Dzisiaj Dzień Pikantnych Potraw. Gdzie w Gostyninie zjemy najlepszego ostrego kebaba?
Ostre jedzenie stymuluje wydzielanie endorfin czyli tzw. "hormonów szczęścia"
Ostrożercy mają 16 stycznia swoje święto. W menu osób, które są miłośnikami pikantnego jedzenia nie może dzisiaj zabraknąć papryczek chili, burgerów lub kebabów z ostrym sosem.
Jak wykazały badania naukowe, zawarta w ostrych paprykach kapsaicyna ma wiele prozdrowotnych właściwości, w tym antynowotworowe. Wśród innych leczniczych właściwości papryczek chili należy wymienić wspomaganie pracy układu krążenia, działanie przeciwbólowe (np.migreny), pozytywny wpływ na układ odpornościowy oraz zmniejszanie poziomu cholesterolu.
Poza tym kapsaicyna stymuluje wydzielanie endorfin czyli tzw. "hormonów szczęścia".
W Gostyninie funkcjonuje wiele barów oferujących swoim klientom burgery oraz kebaby. W którym z nich Waszym zdaniem, zjemy ostro i smacznie?
autor/źródło: ralf
Podobało Ci się? Udostępnij!
Dodaj komentarz
Komentarze
nic tu nie ma, 16 stycznia 2019
Nawet redakcja nie znalazła takiego miejsca?
Dla mnie nie ma tu żadnego dobrego kebaba, jedynie zapiekanki z prlu.
ahmed, 16 stycznia 2019
u ahmeda w szczawinie