Popularny: 4100 odsłonInformacje25 marca, 13:32,

Coraz mniej osób objętych kwarantanną. Aktualne dane gostynińskiego sanepidu

Coraz mniej osób objętych kwarantanną. Aktualne dane gostynińskiego sanepidu

Udostępnij 92
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 25.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 25.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 25.03.2020 r.:

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 13

  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 3

  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 0

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Przypominamy, że wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

www.gov.pl/web/zdrowie

- https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

autor/źródło: PSSE w Gostyninie / ralf

Napisz komentarz

Komentarze

2016, 25 marca
Oby tak dalej . Niech ta zaraza ominie Gostynin i jego mieszkańców.
Pogranicznik, 25 marca
Panie Redaktorze a nie lepiej by było napisać tylko aktualne dane z PSSE z dnia … a nie jak jutro będzie więcej osób w kwarantannie to Pan napisze że osób przybywa. Są to osoby wykazane jedynie przez PSSE ale osób objętych ogólnie kwarantanną głównie tą „ graniczną” na terenie powiatu jest dużo więcej
Dodaj ogłoszenie