Popularny: 1100 odsłon Informacje 7 marca, 13:16,

Szkoła Podstawowa ze Szczawina najlepsza w siatkarskich mistrzostwach

Dzień po rywalizacji dwójek, w czwartek, 7 marca 2019 r. w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie w XXI Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych Minisiatkówki czwórek rocznik 2006 i młodsi.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 73
SP3, w kategorii zarówno dziewcząt jak i chłopców zajęła 3. miejsce


W rywalizacji czteroosobowych składów chłopców i dziewcząt najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Józefa Hallera ze Szczawina Kościelnego.
Zawody zorganizował Gostyniński Szkolny Związek Sportowy i Szkoła Podstawowa nr 3.

WYNIKI

dziewczęta:
1. SP Szczawin
2. SP Pacyna
3. SP 3 Gostynin

chłopcy:
1. SP Szczawin
2. SP Pacyna
3. SP 3 Gostynin


Napisz komentarz

Popularny: 900 odsłon Informacje 7 marca, 12:50,

Miłosne klimaty w Sannikach

Marcowy koncert chopinowski oscylował w kierunku spektaklu słowno - muzycznego. Kiedy już zgasły światła i wszyscy wygodnie zasiedli w fotelach, ze sceny rozległy się dźwięki melodii z filmu Claude’a Leloucha „Kobieta i mężczyzna”. To właśnie ten motyw stanowił tło spektaklu „Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz, jak mnie kochasz”.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 6
W Sannikach wystąpił Dariusz Jakubowski, znany z seriali "Na dobre i na złe" oraz "Barwy szczęścia"

O tym odwiecznym miłosnym temacie, przy akompaniamencie pianisty Piotra Szafrańca, opowiadał Dariusz Jakubowski. Już biblijna Pieśń nad pieśniami mówi: „Niech mnie ucałuje pocałunkami swych ust! Bo miłość twa przedniejsza od wina.” I tak kolejno dowiadywaliśmy się, czym jest miłość, jakie są jej wyobrażenia i jak należy ją traktować. Ta muzyczno – poetycka podróż prowadziła drogą szekspirowskich sonetów, tekstów Johna Donne’a, poezją Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Muzyczne motywy z „Love story” czy „Amelii”, piosenki Marka Grechuty – wyraźnie podkreślały wagę tematu. - Spektakl stanowił podróż przez style i epoki, bo formy i kostiumy się zmieniają, a archetypiczny sens pozostaje wieczny – mówił Dariusz Jakubowski.

Arie w wykonaniu Katarzyny Thomas, choć śpiewane w obcych językach, wyraźnie pokazywały klimat uczuć między kobietą a mężczyzną.

Artyści bisowali, była aria w wykonaniu śpiewaczki i wyjątkowa przejażdżka „Zaczarowaną dorożką…” Gałczyńskiego w towarzystwie Dariusza Jakubowskiego.
Rozmarzeni goście niechętnie opuszczali salę koncertową sannickiego pałacu.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie