Popularny: 2100 odsłonInformacje24 marca, 07:37,

Koronawirus: gdzie w Gostyninie można trafić na kwarantannę?

Koronawirus: gdzie w Gostyninie można trafić na kwarantannę?

Udostępnij 12
Hotele i internaty mogą być miejscami kwarantanny dla osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem

Hotele i internaty mogą być miejscami kwarantanny dla osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Wśród takich wytypowanych jak dowiedziała się nasza redakcja, jest hotel Stadionu MOSiR w Gostyninie.Podstawowym miejscem kwarantanny jest dom osoby jej odbywającej. Wszystkie osoby, których stan będzie zagrażający zdrowiu lub życiu niezwłocznie  kierowane będą do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku przy ul. Medycznej.

Natomiast, jak dowiedziała się nasza redakcja, w przypadku większej ilości osób, zwłaszcza przybywających zza granicy lub osób nie posiadających warunków do jej odbycia, kierowani one będą na kwarantanne do hotelu Stadionu MOSiR w Gostyninie przy ul. Sportowej.

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie powiatowego sztabu kryzysowego, dotyczące tego tematu.

Do kwarantanny w takich obiektach będą kierowane osoby, które np. miały kontakt z zarażonymi koronawirusem. I przez 14 dni muszą przebywać w odosobnieniu, a jest to niemożliwe w ich domach. Decyzję za każdym razem będzie podejmował Inspektor Sanitarny.

Za zajęcie hotelu na potrzeby kwarantanny będzie płacił Urząd Wojewódzki. Wojewoda może też poprosić premiera o zgodę na wydawanie poleceń, które są wiążące dla przedsiębiorców.

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie