Popularny: 1600 odsłonInformacje9 lipca, 12:14,

Dramat z Jaredem Leto. W piątek kolejny seans kina plenerowego

Dramat z Jaredem Leto. W piątek kolejny seans kina plenerowego

W najbliższy piątek (12 lipca br.) po raz kolejny mieszkańcy Gostynina będą mogli obejrzeć film na świeżym powietrzu. Seans jest bezpłatny.


Udostępnij 20
Oby tylko pogoda dopisała


O godzinie 21.00 na placu pod Ratuszem zostanie wyświetlony dramat w reżyserii Jeana-Marca Vallée pt. "Witaj w klubie". W jednej z głównych rół nagrodzony Oscarem Jared Leto.

Głównym bohaterem filmu jest Ron, elektryk i jeździec rodeo, który dowiaduje się, że jest zainfekowany wirusem HIV i pozostało mu 30 dni życia. Gdy okazuje się, że mogące uratować mu życie leki nie są jeszcze zaaprobowane przez FDA (agencja dopuszczająca leki do obrotu i stosowania w USA), Ron udaje się do Meksyku, gdzie dowiaduje się o alternatywnych formach terapii, których użycie nie jest jeszcze zaaprobowane przez FDA.

Szybko wpada na pomysł, by przemycać leki z Meksyku do USA i sprzedawać je innym, zainfekowanym wirusem HIV, pacjentom. Zakłada „Dallas Buyers Club”, klub którego członkowie po opłaceniu składki członkowskiej mogą korzystać z zapewnionych przez Rona leków.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 2200 odsłonInformacje9 lipca, 11:48,

500+ w nowej odsłonie. W Mieście i Gminie Gostynin ruszyły wypłaty świadczeń

500+ w nowej odsłonie. W Mieście i Gminie Gostynin ruszyły wypłaty świadczeń

Od dnia 01 lipca 2019 r. na terenie miasta Gostynina oraz Gminy ruszyła realizacja programu Rodzina 500+ w nowej rozszerzonej odsłonie.


Udostępnij
Od początku lipca wpłynęło prawie 800 wniosków

"W okresie od 01 lipca do dnia dzisiejszego do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie wpłynęło drogą elektroniczną 785 wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Część z nich została już rozpatrzona, a świadczenia przyznane.

Ośrodek rozpatrzył 60 wniosków i wypłacił „świadczenie 500+” dla 43 dzieci z terenu miasta Gostynina. W dniu 09.07.2019 r. ruszyła również pierwsza wypłata  świadczeń na łączną kwotę 21 500,00 zł. Kolejne wypłaty będą realizowane w kolejnych dniach aby pieniądze trafiły jak najszybciej do gostynińskich rodzin" - informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie

W analogicznym okresie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie wpłynęło drogą elektroniczną 407 wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Część z nich została już rozpatrzona, a świadczenia przyznane. Ośrodek rozpatrzył 128 wniosków i wypłacił „świadczenie 500+” dla 224 dzieci z terenu Gminy Gostynin.

"W dniu 09.07.2019 r. ruszyła również pierwsza wypłata świadczeń na łączną kwotę 112 000,00 zł" - poinformowała portal Magdalena Dołęga dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie

 

autor/źródło: MOPS Gostynin
Tematy:MOPS500+

Napisz komentarz

Komentarze

Praca w Gostyninie dla wybranych, 11 lipca
Bezrobotne dzieci matczynych emerytur

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie