Popularny: 700 odsłonInformacje12 kwietnia, 09:11,

Bądź bezpieczny czyli dzielnicowy bliżej nas

Bądź bezpieczny czyli dzielnicowy bliżej nas

Założeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas” jest zbliżenie Policji do społeczeństwa i zainteresowanie go szeroko pojmowaną problematyką bezpieczeństwa. W związku z powyższym dzielnicowi z terenu gminy Gostynin uczestniczą w spotkaniach sołeckich. Omawiają zagadnienia związane z programem , a także założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacji Moja Komenda.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 4
Spotkania są okazją do rozmów o bieżących problemach mieszkańców sołectwa


W trakcie spotkań policjanci zachęcają do wykorzystywania narzędzi jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacja Moja Komenda. Dzielnicowi poruszają również zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcają uczestników do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach, kiedy poruszają się po drodze, nie tylko poza obszarem zabudowanym. Seniorom przypomina się o zasadach ograniczonego zaufania wobec obcych osób oraz zachowania zdrowego rozsądku przy podejmowaniu decyzji o kupnie oferowanych im produktów. Spotkania są także okazją do rozmów o bieżących problemach mieszkańców sołectwa.

Spotkania dzielnicowych prowadzone są w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Mają służyć zwiększeniu kontaktów dzielnicowego ze społeczeństwem dla skutecznego współdziałania z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie.

Zadania przyjęte przez dzielnicowych do realizacji wynikają z oczekiwań społecznych określonych podczas spotkań, konsultacji oraz debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zadania te są dla Policji ważną podpowiedzią ze strony  mieszkańców, bo dotyczą bolączek i problemów w rozwiązaniu których możemy pomóc. Realizacja zadań priorytetowych- jak sama nazwa mówi- ma dla nas szczególne znaczenie.

W najbliższym czasie dzielnicowi będą uczestniczyć w kolejnych spotkaniach wiejskich organizowanych na terenie gminy Gostynin.


Napisz komentarz

Popularny: 2900 odsłonInformacje12 kwietnia, 09:49,

Dyrektorzy wydali komunikat w sprawie egzaminu ósmoklasistów

Dyrektorzy wydali komunikat w sprawie egzaminu ósmoklasistów

Podobnie jak w przypadku egzaminów gimnazjalnych, egzaminy uczniów klas ósmych odbędą się bez problemu. Dyrektorzy trzech gostynińskich szkół podstawowych potwierdzają, że końcowe egzaminy sprawdzające wiedzę ósmoklasistów odbędą się w dniach 15-17 kwietnia br.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 11
A strajk trwa dalej...

"Drodzy Uczniowie egzamin ósmoklasisty odbędzie się w planowanym terminie 15, 16, 17 kwietnia" - informuje na profilu społecznościowym Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie dyrektor Magdalena Andrzejczak.

"Drodzy Uczniowie Klas Ósmych!
Uprzejmie informuję, że egzamin zaplanowany na 15-17 kwietnia odbędzie się zgodnie z planem. Zapraszam Was do budynku Gimnazjum nr 2 (ul. Wojska Polskiego 23) każdego dnia - poniedziałek, worek, środa - najpóźniej na godz. 8.30. Przypominam o zabraniu ze sobą legitymacji, czarnego długopisu, a we wtorek dodatkowo linijki. Życzę naszym pierwszym Ósmoklasistom jak najmniejszych stresów i jak najlepszych wyników! :)"
- informuje Adam Matyszewski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

"Egzaminy na 100% się odbędą" - potwierdził portalowi Robert Pypkowski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie.

Harmonogram egzaminu ósmoklasistów
15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) -język polski - godz. 9:00
16 kwietnia 2019 r. (wtorek) - matematyka - godz. 9:00
17 kwietnia 2019 r. (środa) - język obcy nowożytny - godz. 9:00

 


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie