Popularny: 1600 odsłonInformacje24 listopada 2018, 12:34,

Minął tydzień: pierwsze sesje, mieszkaniec Gostynina Misterem Politechniki Warszawskiej

Minął tydzień: pierwsze sesje, mieszkaniec Gostynina Misterem Politechniki Warszawskiej

Udostępnij 1
Inauguracyjne sesje zdominowały ten tydzień

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info w dniach od 17 do 23 listopada 2018 r.W czwartek, 22 listopada 2018 r. w sali obrad Starostwa Powiatowego odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Powiatu Gostynińskiego VI kadencji. Dziesięcioosobowa koalicja radnych bierze na swoje barki los Powiatu Gostynińskiego na następne 5 lat. W jej skład wchodzą radni z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Inicjatywy dla Gostynina i Siemowita IV. W opozycji pozostanie Prawo i Sprawiedliwość. To temat, który w minionym tygodniu najbardziej zaciekawił czytelników naszego portalu.

Na pierwszym posiedzeniu nowej kadencji wybrano nowe władze. Przewodniczącą Rady Powiatu Gostynińskiego pozostanie Katarzyna Osowicz-Szewczyk z PSL. Wiceprzewodniczącym Rady został wybrany Michał Bartosiak z Inicjatywy dla Gostynina.
Starostą Gostynińskim wybrany został 52-letni Arkadiusz Boruszewski z PSL, pochodzący z Gminy Szczawin Kościelny. Poparcie udzielone nowemu Staroście to 10 głosów za i 7 za kandydaturą Pawła Pilichowicza z PiS. Wicestarostą Gostynińskim wybrana została Maria Bożena Wróblewska z poparciem 10 głosów za 6 przeciw i 1 wstrzymującym się.
W skład Zarządu Powiatu wejdą także Teresa Russek (Siemowit IV) i Wiesław Wojtalewicz (PSL) oraz Roman Augustyniak (Inicjatywa dla Gostynina).

Drugi artykuł w mijającym tygodniu, który wywołał największe zainteresowanie naszych czytelników, to sukces Bartka Walczaka. Bartek jest rodowitym mieszkańcem Gostynina, obecnie studentem 3. roku wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych - kierunek mechanika i budowa maszyn na Politechnice Warszawskiej.
W sobotę (17 listopada br.), jako przedstawiciel swojego wydziału wziął udział w Gali Finałowej Wyborów Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej.
Jury oceniało m.in.: prezencję wizualną w strojach wieczorowych oraz umiejętności taneczne 19 kandydatów na Mistera i 19 kandydatek na Miss. Tytuł Mistera uczelni przypadł 21-letniemu Bartkowi Walczakowi.

"Do wyborów wydziałowych zostałem zgłoszony przez moich kolegów z grupy, na początku traktowałem to jako dobrą zabawę i podchodziłem do tego z przymrużeniem oka. Aczkolwiek zwycięstwo w wyborach wydziałowych, awizujące mnie do udziału w główniej gali było bodźcem do walki o więcej. Nie osiągnąłbym tego sukcesu, gdyby nie bliscy i znajomi, którzy wspierali mnie na każdym kroku" - powiedział portalowi świeżo wybrany Mister warszawskiej uczelni.
Bartkowi gratulujemy sukcesu.

Trzeci temat, który w mijającym tygodniu najbardziej zaciekawił naszych czytelników, to
I inauguracyjna sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. W wypełnionej gośćmi sali zamkowej ślubowania złożyło 14 radnych. Obrady otworzył radny senior Stanisław Lewandowski z Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiając porządek obrad.
Następnie powołano komisję skrutacyjną w składzie Urszula Pieniążek, Tadeusz Majchrzak oraz Anna Majchrzak w celu wyboru nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej. W głosowaniu Andrzej Reder z Prawa i Sprawiedliwości uzyskał poparcie 13 radnych, zapowiadając że sprawować urząd będzie w poczuciu odpowiedzialności.
- Ja uważam, że powinniśmy współpracować wszyscy. Naprawdę tak uważam, życie toczy się różnie, moje intencje są właśnie takie. Mamy współpracować, tego ludzie od nas oczekują – powiedział naszemu portalowi Przewodniczący Andrzej Reder (Prawo i Sprawiedliwość).

Po wyborze przewodniczącego nastąpiło uroczyste zaprzysiężenie na nową kadencję Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego. W wystąpieniu Burmistrz mówił o kontynuacji dotychczasowych działań i zapowiedział, że przed miastem szereg inwestycji z którymi trzeba się zmierzyć, jak budowa oczyszczalni i dróg: - Bardzo ważne, abyśmy stanowili jedność. Musimy dać przykład, że jesteśmy w stanie się porozumieć, zgoda buduje, niezgoda rujnuje – powiedział Burmistrz.
Na poniedziałek, 26 listopada 2018 r. zaplanowano obrady kolejnej sesji Rady Miasta.

W niedzielę (18 listopada br.) w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie odbyła się premiera widowiska Akademii Inicjatywa Młodzieżowych pt. "Miasto Duchów". Przedstawienie wywołało najwięcej komentarzy na naszym Fan Page'u Facebook wśród czytelników.
Głównym reżyserem spektaklu jest Tito z Akademii Inicjatyw Młodzieżowych, jednak jak sam przyznaje, scenariusz jest efektem burzy mózgów, pomysłów zasugerowanych przez młodzież.

"To zaczęło się dlatego, że młodzi ludzie chcą zawalczyć o Gostynin. Kiedyś było 25 tysięcy mieszkańców, a teraz jest 18 tysięcy. Obawiamy się, że za 10 lat będzie 14 tyś lub 12 tyś, a może za 150 lat nie będzie Gostynina" - tłumaczy Tito. "Chodzi o walkę, aby ktoś ich wysłuchał. O to, że może oni też mają dobre pomysły, i aby rodzice, nauczyciele, politycy, urzędnicy chcieli ich wysłuchać" - dodaje.

Przedstawienie i jego tematyka wywołały największe zainteresowanie naszych czytelników w mijającym tygodniu:
- To miasto JUŻ umarło – pisze Pani Natalia, której komentarz miał najwięcej „polubień”.

- Mówią że faceci nie płaczą....może inni,mi łezka z oka kapała...Jesteście Wielcy,każdy was występ to dla nas staruchów refleksja, Sukcesów !! - pisze Pan Wiktor.

- Myślę, ze Miasto duchów to w głównej mierze stan umysłu. W Gostyninie da się żyć, dobrze żyć. Wspaniali ludzie, zadbane skwery... zaraz ktoś się przyczepi o miejsca pracy, że mało... owszem zgodzę się, że miejsc pracy nigdy za wiele ale one są. Zacznijmy się szanować, począwszy od górnego szczebla naszego miasta a wszystko będzie szlo w dobrym kierunku. Ja nie opuszczę naszego miasta bo, to moje rodzinne i chce tu dalej żyć i tworzyć rodzinę.
PS:spektakl był mega!! Mam nadzieje, ze będą pojawiać się częściej na naszej scenie! Dziękuje Wam za piękne widowisko!
- dodaje z kolei Pan Bogdan.

W widowisku wystąpiło 14 aktorów będących w większości uczniami naszych szkół powiatowych. Najmłodsza występująca na scenie aktorka ma 5 lat.

Z kolei z informacji sportowych największe zainteresowanie miała relacja z ostatniego w tym roku oficjalnego meczu Mazura Gostynin. W ramach 16 kolejki awansem z rundy wiosennej, podopieczni trenera Artura Kapeli zremisowali w Ciechanowie z MKS-em 1:1.
Pierwsze minuty ważnego pojedynku z bezpośrednim rywalem w tabeli, doskonale rozpoczęły się dla gostynińskiej drużyny. W 10 minucie po faulu rzut wolny z okolic narożnika lewej strony boiska wykonywał Jakub Kustra. Napastnik Mazura dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę zgrał Bartłomiej Dębicki, a nadbiegający Rafał Wilamowski skierował ją do siatki, dając prowadzenie Mazurowi. Był to piąty gol przed przerwą w rozgrywkach najskuteczniejszego strzelca z Mazura w tej rundzie.
Następne minuty były dość wyrównane, z czasem MKS Ciechanów wyprowadzał groźniejsze akcje. Po jednej, z 21 minuty po strzale Tomasza Kamińskiego Mazur przed stratą bramki uratowała poprzeczka.
Niestety, niemal identyczny strzał Kamiński powtórzył tuż przed przerwą, tym razem trafiając już do siatki, po akcji z lewej strony boiska, tuż przed przerwą w 44 minucie. W drugiej części meczu wynik już się nie zmienił.
Mazur przerwę zimową spędzi na 14 miejscu z 15 punktami, po 4 zwycięstwach, 3 remisach i 9 porażkach. Za nami w tabeli Kasztelan Sierpc i Mławianka Mława.
Wiosną trzeba koniecznie zdobywać punkty, gdyż 14 miejsce jest miejscem spadkowym.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie