InformacjeArtykuł partnerskiMateriał reklamowyGorący temat (1100 odsłon)

Lampki choinkowe LED – dlaczego warto je wybrać?


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

artykuł partnerski lampki led

Obserwowane na rynku osprzętu oświetleniowego trendy, związane z wypieraniem przez oświetlenie ledowe tradycyjnych odpowiedników w postaci żarówek i świetlówek, nie mogły pominąć produktów o przeznaczeniu świątecznym, nabywanych przez konsumentów w okresie wigilii i świąt Bożego Narodzenia w celu udekorowania świątecznej choinki lub stworzenia klimatycznego wystroju wnętrza na czas wspólnego świętowania z najbliższą rodziną. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza lampki choinkowe LED, które łączą w sobie – z jednej strony – tradycje bożonarodzeniowe, z drugiej natomiast – nowoczesne i energooszczędne rozwiązania techniczne. Po produkty te sięga każdego roku coraz większa liczba odbiorców, dostrzegając ich zalety w stosunku do wykorzystywanych niegdyś alternatyw. Dlaczego warto zainwestować w lampki wyposażone w diody ledowe? Powodów ku temu jest wiele.


Najważniejszą zaletą lamp choinkowych LED jest ich energooszczędność. Jest to zresztą wspólną cechą wszystkich produktów, które wyposażone zostały w diody ledowe. Tego rodzaju diody pobierają bowiem o ponad 50% mniej energii niż inne źródła światła (dokładny stosunek zależy także między innymi od jakości wykonania diod LED). Tak znaczne różnice w poborze energii pozwalają bądź to uniknąć zwiększonych kosztów zużycia prądu w okresie świątecznym, bądź też tym samym kosztem wyposażenie domu lub mieszkania w dwukrotnie większą liczbę punktów świetlnych, wykorzystywanych do przystrojenia choinki bożonarodzeniowej lub innych elementów wyposażenia domu. Kolejną zaletą technologii ledowych jest ich trwałość i długowieczność. Poszczególne żarówki i diody zapewniają czas pracy szacowany na nawet 50.000 godzin, co w przeliczeniu na godziny daje okres ponad 10 lat. Stawia to daleko w tyle stosowane niegdyś powszechnie żarówki i świetlówki, które potrafiły ulec zużyciu już po kilku miesiącach pracy. Dodatkowo lampki choinkowe led cechują się ponadprzeciętną trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Mogą też być z powodzeniem stosowane w warunkach zewnętrznych, także wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada znacznie poniżej 0 stopni Celsjusza. Oświetlenie ledowe odznacza się ponadto wyjątkowo wysoką sprawnością pracy (efektywnością energetyczną). Pobierana energia elektryczna jest w 95% zużywana do świecenia, nie generując dodatkowych strat energetycznych, co sprzyja zachowaniu w odpowiednim stanie środowiska naturalnego.

Niebywałą zaletą lamp choinkowych led jest także ich efektowność i funkcjonalność. To właśnie te cechy głównie przesądzają o ich popularności oraz zainteresowaniu coraz większej grupy konsumentów. Oświetlenie ledowe może być zasilane instalacją o napięciu sieciowym lub obniżonym (24-48 V), zaś w razie zmiany napięcia (co może nastąpić zimą i spowodowane jest często warunkami atmosferycznymi) nie dochodzi do uszkodzenia lamp, ani nie wpływa to na prawidłowość ich działania. Z kolei wykorzystanie różnego rodzaju sterowników, ściemniaczy oraz innych modułów elektronicznych umożliwia stworzenie interesujących kompozycji świetlnych, które nie byłyby możliwe do uzyskania przy pomocy tradycyjnego oświetlenia.

Poznaj: Lampki choinkowe LED w sklepie ELED.pl

Tematy:artykuł partnerskilampki led

Sprawdź też: Stomatolog GostyninFryzjer damski GostyninLaseroterapia Gostynin

Czytaj także:

Polecane dla Ciebie

Popularne artykuły


1
Znamy plany miejskiej Wigilii oraz Sylwestra w Gostyninie
dodano: 28 listopada 2017, 4600 odsłon
2
Kolizja przy małej obwodnicy [ZDJĘCIA]
dodano: 27 listopada 2017, 3900 odsłon
3
4
Zima nadchodzi wielkimi krokami. Prognoza dla Gostynina
dodano: 27 listopada 2017, 1600 odsłon
5

Galerie zdjęć


Uczniowie ze Szczawina dostali lekcję bezpieczeństwa [ZDJĘCIA]
Uczniowie ze Szczawina dostali lekcję bezpieczeństwa [ZDJĘCIA]
Uczniowie ze Szczawina dostali lekcję bezpieczeństwa [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij