Popularny: 800 odsłonInformacje6 czerwca, 07:53,

Wyjazdowe zwycięstwo Mazura w Sochaczewie

W tabeli Mazur nadal na czwartym miejscu

W 24. kolejce Płockiej Ligi Okręgowej w sobotę, 5 czerwca 2021 r. Mazur Gostynin podejmował przedostatni Orkan Sochaczew.

Różnica w tabeli czwartego Mazura i trzynastego Orkanu widoczna była na boisku. Na odremontowanym Stadionie w Sochaczewie na znakomicie przygotowanej murawie do gry gostyniński zespół od początku dominował na boisku do przerwy prowadząc 3:0. Bramki padały najpierw w 14 minucie, z rzutu rożnego po dośrodkowaniu Damiana Surmaka piłka spadła na piąty metr gdzie umieścił ją w bramce w swoim stylu Bartosz Komorowski. Kolejne asysty Damiana Surmaka dawały kolejne bramki, kluczowe podanie w 25 minucie wykończył Rafał Wilamowski a w 37 piękny strzał samego Damiana Surmaka z ponad 25 metrów wylądował w okienku bramki zespołu z Sochaczewa.

Tuż po przerwie Orkan zdobył kontaktowego gola, jednak odpowiedź naszej drużyny przyszła szybko. W 53 minucie Damian Surmak dośrodkował z prawej strony boiska i piękną główką po raz drugi popisał się Bartosz Komorowski. Mimo wykorzystania nieporozumienia naszej obrony z bramkarzem Robertem Ratajskim w 80 minucie, co spowodowało stratę drugiego gola, Mazur do końca kontrolował sytuację na boisku, inkasując trzy punkty.

Podkreślić trzeba bardzo dobry mecz całej drużyny Mazura, wyższość w umiejętnościach piłkarskich oraz dwa kolejne gole Komorowskiego (w sumie w sezonie 13) oraz cztery asysty Damiana Surmaka.

W tabeli Mazur nadal na czwartym miejscu. Kolejny mecz to bardzo ważne spotkanie z zaległej 16 kolejki z drugą w tabeli Deltą Słupno - środa, 9 czerwca 2021 r. g. 18:00. Kibiców zapraszamy na to spotkanie na trybuny.

Orkan Sochaczew - Mazur Gostynin 2:4

Bramki: 47' Cezary Pietrasik, 80' Bartłomiej Robak - 14' 53' Bartosz Komorowski 25' Rafał Wilamowski 37' Damian Surmak

Orkan: Michał Nowakowski - Piotr Orliński (60' Bartłomiej Rybak) Adam Jastrzębski Cezary Pietrasik  (77' Łukasz Ziółkowski) Robert Wasilewski Patryk Rygacki Mateusz Kaczorowski Sebastian Wójcik (44' Marcin Racki) Robert Kołodziejczak Kamil Dłutek Jakub Skumiał; trener: Andrzej Grzybowski, kierownik: Józef Szajewski

Mazur: Robert Ratajski - Kamil Woźniak Piotr Dutkiewicz Kamil Augustyniak, Łukasz Frątczak - Michał.Matecki Dariusz Kurkowski (58' Maciej Gajewski) Mateusz Dobieński (73' Wiktor Smyczyński) Rafał Wilamowski (67' Krystian Pawełkiewicz) - Damian Surmak Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski

autor/źródło: Piotr Mrówka