Popularny: 600 odsłonInformacje4 dni temu, 08:22,

Koniec marzeń o 4. lidze. Mazur przegrywa z Deltą Słupno

Przed naszą drużyną,zajmującą czwartą lokatę, jeszcze trzy mecze, już bez stawki

W środę 9 czerwca 2021 r. rozegrano zaległe mecze 16 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej.

Mazur Gostynin mierzył się w środowe popołudnie z drugą w tabeli Deltą Słupno. Mecz z tym rywalem w rundzie jesiennej zakończony remisem 1:1 był jak jednym z najbardziej emocjonujących w tym sezonie, tak więc w rewanżu na wiosnę można było oczekiwać sporo emocji. Jednak w pierwszej połowie, zakończonej bezbramkowym remisem, emocji było jak na lekarstwo. Znacznie więcej się działo w drugiej połowie. Z początku przewagę w grze miał Mazur jednak goście wyprowadzali groźne kontrataki. W 71 minucie po dośrodkowaniu prawej strony Piotra Dutkiewicza ubiegł napastnik Delty Krystian Majchrzak i skierował piłkę do siatki debiutującego w bramce w drużynie seniorów 17-letniego Jakuba Gapińskiego.

Mazur starał się odrobić straty. Niestety więcej sił głównie dzięki licznym zmianom zachowali goście. Tuż po wejściu na boisko w 88 minucie piłkę od obrońcy naszego zespołu Mateusza Dobieńskiego odebrał Kacper Rutkowski i popędził w kierunku bramki. Jego strzał znakomicie obronił Jakub Gapiński, lecz wobec dobitki do pustej bramki Macieja Żłobeckiego nic nie dało się już zrobić. W ostatniej akcji meczu na 3:0 wynik ustalił Wiktor Zawadka.

Wynik 0:3 dla gości na pewno nie oddaje przebiegu meczu, gdyż mierzyły się dwa równe sobie zespoły, przez wiele minut Mazur przeważał, jednak zdecydowała końcówka meczu. Niekiedy irytujące błędy popełniali sędziowie,jednak nie miały one wpływu na losy meczu, jak choćby w meczu z Deltą w rundzie jesiennej.

Mazur po tej porażce stracił już jakiekolwiek nawet matematyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca w tabeli, które zajmuje Delta. W przyszłym sezonie Mazur zagra więc trzeci z rzędu sezon w Płockiej Lidze Okręgowej.

Przed naszą drużyną,zajmującą czwartą lokatę, jeszcze trzy mecze, już bez stawki. Najbliższy w sobotę, 12 czerwca o g. 11:00 z Amatorem Maszewo, ostatni na własnym boisku w tym sezonie.

Mazur Gostynin - Delta Słupno 0:3

Bramki: 71' Krystian Majchrzak, 88' Maciej Żłobecki, 90+3' Wiktor Zawadka

Mazur: Jakub Gapiński - Kamil Woźniak, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Łukasz Frątczak (77' Konrad Stańczak) - Rafał Wilamowski Mateusz Dobieński, Dariusz Kurkowski, Michał Matecki - Damian Surmak Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Delta: Sebastian Frejlichowski - Jakub Staniszewski, Filip Wójcicki (78' Bartosz Obojski), Krzysztof Machowski (84' Wojciech Markowski) Adam Pokorski (76' Mariusz Pesta), Damian Kołeczek (78' Kacper Rutkowski), Jarosław Machowski (76' Wiktor Zawadka) Batosz Rosiak, Krystian Majchrzak (86' Maciej Żłobecki) Damian Szczytniewski, Łukasz Trzciński (90' Kacper Burdyka) trener: Maciej Piórkowski, asystent trenera: Przemysław Michalski