Popularny: ponad 10000 odsłonInformacje8 stycznia,

Gostyninianie pożegnali ks. prałata Jerzego Niestępskiego

Najbliższa rodzina, parafianie, mieszkańcy Gostynina i okolic, duchowieństwo Diecezji Płockiej wraz z Biskupem Piotrem Liberą i władze samorządowe żegnały księdza prałata Jerzego Niestępskiego podczas uroczystości pogrzebowych, które odbyły się w poniedziałek, 8 stycznia 2018 r.

Przewiń w dół aby czytać dalejKs. prał. Jerzy Niestępski przeżył 80 lat, w tym 57 lat w kapłaństwie, przez 19 lat będąc Dziekanem Dekanatu Gostynińskiego oraz przez 25 lat Proboszczem Parafii Św. Marcina w Gostyninie.

Podczas uroczystości pogrzebowych odczytany został testament ks. prał. Jerzego, w którym tłumaczy swój wybór Gostynina jako miejsca spoczynku:

„Pragnę spoczywać w Gostyninie, bo tu przeżyłem niemal połowę swojego życia kapłańskiego. Będąc na emeryturze czułem żywy związek ze swoimi parafianami, modliłem się za nich każdego dnia. Będąc na emeryturze odprawiłem około 500 mszy świętych za parafian żywych i zmarłych.(...)”

Ciało księdza prałata pochowane zostało obok kaplicy cmentarnej cmentarza parafialnego.

- Polecajmy w naszych modlitwach śp. ks. Jerzego Niestępskiego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niech Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen - brzmi komunikat na stronie internetowej Diecezji Płockiej.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

ks. prał. mgr Jerzy Niestępski
ur. 1 lipca 1937 w Chodkowie, par. Maków Mazowiecki
zm. 4 stycznia 2018 w Płocku
święcenia diakonatu: 19 czerwca 1960
święcenia prezbiteriatu: 11 czerwca 1961
uzyskał tytuł magistra na ATK w Warszawie: listopad 1986
odznaczenia Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej: kanonik (1984), prałat kustosz (1999), prałat dziekan (2003), prałat archidiakon (2011)
wikariusz w parafiach: Mława - Wólka, Radzanowo, Płońsk, Sanniki, Lekowo, Gostynin
proboszcz w parafiach: Radziki (1970 - 1979), Dobrzyków (1979 - 1982), Gostynin (1982 - 2007)
Długoletni wizytator religii, wicedziekan dekanatu gąbińskiego (1979 - 1982) i dziekan dekanatu gostynińskiego (1987 - 2006)


Napisz komentarz

mieszkanka gostynina, 10 stycznia
ks niestepski byl skromny? niestety nie byl bardzo chciwy na wszystkie odznaczenia koscielne nigdy nie rozumial kaplanow biednych, chorych,nie sprawdzal sie jako dziekan, jego postawa nic nie miala wspolnego z milosierdziem to czlowiek biskupa Kaminskiego
Julita, 9 stycznia
Jestem pełna uznania dla organizatorów ceremonii pogrzebowej. Byłam na mszy za dawnego Proboszcza w niedzielę. Było bardzo uroczyście .Wszystko z pełnym szacunkiem dla Zmarłego. A co do obecności na uroczystościach w poniedziałek byłego burmistrza. Wydaje się to zupełnie normalne, że pan Śniecikowski chciał oddać hołd Zmarłemu / tyle lat przecież współpracowali/ Szkoda tylko, że pomylił ławki w kościele. To było niesmaczne.
Do ja pierniczę, 9 stycznia
Ten co jechał ,ale nie prowadził 2,74.
Popularny: 2900 odsłonInformacje8 stycznia,

Zapłacimy za deszczówkę. Wchodzi nowe prawo uchwalone przez PiS

Zapłacimy za deszczówkę. Wchodzi nowe prawo uchwalone przez PiS

Od początku stycznia weszło w życie nowe prawo uchwalone przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, na mocy którego wszyscy obywatele zostaną zobowiązani do płacenia za odprowadzenie wód deszczowych i roztopowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Przed wprowadzeniem Prawa Wodnego opłaty za odprowadzenie"deszczówki" były pobierane jedynie w kilku miastach i to w symbolicznej wysokości.

Od nowego roku opłatami za usługę odbioru wód opadowych i roztopowych objęte zostają wszystkie odwadniane powierzchnie, w tym również dachy, z których wody opadowe i roztopowe odprowadzane są do miejskiej sieci kanalizacji deszczowej - informuje portal samorządowy.

Wedle szacunków rządu statystyczny Polak zapłaci 13-14 zł rocznie. Funkcjonujące od nowego roku prawo mocniej odczują mieszkańcy i przedsiębiorcy z większych miast.

 


Napisz komentarz

JAN, 9 stycznia
a może podatki za to że żyje. JAN KARWOWSKI
emeryt, 9 stycznia
nastepny krok to podatek od oddychania, nadwagi i koloru wlosow. Jestem lysy, odchudze sie szybko, ale oddychac musze...
Dodaj ogłoszenie