Popularny: 500 odsłonInformacje22 maja, 10:59,

46 Ogólnopolski Harcerski Rajd „Wisła”


Powiat Gostyniński reprezentował Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, który objął Honorowym Patronatem jedną z tras

W niedzielę 21 maja 2023 r w Stanicy Harcerskiej w Gorzewie odbył się uroczysty apel kończący 46 Ogólnopolski Harcerski Rajd „Wisła”. Rozpoczął się on Mszą Świętą, odprawianą przy akompaniamencie ptaków w niezwykłej świątyni, bo na leśnej polanie, którą sprawował w intencji wszystkich harcerzy ksiądz z Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.Uroczysty apel podsumował dwa dni zmagań podczas których odnowiły się stare znajomości i zawarły nowe. Rajd, w którym harcerze uczestniczyli „nie jest mierzony liczbą kroków tylko liczbą uśmiechów”. Wszyscy uczestnicy otrzymali wyjątkową nagrodę, nagrodę nie do wycenienia, nagrodę którą jest radość z bycia razem.

W uroczystości udział wzięli również niezawodni przyjaciele Związku Harcerstwa Polskiego. Powiat Gostyniński reprezentował Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, który objął Honorowym Patronatem jedną z tras o specjalności turystycznej oraz historyczno-rekonstrukcyjnej, a zwycięskim drużynom wręczył pamiątkowe statuetki. W uroczystości udział wzięli również inni samorządowcy w osobach Burmistrza Miasta Gostynina, Wójta Gminy Gostynin oraz Burmistrza Miasta Sochaczew.

Na zakończenie rajdu Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP hm. Cezary Supeł wydał ostatni rozkaz tego rajdu; „zabierzcie radość przeżytą w czasie tej wędrówki do domu i podzielcie się tą radością z tymi, których na tym rajdzie nie było Czuwaj!!!”

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Powiat Gostyniński

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie