Informacje8 października, 10:04,

Zakończenie sezonu żeglarskiego


Udostępnij
W zakresie popularyzacji i rozwoju żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży zakończono projekt Młodzi Aktywni współfinansowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego

W sobotę 3.10.2020 gostynińscy żeglarze podsumowali i symbolicznie zamknęli tegoroczny sezon żeglarski. W ramach imprezy odbyło się oficjalne zakończenie realizowanych przez Klub Żeglarski HALS projektów.W zakresie działalności sportowej zakończono projekt współfinansowany przez Burmistrza Miasta Gostynina. W ramach ostatniej imprezy tego projektu przeprowadzono na przystani klubu międzyokręgowy sparing regatowy z klubami z Włocławka i Zgierza w klasie Optimist i Omega. W trakcie całego sezonu gostynińscy żeglarze startowali także w ogólnopolskich i okręgowych regatach klasy Optimist, Micro, Omega w klasach jachtów kabinowych oraz cyklu regat I Ligi Żeglarskiej.

W zakresie popularyzacji i rozwoju żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży zakończono projekt Młodzi Aktywni współfinansowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zakończenie to obejmowało piknik wraz z wręczeniem upominków i certyfikatów dla jego uczestników. Projekt ten składał się z prezentacji internetowej tajników żeglarstwa oraz walorów naturalnych naszego regionu i skierowany był do członków lokalnych organizacji pozarządowych. W zakres zadania dla piętnastoosobowej grupy osób, wchodziło także szkolenie żeglarskie z podstaw obsługi jachtów.

W minionym sezonie nie zabrakło oczywiście zajęć dla dorosłych adeptów żeglarstwa, którzy w trakcie imprezy odbyli egzamin na patent Żeglarza Jachtowego i otrzymali chrzest żeglarski kończący projekt szkoleniowy klubu, dla grupy seniorów.

Tomasz Reszkowski

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UM Gostynin
Tematy:HALS

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie