Popularny: 1200 odsłonInformacje11 września, 10:16,

Zawody w Żninie. Tak żeglarze klubu HALS zakończyli wakacje

Najmłodsi reprezentacji Klubu Żeglarskiego HALS w ostatnich dniach wakacji 2019 roku wzięli udział w regatach klasy Optimist rozgrywanych w partnerskim mieście Żnin. Na starcie regat stawiło się ponad pięćdziesięciu zawodników z terenu całego kraju.


Udostępnij 5
Wspaniałe warunki pogodowe w ciągu dwóch dni zawodów pozwoliły rozegrać siedem wyścigów


Wspaniałe warunki pogodowe w ciągu dwóch dni zawodów pozwoliły rozegrać siedem wyścigów pokazujących pełnie umiejętności każdego z zawodników. Dla naszych dzieciaków to tegoroczny pierwszy start na zawodach takiej rangi.

Mimo tak dużej presji wszyscy reprezentacji ukończyli zawody plasując się w środku stawki tuż za najlepszymi żeglarzami w kraju.

autor/źródło: T. Reszkowski

Napisz komentarz

Popularny: 2400 odsłonInformacje11 września, 09:36,

Wielka kontrola trzeźwości. Jak wypadli kierowcy w Gostyninie?

Wielka kontrola trzeźwości. Jak wypadli kierowcy w Gostyninie?

Policjanci gostynińskiej drogówki prowadzili działania pn. "Trzeźwość w przewozie osób" ze szczególnym uwzględnieniem stanu trzeźwości kierujących zwłaszcza autobusami i busami.


Udostępnij 11
Funkcjonariusze zbadali trzeźwość ponad 600 kierowców

W poniedziałek (09.09.) na terenie powiatu gostynińskiego prowadzone były policyjne działania "Trzeźwość w przewozie osób". Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących autobusami, "busami" czy też innymi pojazdami realizującymi transport osób. Policjanci również sprawdzali kierowców pod kątem posiadania przez nich wszelkich wymaganych dokumentów, w tym uprawniających do prowadzenia tego typu działalności.

Podczas wtorkowych działań policjanci przeprowadzili 605 kontroli stanu trzeźwości, w tym 131 autobusów i busów. Dodatkowo 4 kierujących przebadanych zostało narkotesterem. W trakcie działań policjanci nie ujawnili nietrzeźwych kierujących.

Akcja ma na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej, taksówek, transportu prywatnego. Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg. Apelujemy o zdecydowaną reakcję gdy widzimy, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.

autor/źródło: KPP Gostynin / foto: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Uhub, 11 września
Od kiedy policji można parkować na chodniku skoro tyle miejsca na parkingu jak mają chodzić piesi

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie