Popularny: 1000 odsłonInformacje11 kwietnia, 09:39,

Gimnazjaliści zmagają się z egzaminami

Gimnazjaliści zmagają się z egzaminami

Pomimo obaw związanych z trwającym w całej Polsce protestem nauczycieli udało się je przeprowadzić. W Gostyninie trwa drugi dzień egzaminów gimnazjalnych.


Udostępnij 26
W poniedziałek egzaminy ósmoklasistów. Czy uda się je przeprowadzić?


Punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie trzecich klas oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 przystąpili do części matematyczno - przyrodnicza. Wczoraj (10 kwietnia br.) podczas pierwszego dnia egzaminu uczniowie zmagali się z częścią humanistyczną. Na jutro zaplanowany jest sprawdzian z jezyka obcego w części podstawowej i rozszerzonej.

Wszystko wskazuje na to, że egzaminy gimnazjalne w naszym mieście uda się przeprowadzić do końca bez komplikacji.

Dyrektorzy muszą jednak teraz stawić czoła przed kolejnym problemem wynikającym z trwającego strajku nauczycieli. Już od poniedziałku powinny rozpocząć się egzaminy ósmoklasistów. Czy do końca tygodnia uda się dyrekcjom skompletować odpowiednią ilość członków komisji egzaminacyjnych potrzebnych do ich przeprowadzenia? 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 1500 odsłonInformacje10 kwietnia, 15:30,

Uroczystości pamięci zmarłych w Katyniu i Smoleńsku

W środę, 10 kwietnia 2019 r. mieszkańcy Gostynina i okolic obchodzili uroczystość upamiętniającą 79. rocznicę mordu katyńskiego i 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej.


Udostępnij 45
Uhonorowano zamordowanego w 1940 roku w Katyniu gostynianina - ppor. Franciszka Zydla

Uhonorowano także zamordowanego w 1940 roku w Katyniu gostynianina - ppor. Franciszka Zydla, któremu obok pomnika katyńskiego postawiono obelisk oraz posadzono dąb pamięci. W uroczystości wzięły też udział jego bratanice – Alina Zawojska i i Danuta Popiel.

Uroczystości odbywały się rano przy krzyżu na ulicy Kutnowskiej

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie