Popularny: 3400 odsłonInformacje25 maja 2018, 14:46,

Kolejny wyciek chemikaliów przy Ziejkowej. Policja prowadzi postępowanie

Kolejny wyciek chemikaliów przy Ziejkowej. Policja prowadzi postępowanie

Czytelnicy naszego portalu poinformowali nas o kolejnym wycieku z niebezpiecznych substancji składowanych w beczkach na działce przy ulicy Ziejkowej 5 w Gostyninie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Bomba ekologiczna tyka...


Zanieczyszczenie we wtorek, 22 maja 2018 r. odkrył właściciel działki sąsiadującej z działką Krzysztofa P., na której składowane jest około 1300 ton nieznanych odpadów niebezpiecznych. Wiadome jest, że są to odpady o kodzie z podgrupy 08 01 – odpady z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania oraz usuwania farb i lakierów.

22 maja br. właściciel działki sąsiadującej z posesją przy ul. Ziejkowej 5 w Gostyninie złożył zawiadomienie o zanieczyszczeniu swojej działki substancją niewiadomego pochodzenia. Wstępne czynności wykazały, że substancja ta prawdopodobnie, z uwagi na ukształtowanie terenu, może spływać z działki przy ul. Ziejkowej 5.

Zawiadamiający w trakcie przesłuchania nie wskazał, aby widział, że ktokolwiek celowo opróżnia beczki z odpadami, które znajdują się na działce przy ul. Ziejkowej. Na chwile obecną policjanci prowadzą czynności w sprawie w kierunku art. 182 kodeksu karnego – informuje nasz portal podkom. Dorota Słomkowska, rzecznik KPP w Gostyninie.

W czwartek, 24 maja starosta Tomasz Matuszewski poinformował, że Starostwo Powiatowe w Gostyninie zamierza uruchomić środki własne w ramach wykonawsta zastępczego usunięcia odpadów składowanych przy ulicy Ziejkowej 5 w Gostyninie. Decyzja zapadła po poniedziałkowym posiedzeniu Powiatowego Sztabu Kryzysowego. Natomiast we wrześniu tego roku ma ruszyć proces sądowy wobec trzech mężczyzn, podejrzanych o proceder. Informowaliśmy o tym wczoraj:

Czy to przełom w sprawie eko-katastrofy przy Ziejkowej? We wrześniu ruszy proces


Napisz komentarz

Komentarze

KaJa, 29 maja 2018
Płonie składowisko na Kujawach, tylko patrzeć jak podpalą w Gostyninie.
Popularny: 1300 odsłonInformacje25 maja 2018, 13:47,

Policja, straż pożarna i OSP dziękują Radzie Miasta za wsparcie

Podczas obrad Rady Miasta w czwartek, 24 maja 2018 r. za okazane wsparcie Gminie Miasta Gostynina i radnym Rady Miejskiej dziękowali przedstawiciele służb mundurowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
W bezpieczeństwo warto inwestować

Podziękowania za okazaną pomoc na rzecz swoich jednostek przekazali Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Karol Podleśny, Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł.bryg. Mariusz Ostrowski.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku Rada Miasta zdecydowała o dofinansowaniu zakupu samochodu osobowego na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, dofinansowanie wyniosło 25 tysięcy złotych, jak również w poprzednich latach zdecydowano współfinansowaniu zakupu wozu ratowniczo-gaśniczego, z którego korzysta OSP, jak również sali edukacyjnej dla dzieci „OGNIK” w siedzibie KP PSP Gostynin.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie