Popularny: 5200 odsłonInformacje8 kwietnia, 14:04,

Pustki w szkołach i przedszkolach w Gostyninie. Trwa strajk nauczycieli

W poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. rozpoczął się póki co bezterminowy strajk w oświacie. W dziewięciu z dziesięciu gostynińskich placówkach cisza i spokój – uczniów brak lub w niektórych placówkach prowadzono jedynie zajęcia opiekuńcze z dziećmi – niedydaktyczne.


Udostępnij 81
W dziewięciu z dziesięciu gostynińskich placówkach cisza i spokój – uczniów brak lub w niektórych placówkach prowadzono jedynie zajęcia opiekuńcze z dziećmi – niedydaktyczne


Środowiska nauczycielskie nie doszły do porozumienia z rządem i rozpoczęły strajk w oświacie.

Do strajku Związku Nauczycielstwa Polskiego przyłączyły się w Gostyninie dwa miejskie przedszkola nr 2 i 4 (bez Miejskiego Przedszkola nr 5), trzy szkoły podstawowe: nr 1, 3 i 5 wraz klasami wygaszanych gimnazjów nr 1 i 2 i punktami przedszkolnymi oraz trzy szkoły ponadgminazjalne: Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki oraz Gostynińskim Centrum Edukacyjnym. W tej ostatniej placówce, jak podkreślił dyrektor Wojciech Kiełbasa, działa dzienna i nocna opieka oraz wyżywienie.

Nasza redakcja rozmawiała z przewodniczącymi komitetów strajkowych – mgr Barbarą Adamską w Zespole Szkół oraz mgr Małgorzatą Durmą w SP nr 5:

Przeczytaj też: W Gostyninie będzie strajk. Znamy wyniki referendum oświatowego

W Szkole Podstawowej nr 3 zaplanowano na dzisiaj zebranie sztabu kryzysowego, którego zadaniem będzie wypracowanie scenariusza na przeprowadzenie egzaminów ósmoklasistów oraz gimnazjalistów.

"Kuratorium wysłało maila z informacją, że osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może zasiadać w komisji egzaminacyjnej"- tłumaczy dr Adam Matyszewski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. "Mam kilka osób chętnych, które sie zgłosiły spoza szkoły, które chcą nas wspomóc w przeprowadzeniu egzaminów. Sytuacja jest rozwojowa" - dodaje.

Za przystąpieniem do strajku w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie opowiedziało się 96% pracowników.

W obu przedszkolach na terenie miasta w których panuje strajk, opiekę nad maluchami sprawują dyrektorki placówek. Jak zapewniła mgr Grażyna Stanisławska z Przedszkola nr 4, dzieci które przyszły do przedszkola mają zapewnioną opiekę oraz wyżywienie.

W Przedszkolu nr 2 do strajku  nie przystąpił personel niepedagogiczny. "Z kadry pedagogicznej do strajku przystąpiło 5 pań, 2 nie strajkują i ja jestem trzecia, zapewniam na tą chwilę opiekę dzieciom, które są w przedszkolu. Do przedszkola rodzice przyprowadzili dzisiaj 6 dzieci, które mają teraz zajęcia z nauczycielem" - wyjaśnia mgr Anna Woźniak dyrektor Przedszkola nr 2 w Gostyninie.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz

Komentarze

easy, 11 kwietnia
Szanowni Państwo, sytuacja jest napięta, poziom emocji wysoki, prośba jednak byśmy wszyscy komentowali merytorycznie , bez dawania upustu swoim frustracjom i bez tzw. hejtu. Przechodząc do meritum to uważam, że zapewne zmiany w systemie edukacji są konieczne, w tym systemie wynagrodzeń, lecz winny mieć one mniej rewolucyjny charakter. Obecne żądanie tysiąc "+ " to raczej relatywnie dużo. Wybór czasu na strajk uważam, że jest formą podstawienia drugiej strony pod ścianą; np. można było strajk rozpocząć znacznie wcześniej - w takiej sytuacji , w chwili obecnej, byłoby już po strajku.
Turex, 11 kwietnia
Na bruk strajkujących bez możliwości przyjęcia w innych szkołach!!!! Banda nierobów!!!!
Irena, 10 kwietnia
PiS ma w nosie edukację dzieci i nauczycieli. Swoje dzieci wyksztalca w szkołach prywatnych lub za granicą Mają na to pieniądze które im się należą. Ciemnym narodem łatwo manipulować. Dadzą 500 i zagłosują.
Popularny: 1000 odsłonInformacje12 kwietnia, 07:57,

Jego tam nie ma! Koncert Wielkanocny

Jego tam nie ma! Koncert Wielkanocny

14 kwietnia, w Niedzielę Palmową, dla gostynińskiej publiczności zagra płocki zespół URATOWANI. Myślą przewodnią koncertu są słowa, którymi anioł zwrócił się do kobiet przybyłych do grobu, gdzie złożono ciało Pana Jezusa: „Nie ma Go tu. Zmartwychwstał!”.


Udostępnij 21
Koncert będzie okazją do refleksji nad wydarzeniami, które pozostają niezmiennie w centrum chrześcijańskiej wiary i pobożności

Koncert będzie okazją do refleksji nad wydarzeniami, które pozostają niezmiennie w centrum chrześcijańskiej wiary i pobożności, a są nimi śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Zespół Uratowani wystąpi w składzie:

Iwona Dąbkowska – wokal, lider zespołu
Ewelina Dzięgielewska – wokal
Weronika Witkowska- wokal
Grzegorz Urbanek – instrumenty klawiszowe
Radek Dzięgielewski – gitara akustyczna, skrzypce
Bartek Wasiak – perkusja
Grzegorz Leliński (gościnnie) – gitara basowa

Sala kolumnowa (ul. Zamkowa 31), godz. 18:00. Wstęp wolny!

autor/źródło: Piotr Syska

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie