Popularny: 1300 odsłonInformacje8 sierpnia 2019, 09:32,

Kontrole na drogach. Posypią się mandaty

Kontrole na drogach. Posypią się mandaty

Udostępnij 7
Policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem

W dniu dzisiejszym w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.W ramach realizowanych już po raz ósmy w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów, obejmując szczególnym nadzorem miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe.

Niestety znaczna część zdarzeń związana z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla pieszych. Czyli tam, gdzie przepisy chronią pieszego w sposób szczególny.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się m. in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie wręcz należy wypatrywać (spodziewać się) osób korzystających z jednośladów i traktować ich po partnersku.

Niezależnie od pory roku niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też niezbędne jest, aby osoby piesze nosiły elementy odblaskowe, szczególnie w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Natomiast rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć rower w obowiązkowe oświetlenie i z niego korzystać.

Pamiętajmy!

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

Starte pasy drogowe, 15 sierpnia 2019
Zajmijcie się oświetleniem przejść dla pieszych które zasłaniają drzewa - dla bezpieczeństwa.
Szkoda słów, 15 sierpnia 2019
Taka sprawiedliwa policja i sądy że zwykłego szarego biednego obywatela zeszmaca , a jak szanowny sławny Kamil Durczok pod wpływem 2 promili jadąc swoim nie biednym autem spowodował stłuczkę swojego bmw to go łajzy za poręczeniem majątkowym 15 tysięcy wypuścili na wolność. Takie oto prawo kasy i układów króluje. Niech biednej cholocie brakuje kasy i zdycha z głodu i bez prądu obija się po mieszkaniu bo mandaty i jak widać sprawiedliwość istnieje.
Dodaj ogłoszenie