Popularny: 2700 odsłonInformacje25 stycznia 2019, 20:23,

Minął tydzień: studniówki, wypadek na stacji w Legardzie oraz powrót problemu smogu w Gostyninie

Minął tydzień: studniówki, wypadek na stacji w Legardzie oraz powrót problemu smogu w Gostyninie

Udostępnij 5
Studniówki i fotorelacje z nich to jedne z najczęściej oglądanych informacji na naszym portalu w ciągu całego roku

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Przegląd najciekawszych wydarzeń i artykułów, które najbardziej zainteresowały naszych czytelników w dniach od 18 do 25 stycznia 2019 r.Styczeń to tradycyjnie okres studniówek, takie też dwie odbyły się w minionym tygodniu. Studniówki i fotorelacje z nich to jedne z najczęściej oglądanych informacji na naszym portalu w ciągu całego roku. Oba artykuły ze imprezy uczniów, których za około 100 dni czeka egzamin dojrzałości, odnotowały niemal 10 tysięcy odsłon każdy.

Najpopularniejszym artykułem mijającego tygodnia była fotorelacja z balu w restauracji „U Macieja” w Legardzie, gdzie odbywała się studniówka Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. Punktualnie o godzinie 20.00 tradycyjnego Poloneza odtańczyły 2 klasy: Technikum Budownictwa oraz Technikum Żywienia.
Po części oficjalnej młodzież bawiła się do białego rana przy hitach serwowanych przez didżeja Adrusa.

W sobotni wieczór 19 stycznia 2019 r. jako pierwsi z uczniów gostynińskich szkół, maturzyści Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie rozpoczęli tradycyjną zabawę na 100 dni przed maturą, czyli Studniówkę.

Ubrani w eleganckie, wieczorowe stroje, z radością i uśmiechem na ustach uczniowie jednej klasy liceum ogólnokształcącego i trzech klas technikum odtańczyli tradycyjnie poloneza. Studniówka „Elektryczniaka” odbywała się w sali Żawakol w Gąbinie a o doskonałą zabawę zadbał zespół Massive.
O tragedii, która rozegrała się tydzień temu, a mianowicie zamordowaniu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jako przestrodze na dalsze życie wspominała Wicestarosta Gostyniński Maria Wróblewska, składając także życzenia jak najlepszych wyników na maturze oraz powodzenia w życiu:
- Życzę wam, aby nie dosięgło was w życiu żadne z tych uczuć jak nienawiść, pogarda, czy wyniszczający hejt. Na tą waszą dalszą życiową drogę pragnę, abyście zabrali słowa Profesora Władysława Bartoszewskiego „warto w życiu być przyzwoitym”. Będę wam życzyła samych trafnych decyzji, jak najlepszych wyników maturalnych, które otworzą wam nowe możliwości, pozwolą otwierać nowe horyzonty i poszerzać waszą wiedzę, Czyńcie ten świat lepszym.

Chwile grozy przeżyli we wtorek, 22 stycznia klienci oraz pracownicy Stacji Shell w miejscowości Legarda. To trzeci artykuł minionego tygodnia, który zanotował najwięcej odsłon. Kilka minut przed godziną 10.00, samochód osobowy Ford Focus kierowany przez 18-letniego kierowcę uderzył z dużą prędkością w tył auta marki Mercedes-Benz Vito.
"W wyniku uderzenia Ford Focus uderzył w dystrybutor. a Mercedes Benz uderzył w elewację budynku stacji" - poinformował portal mł. bryg. Mariusz Ostrowski oficer prasowy KP PSP w Gostyninie. Jak dodaje - nie doszło do wycieku.
W wypadku obrażeń doznał jeden z pasażerów Ford Focus, który wymagał hospitalizacji. "Kierowca Ford Focusa był trzeźwy" - tłumaczy podkom. Dorota Słomkowska z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Mróz oraz brak wiatru to niestety fatalne połączenie dla tego, czym oddychamy, czyli powietrza. Smog daje się we znaki, a we wtorek, 22 stycznia, około godziny 19:00 w Gostyninie normy jakości powietrza przekroczone były nawet o 800%. To z kolei temat, który na naszym portalu wywołał najwięcej opinii mieszkańców.

Mimo iż przez cały dzień wskaźniki jakości powietrza wskazywały wartości średnie lub złe, to jednak wieczorem we wtorek, 22 stycznia o godzinie 19:00 jakość powietrza na trzech wskaźnikach w Gostyninie wskazała najwyższy, fioletowy stopień na wykresach i była fatalna.
Najgorszy stan powietrza zanotował czujnik przy ulicy Bema, zlokalizowany przed Szkołą Podstawową nr 3 – poziom 145 i przekroczenie dopuszczalnego pyłów PM 10 o 684 % a pyłów PM 2.5 aż o 807 %.
Dzienna norma wielokrotnie we wszystkich punktach w Gostyninie przekroczyła dopuszczalne normy, wyznaczone przez WHO – Światową Organizację Zdrowia.
- Dawniej ludzie tez palili w piecach i nie było smogu
– uważa Pan Krzysztof, który wypowiedział się na Fan Page'u Gostynin.Info.

Opinia błyskawicznie wywołała odpowiedzi:

- Dawniej palono drewnem i polskim węglem, a nie odpadami,plastikami, futrynami z 20 warstwami farby i rosyjskim węglem, który tylko kolorystycznie przypomina węgiel... - pisze Pan Mateusz.

- Już nie przesadzajcie. Jestem codziennie w Gostyninie wieczorem i nie muszę nosa niczym zatyka żeby nie wachac. Kiedyś palono drewnem i węglem... Smogu nie było a teraz nagle jest – uważa z kolei Pani Ewelina.

- Wczoraj właśnie ok. 18:00 w rejonie Kutnowska-Polna nie szło oddychać - nic tu nie jest przesadzone – odpowiada z kolei Pan Krzysztof.

Problem smogu zniknie najpewniej w weekend, gdyż prognozy pogody wskazują na ocieplenie i nasilenie się wiatru.

Z kolei z informacji sportowych, największe zainteresowanie wywołała relacja z meczu piłki ręcznej, pomiędzy Skrwą Handball Gostynin, a Victorią Piaseczno. Ostatecznie, po końcowym gwizdku to szczypiorniści z Piaseczna cieszyli się ze zwycięstwa pokonując naszą drużynę 32:30. Spotkanie zostało rozegrane w hali MOSiR przy ul. Kutnowskiej w Gostyninie.

Mecz był niezwykle wyrównany. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:12 dla gości, jednak w drugiej połowie piłkarze Skrwy zaczęli odrabiać straty i o końcowym wyniku zadecydowały ostatnie sekundy spotkania.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie