kaufland już jest [ZDJĘCIA]
Obietnica zrealizowana. Przejście dla pieszych koło Kaufland już jest [ZDJĘCIA]
Obietnica zrealizowana. Przejście dla pieszych koło Kaufland już jest [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij