Popularny: 4000 odsłonInformacje7 sierpnia, 11:23,

Gmina Gostynin sama będzie zarządzać odpadami komunalnymi

Gmina Gostynin sama będzie zarządzać odpadami komunalnymi

To musiało się tak skończyć. Gmina Gostynin oraz 5 innych gmin należących do Związku Gmin Regionu Płockiego podjęły uchwały o rezygnacji ze wspólnej gospodarki odpadami w ramach ZGRP.


Udostępnij 26
Czy problem z zalegającymi odpadami zostanie rozwiązany?


Problem z odbiorem odpadów komunalnych rozpoczął się w czerwcu br. Wtedy to podczas zgromadzenia Związku Gmin Regionu Płockiego, do którego należą m.in. gmina wiejska Gostynin oraz gmina Szczawin Kościelny zostały wprowadzone wysokie podwyżki stawek za odbiór odpadów: 25 zł za śmieci segregowane od osoby oraz 50 zł za odpady niesegregowane. Dodatkowo ZGRP zażądał od każdej członkowskiej gminy wniesienia składki celowej na pokrycie luki finansowej.

Na takie warunki nie zgodzili się radni oraz mieszkańcy większości gmin należących do związku.

Wspólna gospodarka odpadami w ramach Związku Gmin Regionu Płockiego funkcjonuje od 2013 r. i miała zapewnić niższe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi od opłat w gminach, które to zadanie realizują samodzielnie.

W obliczu drakońskich podwyżek, połowa gmin należących do ZGRP zdecydowała o przejęciu zadania na własne barki. Stosowne uchwały podjęły już Gmina Gostynin, Gąbin, Bielsk, Czerwińsk nad Wisłą, Brudzeń Duży oraz Wyszogród.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Adi, 14 sierpnia
Zorganizowana Grupa Rabunkowo Przestepcza.
xxx, 13 sierpnia
niestety popieram zamieszczone komentarze nic dodać nic ująć
Zawiedziona, 9 sierpnia
Teraz ludzie już zgłupieją. I tak już nie wiedzą czy mają płacić za śmieci te nowe kosmiczne stawki? Czy nie ? Czy może znów się coś zmieni po raz kolejny w tym roku? Jak to się dzieje że jest coraz gorzej? Kiedy będzie lepiej?
Popularny: 2700 odsłonInformacje7 sierpnia, 11:13,

W tym kąpielisku nie popływasz. Sanepid wykrył sinice

W tym kąpielisku nie popływasz. Sanepid wykrył sinice

Popularne kąpielisko w miejscowości Soczewka (gmina Nowy Duninów) we wtorek (6 sierpnia br.) deyczją Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Płocku zostało tymczasowo zamknięte. Powodem zamknięcia jest wykrycie w wodzie groźnych bakterii sinic.


Udostępnij 5
Sinice mogą powodować silne zatrucia pokarmowe

"Rejonowe Płockie WOPR informuje, że w związku z wykryciem bakterii sinic w dniu 06.08.2019 r., na kąpielisku „Soczewka” w Soczewce po konsultacji z Powiatową Stacja Sanitarno Epidemiologiczną w Płocku zostało tymczasowo wyłączone z korzystania" - czytamy w komunikacie Płockiego WOPRu.

W trakcie tegorocznych wakacji jest to już drugie zamknięcie kąpieliska w Soczewce. Poprzednie miało miejsce w połowie lipca. Powodem również było wykrycie sinic.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie