Popularny: 1000 odsłonInformacje5 kwietnia 2017, 16:32,

Już jutro wystawa prac Pawła Tencera

Już jutro wystawa prac Pawła Tencera


Mamy przyjemność zaprosić na wystawę twórczości Pawła Tencera, która odbędzie się już jutro - 6 kwietnia br. o godz. 17.30 w Zamku Gostynińskim. Organizatorem spotkania jest Gostynińskie Towarzystwo Popierania Twórczości Plastycznej przy współpracy Wydziału Promocji Miasta, Zamku Gostynińskiego oraz przyjaciół artysty.Śp. Paweł Tencer był wyjątkowym twórcą i organizatorem wielu plenerów i wystaw. Zarażał swoją pasją do sztuki każdego, kto chciał Go słuchać. Był cierpliwym i pogodnym nauczycielem dla młodych osób szukających swojej drogi w świecie malarstwa, a dla kolegów artystów - mentorem.

Prace Pawła Tencera w zależności od okresu tworzenia i spoglądania na świat różnią się doborem kolorów, nakładaniem farby na płótno, ujęciem tematu. Zawsze jednak są to obrazy niezwykle inspirujące do obserwacji i przemyśleń.

Podczas wystawy artystę będzie wspominać  rodzina, przyjaciele i znajomi, usłyszymy Jego ulubione piosenki, a także odbędzie się krótki konkurs. Jednak to nie wszystkie atrakcje tego wieczoru. Zapraszamy do Zamku Gostynińskiego, abyście mogli Państwo uczestniczyć w spotkaniu, podczas którego „ocalimy od zapomnienia” twórczość Pawła Tencera. 

autor/źródło: UM Gostynin

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie