Informacje10 lutego, 15:21,

Minął tydzień: Święto Patrona LO, pomoc policjantów i z wizytą u Prezydent Łodzi

Minął tydzień: Święto Patrona LO, pomoc policjantów i z wizytą u Prezydent Łodzi

Jakie tematy najbardziej zainteresowały czytelników od 3 do 9 lutego 2024 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Jakie tematy najbardziej zainteresowały czytelników od 3 do 9 lutego 2024 r.?W poniedziałek, 5 lutego 2024 r., dzień po jubileuszu urodzin Tadeusza Kościuszki, w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyninie rozpoczęto obchody Miesiąca Patrona Szkoły. To temat, który najbardziej zainteresował czytelników w tym tygodniu.

Pani Dyrektor oraz Przewodniczący wszystkich klas w asyście Pocztu Sztandarowego Szkoły i uczniów w historycznych strojach złożyli hołd patronowi, składając kwiaty i zapalając znicz przy pomniku Kościuszki. Pomnik ten, autorstwa miejscowego artysty, Pana Tadeusza Biniewicza, stanowi dumę społeczności szkolnej od 2007 roku.

W trakcie godzin wychowawczych wszyscy uczniowie zaangażowali się w tworzenie "projektów kościuszkowskich". Powstały plakaty z hasłem "Dlaczego to właśnie Kościuszko jest patronem naszego liceum", słowa piosenki o Patronie oraz projekty na ex libris szkolnej biblioteki. Zwycięska klasa, która otrzyma dofinansowanie na wycieczkę szkolną, zostanie ogłoszona pod koniec miesiąca.

Kolejne planowane wydarzenia obejmują wystawę poświęconą Tadeuszowi Kościuszce, wypożyczoną od Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Wielkie Kościuszkowskie Dyktando oraz Turniej Szachowy. Miesiąc Patrona jest efektem współpracy Biblioteki Szkolnej z Samorządem Uczniowskim. Wyjątkowe inicjatywy te mają na celu lepsze zrozumienie dziedzictwa Tadeusza Kościuszki i docenienie jego roli jako patrona szkoły.

Każda interwencja Policji jest inna, a policjanci zawsze muszą być gotowi na nieprzewidziane sytuacje. Ludzie potrzebują pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Był mróz i śnieg, a 61-latka miała około 100 km do domu. W trakcie podróży drogą krajową nr 60 w miejscowości Sierakówek zniszczeniu uległa opona, w kierowanej przez nią toyocie, co skończyło się przymusowym postojem. W tym samym czasie służbę na tym odcinku pełnił patrol ruchu drogowego z Gostynina, którzy zmienili kobiecie koło, a mieszkanka Łodzi bezpiecznie wróciła do domu. To drugi temat na naszym portalu w tym tygodniu.

Podczas takiej służby około trzech tygodni temu policjanci z gostynińskiej drogówki sierż. Kamil Ziółkowski i st. post. Szymon Ujazdowski zauważyli, że na poboczu drogi w miejscowości Sierakówek stoi toyota, w której uszkodzeniu uległa przednia opona. Policjanci podjechali do kierującej 61-letniej mieszkanki Łodzi i zaproponowali pomoc. Zadbali o bezpieczeństwo kobiety, a  następnie wymienili uszkodzone koło. Gdy wszystko było już w porządku mieszkanka Łodzi udała się w dalszą podróż do domu. Za pomoc uzyskaną od policjantów postanowiła podziękować, przesyłając list do gostynińskiej komendy.

„Nie ma dwóch takich samych interwencji” - to zdanie powtarzane jest codziennie na odprawach policjantów do służby. Ma ono podkreślać, że z pozoru typowe wezwania mogą okazać się absolutnie zaskakujące, a funkcjonariusze powinni być zawsze gotowi na nieprzewidziane sytuacje. Ludzie potrzebują pomocy w różnych sytuacjach. Niektóre są prozaiczne i nie wymagają nadzwyczajnego poświęcenia, a jedynie chwili czasu, chęci i odrobiny siły.

Kilka dni temu miało miejsce ważne spotkanie kandydatów Inicjatywy dla Gostynina w wyborach samorządowych z Prezydentem Łodzi, Hanną Zdanowską. W spotkaniu udział wzięli Agnieszka Korajczyk-Szyperska – Przewodnicząca Inicjatywy dla Gostynina, Ilona Dan Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lucieniu, Katarzyna Leśniewska Radna Rady Powiatu Gostynińskiego, Roman Augustyniak Radny Rady Powiatu Gostynińskiego oraz Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka. To trzeci temat tygodnia na naszym portalu w tym tygodniu.

Wydarzenie to było wyjątkową okazją do dyskusji na temat m.in. roli kobiet w samorządzie. Prezydent Zdanowska podkreśliła konieczność zwiększenia udziału kobiet w życiu publicznym. Uczestnicy spotkania omówili m.in. konkretne projekty związane z poprawą jakości życia mieszkańców Łodzi, które można przełożyć również na poprawę jakości życia mieszkańców Gostynina.

Podczas dyskusji poruszono szereg kwestii, takich jak tworzenie miejsc pracy, edukacja, zdrowie, czy infrastruktura miejska. Spotkanie podkreśliło znaczenie współpracy i dialogu między kobietami w samorządzie. Hanna Zdanowska wyraziła swoje wsparcie dla inicjatyw, które promują aktywność kobiet w sferze publicznej i zachęcają do udziału w życiu społecznym. Spotkanie zakończyło się zobowiązaniami do współpracy i poparciem kandydatury Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej kandydatki na stanowisko Burmistrza Miasta Gostynina.

"W mojej ocenie to spotkanie nie tylko podniosło znaczenie roli kobiet w samorządzie ale również stanowiło dla nas inspirację, aby aktywnie angażować się w tworzenie i pracę na rzecz naszego miasta" - podsumowała spotkanie liderka Inicjatywy dla Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

W sobotę (2 lutego br.) trzech zawodników zespołu KO Fight Team Gostynin, pod przewodnictwem trenera Henryka Pedę, stanęło do rywalizacji na Mistrzostwach Europy Submisison Only League. To temat numer jeden z informacji sportowych w tym tygodniu.

Trener Henryk Peda wygrał wszystkie swoje pojedynki przed czasem, zdobywając zaszczytny złoty medal. Jego niepodważalne umiejętności oraz determinacja w pełni zaprezentowały potencjał KO Fight Team. Piotr Sierant również odniósł imponujące zwycięstwa, wygrywając cztery walki przed czasem. Dopiero w finale, po dogrywce, zajął zaszczytne drugie miejsce w swojej kategorii. Damian Buła także wziął udział w zawodach, imponując trzema wygranymi walkami. Niestety, odpadł przed strefą medalową, jednak jego determinacja i umiejętności zdobyły uznanie wśród kibiców i ekspertów.

Henryk Perda podkreślił znaczenie zaangażowania Krystiana i Damiana Buły, którzy regularnie dojeżdżają do Gostynina po kilka razy w tygodniu, pokonując znaczne odległości spod Sannik. Ich wyjątkowe poświęcenie dla treningów przekłada się na szybkie postępy, co z pewnością zaowocuje kolejnymi sukcesami.

"Sezon startowy uważamy za otwarty. Krystian i Damian Buła pokazują ogromne zaangażowanie, poświęcając swój cenny czas na dojazdy do Gostynina, aby wspólnie z nami trenować. Ich znaczne postępy w krótkim czasie wskazują, że na kolejnych imprezach nie obejdzie się bez nich bezkonkurencyjnie" - powiedzial portalowi Henryk Peda.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie