Popularny: 3300 odsłonInformacje7 lutego, 11:29,

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... Fura zalega przy drodze

Od kilku dobrych dni, przy drodze wojewódzkiej nr 573 (Szczawin Borowy - Żychlin) zalega Renault Twingo. Auto, jak widać na zamieszczonych zdjęciach stoi w pasie ruchu drogowego, stwarzając niebezpieczeństwo dla użytkowników drogi, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 37
Auto, stoi w pasie ruchu drogowego, stwarzając niebezpieczeństwo dla użytkowników drogi


Na szczęście, są przepisy, na podstawie których stosowne służby mogą interweniować i usunąć z miejsca zalegający, porzucony pojazd.

Artykuł 50a prawa o ruchu drogowym stanowi: "Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza."

Posiadacz to osoba, która nie jest właścicielem, ale w momencie porzucenia dysponowała pojazdem.


Napisz komentarz

Komentarze

Ona, 7 lutego
Ale widać policji nie przeszkadza skoro tyle stoi i nie ma zagrozenia
Popularny: 3000 odsłonInformacje7 lutego, 09:49,

Był konkurs. GSM nadal bez prezesa

Był konkurs. GSM nadal bez prezesa

Aż 5 osób zgłosiło swoją kandydaturę na fotel prezesa Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, lecz pomimo tylu ofert nie został on wyłoniony. W planach jest kolejny konkurs.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 8
Aż 5 osób zgłosiło swoją kandydaturę na fotel prezesa Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Pierwszy konkurs na wyłonienie prezesa GSM ogłoszono 2 stycznia po tym jak w połowie grudnia ubiegłego roku Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu Andrzeja Jakubowskiego. Z wyjaśnień Rady Nadzorczej wynikało wówczas, że prezes utracił ich zaufanie m.in. na skutek złego zarządzania funduszem płac.

Grupa mieszkańców, która w części aspirowała również na stanowiska członków Rady Nadzorczej, wśród nich m.in. była już kandydatka na burmistrza Mariola Józwiak-Węclewska złożyła wnioski o odwołanie członków obecnej Rady Nadzorczej.

26 stycznia obecni na Walnym Zebraniu Członków GSM nie poparli wniosków o odwołanie członków Rady Nadzorczej i tym samym obronili ich przed odwołaniem.

We wtorek (5 lutego br.) odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej w trakcie którego Rada zapoznała się ze zgłoszonymi ofertami kandydatów na funkcję prezesa GSM. Żadna z ofert nie spełniła oczekiwań Rady Nadzorczej, w związku z czym już za kilka tygodni zostanie ogłoszony kolejny konkurs.


Napisz komentarz

Komentarze

jan, 8 lutego
Definicja konkursu ze słonika j.p. 2. «postępowanie mające na celu wybranie najlepszego kandydata na jakieś stanowisko» Jak więc można planować drugi konkurs kiedy nie przeprowadzono pierwszego. Wiadomym bowiem jest, że z kandytatami nie przeprowadzono żadnych rozmów. A może kandydat R.N. spóźnił się ze złożeniem oferty.
Dodaj ogłoszenie