Popularny: 500 odsłonInformacje11 stycznia 2020, 07:08,

Minął tydzień: Orszak Trzech Króli, kolejny odizolowany w KOZZD i 28. Finał WOŚP

Minął tydzień: Orszak Trzech Króli, kolejny odizolowany w KOZZD i 28. Finał WOŚP

Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 4 do 10 stycznia 2020 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 4 do 10 stycznia 2020 r.?W poniedziałek, 6 stycznia 2019 r. przypadł Dzień Objawienia Pańskiego. Z tej okazji ulicami Gostynina już po raz szósty przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. To wydarzenie wraz z fotorelacją z Orszaku, najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu.

Dzień Objawienia Pańskiego, czyli Święto Epifanii lub potocznie Święto Trzech Króli to bardzo ważny dzień w kalendarzu liturgicznym. To święto zamyka niejako okres świąt Bożego Narodzenia i przypomina zdarzenie opisane w Ewangelii Mateusza, kiedy to Mędrcy ze Wschodu: Kacper, Melchior i Baltazar przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon i przekazać dary - złoto, kadzidło i mirrę Małemu Dzieciątku o imieniu Jezus.

Gostynińskie obchody Dnia Objawienia Pańskiego rozpoczęła Msza Św., odprawiona w kościele NMP Matki Kościoła.

Po nabożeństwie barwny Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami naszego miasta aby ostatecznie dotrzeć parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie Trzej Królowie złożyli Świętej Rodzinie dary.

Henryk Kukuła, seryjny morderca i pedofil, nazywany „Monstrum z Chorzowa” zostanie umieszczony w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie przy ulicy Zalesie – informują krajowe media. To drugi artykuł w mijającym tygodniu, który najbardziej zainteresował czytelników.

Henryk Kukuła to seryjny morderca, który pozbawił życia czwórki dzieci. Za podwójne zabójstwo i gwałt na chłopcach, Kukuła został skazany na 25 lat więzienia. Doliczono mu też trzy lata i 9 miesięcy, które pozostały do odbycia z wcześniejszego wyroku i kolejny rok, za zaatakowanie strażnika w trakcie pobytu w więzieniu.

Odsiadkę Kukuła ma zakończyć w maju 2020 roku, jednak tak się prawdopodobnie nie stanie. Zgodnie z tzw. ustawą o bestiach, podzieli los m.in. Mariusza Trynkiewicza i trafi do KOZZD w Gostyninie przy ulicy Zalesie, o czym zdecydował Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

Umieszczenie Henryka Kukuły w ośrodku w Gostyninie jest możliwe na mocy ustawy z 2013 r. o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób.

Zbliża się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a główne granie odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia. Choć już od kilku dni w Gostyninie odbywają się akcje charytatywne.

Najpierw w sobotę, 4 stycznia w MCH Stara Betoniarnia kilkadziesiąt osób wzięło udział w II Fit Maratonie zorganizowanym w ramach nadchodzącego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Sylwię Michalską, Dorotę Sobiecką oraz Agnieszkę Bartosiak – szefa gostynińskiego sztabu WOŚP przy współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. To trzeci artykuł tygodnia, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu.

Ponadto przybyli mogli zobaczyć pokaz taneczny w wykonaniu gostynińskich mażoretek oraz pokaz Taekwon-do.

Głównym punktem wieczoru były warsztaty taneczne i High Heels w wykonaniu Patryka Rożnieckiego – choreografa, tancerza i pedagoga, finalisty drugiej edycji You Can Dance.

Z kolei w środę, 8 stycznia 2019 r. występami artystycznymi oraz poprzez aukcję gadżetów i pamiątek do kwestowania na rzecz WOŚP dołączyli uczniowie i kadra pedagogiczna Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie. Podczas aukcji udało się wylicytować fanty na kwotę 1986 złotych.

Z kolei najwięcej komentarzy i opinii na naszym Fan Page'u wywołało odkryte zrywanie plakatów, promujących 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Agnieszka Fabisiak, organizatorka Biegu z Fantazją, na swoim profilu społecznościowym poinformowała o zrywaniu plakatów WOŚP zlokalizowanych na słupie przy ulicy Wspólnej w Gostyninie.

"Dziś rano po 8 jeszcze plakaty były ca łe, a teraz pozrywane. Nie chcesz, nie pomagaj, nie wspieraj. Nie musisz, nikt Cię do niczego nie zmusza. To jest Twój wybór, ale proszę Cię nie NISZCZ" - apeluje Agnieszka Fabisiak, jedna z organizatorek IV Biegu z fantazją - policz się z cukrzycą, który w ramach WOŚP w niedzielę 12 stycznia o godzinie 11:30 wystartuje z Rynku pod Ratuszem.

- Bardzo dobry tytuł. A tym, którzy niszczą te plakaty, życzę bardzo dużo zdrowia. Oby nigdy nie przyszło im korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP – pisze Pani Lena.

- W ostatnich latach społeczeństwo stało się coraz bardziej agresywne. Z jednej strony udajemy cudownych ludzi, z drugiej atakujemy każdego, kto nie zgadza się z naszym wizerunkiem świata. Moi drodzy, nauczmy się widzieć człowieka w drugiej osobie. Nie chce - nie pomagam, nie odpowiada mi jakieś miejsce czy wydarzenie- nie chodzę, nie uczestniczę w nim... przestańmy dokuczać sobie na wzajem i zacznijmy żyć w zgodzie ze sobą.

W najbliższą niedzielę, 12 stycznia w ramach 28. finału Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się IV Bieg z Fantazją - policz się z cukrzycą. O godzinie 11:30 z Rynku Miejskiego na trasę wyruszy 100 kolorowo ubranych uczestników. Ta zapowiedź to numer artykuł sportowy z największą liczbą odsłon w tym tygodniu.

Organizatorki biegu: Agnieszka Fabisiak, Agnieszka Bartosiak oraz Agnieszka Korajczyk-Szyperska wydały komunikat odnośnie odbioru pakietów startowych dla uczestników:

. uczestnicy biegu będą mogli odebrać pakiety startowe oraz wnieść opłatę startową tylko 12.01.2019r. (niedziela) w godzinach od 9:30-10:50 w holu MCK w Gostyninie.

Opłata startowa za udział w biegu jest opłatą minimalną i wynosi odpowiednio:

- osoba indywidualna min. 25 zł;

- para małżeńska min. 40 zł

- para opiekunów + osoba niepełnoletnia min. 20 zł opiekun plus 10 zł za osobę niepełnoletnia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie