Popularny: 800 odsłonInformacje23 maja, 07:03,

Minął tydzień: zwłoki mężczyzny przy DK 60, napływ pracowników sezonowych i wzrost osób z kwarantanną

Minął tydzień: zwłoki mężczyzny przy DK 60, napływ pracowników sezonowych i wzrost osób z kwarantanną

Udostępnij 10
Co ciekawego wydarzyło się w tygodniu od 15 do 22 maja 2020 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co ciekawego wydarzyło się w tygodniu od 15 do 22 maja 2020 r.?Tragiczne odkrycie w lesie w pobliżu Skrzan w Gminie Gostynin. Sekcja zwłok ustali przyczynę zgonu mężczyzny, którego ciało zostało znalezione we wtorek, 19 maja w lesie w pobliżu miejscowości Skrzany (gm. Gostynin). Około godziny 12:20 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie został poinformowany, że w lesie pomiędzy obwodnicą K-60, a drogą prowadzącą do miejscowości Skrzany znaleziono zwłoki" - poinformowała portal mł. asp. Żaneta Kołodziejska oficer prasowy gostynińskiej policji.

Czynności na miejscu zostały przeprowadzone pod nadzorem Prokuratora. Po zidentyfikowaniu zwłok mężczyzny, zostały one zabezpieczone w celu wykonania sekcji zwłok.

Duży wzrost osób objętych kwarantanną – to drugi artykuł, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu w minionym tygodniu.

Duży wzrost spowodowany jest przyjazdami pracowników sezonowych zza wschodniej granicy, do pracy w rolnictwie na terenie naszego powiatu.

Na piątek, 22 maja 2020 r. na terenie naszego powiatu statystyki wskazywały:

Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 222 / 11

Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 2 / 0

Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0

Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 2 / 2

Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / 1

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 5 / 0

Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / 0

Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 3 / 0

Nielegalną hodowlę ujawniono w trakcie policyjnych czynności związanych z serią kradzieży z włamaniem i kradzieżami na terenie gm. Pacyna i Szczawin Kościelny. To trzeci artykuł, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu w tym tygodniu. Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP W Gostyninie oraz policjanci PP w Pacynie w trakcie wykonywania czynności w związku z serią kradzieży z włamaniem i kradzieżami na terenie gm. Pacyna i Szczawin Kościelny doprowadzili do zlikwidowania plantacji konopi.

Skrupulatna praca kryminalnych, oraz policjantów PP w Pacynie doprowadziła do zatrzymania 30-letniego mieszkańca gminy Gąbin, oraz 27-letniego i 28 - letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego. Mężczyźni dokonali kradzieży mienia wobec jednego z mieszkańców gminy Pacyna. Szybko udało się wytypować sprawców przestępstwa, u jednego ze sprawców 30- letniego mężczyzny policjanci ujawnili przedmioty pochodzących z kradzieży, oraz 6 sadzonek ziela konopi i susz roślinny.

Nie jest to jedyny sukces gostynińskich policjantów. Stróżom prawa udało się zatrzymać sprawców przestępstwa które miało miejsce na przełomie miesiąca marca i kwietnia. Sprawcami okazali się być 27- letni i 28-letni mieszkańcy gminy Szczawin Kościelny. Mężczyźni dokonali między innymi kradzieży elektronarzędzi, sprzętu elektronicznego z terenu gminy Pacyna. W toku przeszukania u 27 – letniego sprawcy policjanci ujawnili profesjonalną uprawę 9 krzewów ziela konopi.

Ujawnione krzewy konopi, środki odurzające, oraz przedmioty pochodzące z kradzieży zostały zabezpieczone. Sprawcy przestępstw trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie zostały im przedstawione zarzuty. Mężczyźni staną przed sądem, który zadecyduje o ich losie.

Wobec stopniowego znoszenia ograniczeń, związanych z pandemią koronawirusa, w poniedziałek 17 maja 2020 r. do treningów w pełnej grupie wrócili seniorzy Mazura Gostynin. To temat numer jeden z informacji sportowych.

W ubiegłym tygodniu piłkarze spotykali się już podczas zajęć w grupach sześciozespołowych na boisku Orlik, a w poniedziałkowy wieczór pod kierunkiem trenera Arkadiusza Szulczewskiego zawodnicy trenowali już wspólnie. Trening odbył się na boisku orlik, jednak już kolejne odbywać się będą na głównej płycie boiska.

Trener podkreśla, że najważniejsze jest w treningach, aby zachować ciągłość sprawności fizycznej zawodników. Ponad dwumiesięczna przerwa wymaga stopniowego powrotu do obciążeń:

- Z tego co wiem, jako jedyni w Lidze Okręgowej trenujemy na tą chwilę – podkreślił trener.

Na boisku pełnowymiarowym piłkarze mają trenować w następnych treningach, które odbywać się będą dwa razy w tygodniu.

Przypomnijmy, seniorzy Mazura Gostynin zakończyli sezon po rundzie jesiennej na 5 miejscu w Lidze Okręgowej a wyniki rundy jesiennej wobec pandemii koronawirusa okazały się wynikami końcowymi.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie