zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeArtykuł partnerskiMateriał reklamowyGorący temat (600 odsłon)

Czym jest konjac?


UdostępnijInaczej określane jako dziwidło, fachowo zwane Amorphophallus, czy też amorfofalus

artykuł partnerski

Inaczej określane jako dziwidło, fachowo zwane Amorphophallus, czy też amorfofalus. Wywodzące się z kontynentu azjatyckiego. Sięgające niekiedy ponad pięć metrów wysokości i z bulwami ważącymi nierzadko sporo powyżej siedemdziesięciu kilogramów. Konjac, bo o tę roślinę tu chodzi, to w Europie wraz z biegiem czasu coraz częściej wykorzystywany ekologiczny produkt, jaki idealnie sprawdza się zarówno w szeroko rozumianej gastronomii, jak również kosmetyce.


Pierwsze słyszysz?

Nie ma się co dziwić, że czytając niniejszy tekst wydaje Ci się zupełnie czymś nowym samo nazewnictwo „konjac”. W naszym kraju nie jest to jakiś szczególnie silnie rozpowszechniony gatunek, ale wraz z biegiem czasu, zwłaszcza wśród miłośników kuchni egzotycznej, zaczyna się przewijać owe określenie, co zaś wykazuje związek z rosnącym zainteresowaniem kulinariami Japonii, Chin, czy Wietnamu. W sklepach specjalizujących się w dystrybucji żywności azjatyckiej, zwłaszcza bogato zaopatrzonych typu Harmonia Smaków, można natrafić między innymi na makaron konjac. Produkt ten wyróżnia się wyjątkowo niską kalorycznością. Korzeń tej rośliny służy do pozyskiwania niejakiego glukomannanu, czyli swego rodzaju błonnika cechującego się szybką rozpuszczalnością w wodzie. W odróżnieniu od klasycznego błonnika, wyżej wspomniany odznacza się wchłanianiem niemal sto razy więcej wody! Co to daje w praktyce? Przede wszystkim jest to sposobność znaczącego obniżenia poziomu cukru we krwi oraz tak zwanego złego cholesterolu. Idealnym wariantem będzie zatem wybór makaronu konjac przez chorujących na cukrzycę, po zawałach, udarach, czy po prostu przez dbających o swą kondycję zdrowotną. To również doskonała opcja dla osób otyłych i chcących zrzucić zbędne kilogramy. Konjac noodle, jaki zamówić można we wcześniej wspomnianym serwisie Harmonia Smaków zapewnia uczucie sytości oraz reguluje właściwą wagę. Wskazówka dla tych, którzy dopiero zamierzają włączyć ten artykuł spożywczy w swoją dietę – zawsze przy spożywaniu tego rodzaju makaronu trzeba dużo pić.

Dla urody

Co ciekawe, poza tym, że konjac stosowany jest w przemyśle spożywczym, dodatkowo znalazł szerokie użycie w kosmetyce. W jaki sposób? Korzeń rośliny wykorzystywany jest w procesie produkcyjnym specjalnych gąbeczek, które posiadają w sobie naturalny specyfik do mycia i oczyszczania skóry. Gwarantuje on nie tylko czystość cery, ale także unormowanie współczynnika PH. Tym samym, tego typu akcesoria kosmetyczne są doskonałe dla cery zanieczyszczonej, czy odwodnionej i potrzebującej właściwego nawilżenia. Regularne użytkowanie gąbeczki pozwala na pobudzenie krążenia, a także sprawia, iż buzia jest dużo gładsza i bardziej miękka w dotyku. Konjac w kosmetyce jest w pełni bezpieczny, bowiem nie powoduje żadnych uszkodzeń, a przy tym sama gąbka nie wymaga fachowego użycia.

Tematy:artykuł partnerski

Sprawdź też: Chirurg GostyninPrawnik GostyninKsięgowość Gostynin

Czytaj także:

Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Budowa siłowni Street Workout już na jesieni
Budowa siłowni Street Workout już na jesieni
Budowa siłowni Street Workout już na jesieni

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij