Popularny: 1200 odsłonInformacje9 lutego, 07:42,

Minął tydzień: wypadek na Wojska Polskiego, dieta na organizacje charytatywne

Minął tydzień: wypadek na Wojska Polskiego, dieta na organizacje charytatywne

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 2 do 8 lutego 2019 r.?


Udostępnij 8
Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu w ciągu ostatnich 7 dni?


W czwartek, 7 lutego około godziny 15.40 na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Floriańskiej doszło do wypadku z udziałem 3 aut osobowych. Artykuł na ten temat najbardziej zaciekawił czytelników w minionym tygodniu. W zdarzeniu drogowym brały udział 2 Hondy oraz Skoda Octavia. Przez blisko godzinę ruch drogowy na w/w ulicach był całkowicie zablokowany a na samym tym skrzyżowaniu przez cały dzień nie działała sygnalizacja świetlna, co mogło mieć wpływ na okoliczności zdarzenia.

Od kilku dobrych dni, przy drodze wojewódzkiej nr 573 (Szczawin Borowy - Żychlin) zalega Renault Twingo. Auto, jak widać na zamieszczonych zdjęciach stoi w pasie ruchu drogowego, stwarzając niebezpieczeństwo dla użytkowników drogi, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. W tej sprawie interweniuje czytelnik naszego portalu i jest to drugi temat mijającego tygodnia.

Przeczytaj też: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Floriańskiej

Na szczęście, są przepisy, na podstawie których stosowne służby mogą interweniować i usunąć z miejsca zalegający, porzucony pojazd.
Artykuł 50a prawa o ruchu drogowym stanowi: "Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza." Posiadacz to osoba, która nie jest właścicielem, ale w momencie porzucenia dysponowała pojazdem.

Trzeci temat tygodnia, który zanotował największe zainteresowanie naszych czytelników, to szlachetny gest Konrada Szyperskiego. Przypomnijmy, Konrad Szyperski został wybrany 26 stycznia w wyborach uzupełniających do Rady Nadzorczej Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Z informacji jakie otrzymał nasz portal wynika, że nowy członek Rady Nadzorczej GSM swoje comiesięczne wynagrodzenie, które miałyby otrzymywać z tytułu pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej przekazywać będzie w równych częściach na rzecz Fundacji dla Zwierząt Animal Ghost i gostynińskiego domu dziecka.
Gratulujemy decyzji i życzymy owocnej pracy.

Z kolei najwięcej opinii i komentarzy naszych czytelników ponownie – jak dwa tygodnie temu – wywołał problem zanieczyszczonego powietrza w Gostyninie. W środę 6 lutego wieczorem, dopuszczalne normy zostały przekroczone niemal 3-krotnie.
W godzinach wieczornych 6 lutego ilość pyłów PM10 w powietrzu wynosiła 218 % dopuszczalnych norm, a pyłów PM 2,5 aż 285%.

- Ja zapraszam na składy węgla, kupcie ten świetny polski węgiel, wrzućcie go do pieca i zobaczycie jak kopci. A czytam, jak ludzie piszą, że pali się śmieciami... Ja palę tylko naszym węglem a dymi jak z petrochemii. I niby co mam zrobić? Jak ktoś mieszka w domu to zrozumie – pisze Pan Michał.

- Zamiast siać szyderę proponuję wziąć głęboki oddech i wyjść na spacer... polecam osiedle Prusa, Kopernika, kolonię... może wtedy zrozumiesz , że to "nic nowego" warto zastąpić czymś nowym... - pisze z kolei Pan Mateusz.

- Niestety świadomość ludzi związana z tym co robią a raczej tym co palą jest bliska zera! Rozmowa z sąsiadami też nic nie daje (przepraszam, daje bo mają we mnie kolejnego wroga). Pytanie do władz miasta: czy cały czas będziecie popadać w samozachwyt że Gostynin ma czujniki czy zaczniecie coś z tym robić??? Poza tym umieszczenie czujników zanieczyszczenia w miejscach gdzie jest ogrzewanie miejskie (np budynek starostwa) to raczej pomyłka. Tylko wysokie mandaty mogą odnieść skutek edukacyjny. A może Panie Burmistrzu kiedyś wynajmie Pan ekipę z dronem który polata nad kominami na osiedlu Prusa, Kolonia itp. Oczywiście nie uprzedzając wcześniej że taka akcja będzie miała miejsce no i oczywiście niech to będzie wieczorem! - pisze internauta podpisujący się jako „Sukcesywnie truty przez sąsiadów”.

Środowe wskaźniki nie pokazały najgorszych odczytów tej zimy – te były 22 stycznia wieczorem, gdy poziom zanieczyszczeń na czujniku, zlokalizowanym przy Szkole Podstawowej nr 3 na ulicy Bema, wskazywał poziom 145 i przekroczenie dopuszczalnego pyłów PM 10 o 684 % a pyłów PM 2.5 aż o 807 %. Jednak problem smogu i zanieczyszczenia powietrza pojawił się nie pierwszy i nie ostatni raz w Gostyninie.

Z informacji sportowych, 4:2 wygrał Mazur Gostynin z Włocłavią Włocławek w drugiej grze kontrolnej w sobotę, 2 lutego 2019 r. w ramach przygotowań do sezonu 2018/19 IV Ligi.

W pojedynku dwóch czwartoligowców – Mazura Gostynin i Włocłavii Włocławek – górą nasz zespół, który w ostatnim czasie przeszedł rewolucję kadrową, o czym więcej niebawem. Zwycięstwo podniesie morale w drużynie, gdyż ostatni raz Mazura wygrał w październiku ubiegłego roku w meczu ligowym z Kasztelanem Sierpc, w międzyczasie nasz zespół nie wygrał 6 spotkań z rzędu.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Popularny: 1200 odsłonInformacje8 lutego, 15:35,

Jezioro Bratoszewo: ćwiczenia lodowe strażaków

W dniach 5-7 lutego kolejny raz na terenie jeziora ,,Bratoszewo” w Gostyninie w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzone zostały „Ćwiczenia lodowe”, dla strażaków z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Gostyninie oraz wytypowanych jednostek OSP z terenu powiatu gostynińskiego.


Udostępnij 10
Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności technik z zakresu ratownictwa lodowego

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności technik z zakresu ratownictwa lodowego na poziomie podstawowym w szczególności:

  • doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczych na lodzie,

  • sprawdzenie możliwości taktycznych sił i środków PSP i OSP,

  • doskonalenie umiejętności dowodzenia, współdziałania i organizacji akcji na zamarzniętych akwenach wodnych,

  • wykorzystanie walorów taktyczno-technicznych posiadanego sprzętu,

  • sprawdzenie i doskonalenie działania systemów łączności.

Każdego roku, podczas zimowej aury dochodzi do wypadków na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych, których ofiarami są wędkarze oraz przypadkowe osoby przebywający na lodzie.

W ramach ,,Bezpiecznych Ferii” obserwatorami ćwiczeń były dzieci będące uczestnikami zimowisk zorganizowanych na terenie miasta Gostynina .

Obserwatorzy ćwiczeń poinformowani zostali o niebezpieczeństwie z jakim można się spotkać w czasie przebywania na zamarzniętych akwenach wodnych oraz jak się zachować w sytuacji załamania się lodu, jak wezwać pomoc oraz w jaki sposób podjąć działania ratunkowe przy pomocy posiadanego wyposażenia.

autor/źródło: KP PSP Gostynin

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie