Popularny: 1100 odsłonInformacje4 dni temu, 10:20,

Za tydzień wyruszy 39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Komunikat parafii

Za tydzień wyruszy 39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Komunikat parafii

Udostępnij 34
Gostynińska grupa będzie mogła liczyć maksymalnie 50 osób

W sobotę (8 sierpnia br.) wyruszy 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Ze względu na trwającą epidemię, pielgrzymka w tym roku będzie miała inny przebieg, o czym w informuje w komunikacie Parafia pw. św. Marcina."Jak co roku, tak i w tym roku organizujemy kolejną Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej do Częstochowy. Niestety z powodu epidemii koronawirusa będzie ona tym razem wyglądała inaczej. Każda grupa będzie miała w tym roku jeden dzień w którym uda się na trasę pielgrzymki i powróci do domu wieczorem autobusem. Nasza grupa, grupa żółta, wyruszy na trasę ósmego sierpnia, czyli w sobotę. Epidemia zmusza nas jednak do pewnych ograniczeń które zostały określone w naszej diecezji:
• Pielgrzymka może liczyć maksymalnie 50 osób (jeden autobus). Idziemy w tym dniu z grupą zieloną dlatego pielgrzymka tego dnia będzie miała 100 osób.
• Na pielgrzymkę mogą jechać jedynie osoby w wieku od 16 do 60 lat. Odradzamy wyjazd także osobom z chorobami przewlekłymi. Osoby poniżej 18-stego roku życia zapisują się z opiekunem.
• Zapisy odbywają się jedynie w parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.
• Pielgrzymka będzie kosztować 40 zł (autobus + 10 zł dla pielgrzymki + ubezpieczenie)
• Na trasę pielgrzymki dojeżdżamy na godzinę około 6.00 i wyjeżdżamy wieczorem po apelu.
• Przed wejściem do autobusu będzie mierzona temperatura i zbierane oświadczenia o braku objawów koronawirusa.
• Szczegółowe informacje na temat pielgrzymowania podamy w późniejszym terminie.
Ponadto organizujemy wyjazd autobusowy do Częstochowy na 14.08. Będzie to także autobus pięćdziesięcioosobowy ale już tutaj nie stawiamy ograniczeń co do wieku. Koszt wyjazdu: 45zł (autobus + ubezpieczenie)
Obojętnie czy ktoś wyrusza na trasę pielgrzymki czy nie, zachęcamy do pielgrzymowania duchowego poprzez apele i zapisy do pielgrzymki duchowej."

autor/źródło: ralf / Parafia św. Marcina

Napisz komentarz

Komentarze

ppp, Wczoraj
Pielgrzymka z Płocka wyrusza w czwartek 6.08., natomiast 8.08 jeden dzień idą grupy żółta i zielona m.in. z dekanatu gostynińskiego :)
Ela, Przedwczoraj
Pielgrzymka wyrusza 6 sierpnia jak co roku.
Dodaj ogłoszenie