zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeArtykuł partnerskiMateriał reklamowyGorący temat (3100 odsłon)

4 powody, dla których warto wybrać projekt domu energooszczędnego


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

artykuł partnerski

Koszty utrzymania własnego domu jednorodzinnego nie są niskie. W związku z tym obserwuje się rosnącą popularność energooszczędnych rozwiązań pozwalających na zmniejszenie tych właśnie wydatków.


Koszty utrzymania własnego domu jednorodzinnego nie są niskie. W związku z tym obserwuje się rosnącą popularność energooszczędnych rozwiązań pozwalających na zmniejszenie tych właśnie wydatków. Dlaczego warto pomyśleć o zakupieniu projektu domu energooszczędnego zamiast tego w tradycyjnej technologii? Oto 4 główne powody, które warto wziąć pod uwagę!

 

1. Mniejsze koszty ogrzewania
To główna przyczyna budowy domów energooszczędnych. Ogrzanie domu wybudowanego metodą tradycyjną będzie kosztowało nas najczęściej powyżej 3 000 złotych rocznie, a czasami jeszcze więcej, gdy projekt domu zakłada spory metraż, a my korzystamy z droższych źródeł energii, na przykład gazu. Oczywiście, z kosztami ogrzewania wiąże się też ekologia. Palenie niskiej jakości węglem powoduje powstawanie smogu.

Dlatego poprzez wybór domu energooszczędnego jesteśmy w stanie zmniejszyć koszty ogrzewania, ponieważ jest on budowany z naciskiem na odpowiednią izolację. Dzięki temu w budynku pozostaje więcej ciepła, a tym samym nie musimy produkować go w taj dużych ilościach.

 

2. Większy komfort dla mieszkańców
W domach energooszczędnych stosuje się rozwiązania poprawiające nie tylko parametry termoizolacyjne budynku, ale również komfort mieszkańców. Często stosuje się automatykę umożliwiającą sterowanie ogrzewaniem według wcześniej ułożonego planu albo z użyciem czujników. To powoduje, że ogrzewanie staje się praktycznie bezobsługowe, co przekłada się na komfort mieszkania.

Najwyższy komfort osiągniemy wtedy, gdy zainwestujemy w instalację gazową lub pompę ciepła, które po zastosowaniu specjalnych sterowników stają się bezobsługowe i nie musimy ich samodzielnie włączać i wyłączać.

 

3. Ochrona środowiska naturalnego
Także wybranie projektu domu energooszczędnego pozwoli nam na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Emitujemy mniej dwutlenku węgla oraz pyłów do atmosfery, co powoduje, że powietrze jest czystsze.

Pamiętajmy też o tym, że poprzez zastosowanie ekologicznych rozwiązań jesteśmy w stanie uzyskać dodatkowe dofinansowania na ich realizację. Dzięki temu zmniejszamy ogólne koszty związane z budową domu.

 

4. Większa wartość nieruchomości
Wykorzystanie energooszczędnych technologii przy budowie domu jednorodzinnego podwyższa jego wartość. Wobec tego wtedy, gdy będziemy chcieli odsprzedać dom, będziemy mogli uzyskać za niego wyższą cenę.

Podsumowując, projekt domu energooszczędnego może być bardzo dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy zależy nam na zmniejszeniu kosztów utrzymania. Aktualnie możemy również zakupić projekty gotowe tego rodzaju na stronach internetowych. Warto w tym celu skorzystać z porównywarki domowych projektów - https://pracownia-projekty.dom.pl/

Tematy:artykuł partnerski

Sprawdź też: Mechanicy, Warsztaty samochodowe GostyninRestauracje GostyninGeometria 3D Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Popularne artykuły


zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Harmonogram wydawania darmowej żywności
Harmonogram wydawania darmowej żywności
Harmonogram wydawania darmowej żywności

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij