Popularny: 4200 odsłonInformacje11 lipca, 10:26,

Pierwszy pozew przeciwko ośrodkowi przy Zalesiu. Pacjent domaga się pieniędzy

Pierwszy pozew przeciwko ośrodkowi przy Zalesiu. Pacjent domaga się pieniędzy

Media ogólnopolskie informują, że do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pierwszy pozew pacjenta Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie, dotyczący warunków odbywania terapii w ośrodku przy ulicy Zalesie.


Udostępnij 61
Regulamin ośrodka rzekomo ogranicza wolności obywatelskie


Pacjent, który od trzech i pół roku przebywa w ośrodku, pozwał Skarb Państwa, reprezentowany przez Ministerstwo Zdrowia, za krzywdy, których już miał doznać. Domaga się 55 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Nie jest podane, z jakiego powodu osoba ta znalazła się za murami KOZZD.

– Przed sądem dochodzimy zaniechania naruszeń dóbr osobistych, które mają miejsce w ośrodku w Gostyninie. Z naszych informacji wynika, że panuje tam przeludnienie i dochodzi do łamania praw człowieka – powiedział dla „Gazety Wyborczej” radca prawny Piotr Golędzinowski.

Do pozwu dołączono także, jak informuje Gazeta Wyborcza, wniosek o zabezpieczenie. Dotyczy on regulaminu ośrodka, który – zdaniem prawników – wbrew konstytucji ogranicza wolności obywatelskie.

Przeczytaj też: Ognisko zachorowań na odrę w ośrodku KOZZD w Gostyninie. Sprawa jest poważna

Autor pozwu razem z pięcioma innymi osobami mieszka w sali o powierzchni 27 metrów kwadratowych. I tak jest lepiej niż było, gdyż wcześniej powierzchnię tę dzielił między jeszcze siedem innych osób. Do tego problemem stają się warunki sanitarne.

Te szczególnie w upalne dni są ciężkie, gdyż budynek bardzo się nagrzewa, nie ma w nim klimatyzacji na salach pacjentów, a okna można jedynie uchylić.

Pacjenci uznani za agresywnych, którym podano silne środki uspokajające, nie wstają z łóżek. Nie są w stanie zadbać o higienę a pozostali mogą wyjść na zewnątrz tylko na godzinę. Już w 2017 r. krytykował to Europejski Komitet do spraw Zapobiegania Torturom (CPT), ale jego zaleceń nie zrealizowano.

KOZZD wybudowano i zaplanowano w nim pobyt nie więcej niż 60 pacjentów. Dziś przebywa tam 65 osób.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info
Tematy:KOZZDpozew

Napisz komentarz

Komentarze

Olek, 9 września
Póki co - to jednak zwyrodnialcy tam rezydują... Rzeczywiście - musisz się zastanowić . Nad sobą. Powinni od świtu pielić trawniki i przerzucać kamienie z jednej sterty na drugą. Za małą powierzchnie ma ? Bydle powinno siedzieć w klatce 1x1 metr i na kiju dostawać żarcie raz dziennie - jak zasłuży.
To ja, 12 lipca
Nie wszyscy zrobili cos zlego i tam sa ,i trzeba sie nad tym zastanowic ,bo kazdy moze sie tam znalezc i to zaczyna byc niebezpieczne .
abc, 11 lipca
Nie ma klimatyzacji.....dobre????????????????????
Popularny: 1700 odsłonInformacje11 lipca, 07:28,

Pierwszy w Gostyninie turniej siatkówki plażowej i piłki nożnej

Pierwszy w Gostyninie turniej siatkówki plażowej i piłki nożnej

W następnym tygodniu na plaży Bratoszewo zostaną rozegrane turnieje siatkowej piłki plażowej oraz piłki nożnej.


Udostępnij 37
Zawody zostaną rozegrane na plaży Bratoszewo

W piątek 19 lipca br., od godziny 16tej zmagać się będą siatkarze plażowi. Następnego dnia o godzinie 10.00 zostanie rozegrany turniej piłki nożnej w rocznikach: 2007/2008;2009/2010; 2011/mł.

W obu dyscyplinach system gry będzie uzależniony od ilości zgłoszonych zespołów. Zapisy w dniu zawodów.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie