Popularny: 500 odsłonInformacje16 czerwca 2018, 08:23,

Dzień Ojca – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Dzień Ojca – wszystko, co warto o nim wiedzieć

23 czerwca obchodzony będzie w Polsce Dzień Ojca – święto świeckie, które od kilku lat zyskuje coraz większą popularność. Podobnie jak świętowany niecały miesiąc wcześniej Dzień Matki, na dobre wpisał się do kalendarza większości Polaków. Jaka jest geneza Dnia Ojca i jakie prezenty warto podarować ukochanemu tacie z tej okazji?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
23 czerwca obchodzony będzie w Polsce Dzień Ojca

Prezenty na Dzień Ojca

Wybór prezentów z tej okazji w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji świętującego. Niemniej jednak zdecydowana większość wybiera drobne upominki, które przydają się na co dzień. Prym wiodą kosmetyki, zwłaszcza markowe męskie perfumy oraz komplety produktów, które dodatkową są stylowo i elegancko zapakowane. Wiele osób decyduje się też na kupno szlachetnych alkoholi oraz specjalnych szklanek i karafek do ich picia i przechowywania (tego typu produkty można kupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów do domu, np. https://zasmakujradosci.pl). Podobnym zainteresowaniem cieszą się także słodycze, zwłaszcza te z gorzkiej czekolady. W ostatnich latach na popularności zyskały gadżety do telefonów komórkowych oraz różnego rodzaju urządzenia mobilne. Uniwersalnym prezentem z okazji Dnia Ojca będą również książki, organizery, kubki na kawę i herbatę i galanteria skórzana.

Geneza Dnia Ojca

Skąd wzięła się idea Dnia Ojca? Podobnie jak większości świąt komercyjnych należy upatrywać jej w Stanach Zjednoczonych. Według wielu informacji pojawiających się w internecie Dzień Ojca powstał w odpowiedzi na zainteresowanie, jakie generował Dzień Matki. Co ciekawe, za Oceanem święto to obchodzone było już od 1910 roku! Po raz pierwszy odbyło się 19 czerwca tego roku w niewielkim miasteczku w stanie Waszyngton. Jego pomysłodawczynią była Sonora Dodd, córka weterana wojennego Williama Dodda, która w ten sposób chciała uczcić poświęcenie swojego ojca (oprócz udziału w walkach udało mu się samotnie wychować szóstkę potomków). Oficjalnie Dzień Ojca stał się świętem państwowym w USA w 1972 roku.

Dzień Ojca na świecie

Święto wszystkich ojców obchodzone jest na całym świecie. W Polsce przypada na 23 czerwca. Z kolei w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech świętowane jest 19 marca. W Stanach Zjednoczonych i Holandii Dzień Ojca obchodzony jest w trzecią niedzielę czerwca, a na Litwie w pierwszą niedzielę czerwca. Z kolei Skandynawowie świętują w drugą niedzielę listopada - wyjątek stanowi Dania, gdzie Dzień Ojca przypada na 5 czerwca.


Napisz komentarz

Popularny: 1900 odsłonInformacje15 czerwca 2018, 14:16,

Sukces dzieci z Akademii Przedszkolaka. 1 miejsce w wojewódzkim konkursie

Troje dzieci z Akademii Przedszkolaka pod opieką wychowawcy p. Sylwii Borkowskiej odniosło ogromny sukces. Dzieci zajęły I miejsce w konkursie o tematyce ekologicznej „O czyste powietrze dbamy, ze smogiem wygramy!”, organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
W tej edycji wzięła udział rekordowa liczba dzieci – aż 1286

W tej edycji wzięła udział rekordowa liczba dzieci – aż 1286. Uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów konkursu odbyła się 14 czerwca w budynku słoniarnii na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Po ogłoszeniu wyników konkursu, dzieci miały możliwość zwiedzania warszawskiego zoo.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie