InformacjeGorący temat (600 odsłon)

„Mistrz ostatniej zmiany” oraz wioślarze gościli w Pacynie [ZDJĘCIA]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

SP Pacyna Jakub Krzewina

We wtorek, 9 października 2018 r. do Zespołu Szkół im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie, jak co roku jesienią zjechali mistrzowie sportu na coroczne Święto Szkoły połączone z III Piknikiem im. Janusza Kusocińskiego.


Mała szkoła co roku, za sprawą głównego organizatora Andrzeja Matuszewskiego wraz z dyrekcją i kadrą pedagogiczną, zaprasza na swoje święto znamienitych gości ze świata sportu nieprzerwanie od 1980 roku.

Trzy dni temu przez Andrzeja Matuszewskiego wydana została na 100-lecie publikacja: „Stulecie szkoły w Pacynie. Historia i sport” o czym informowaliśmy:

Premiera książki „Stulecie szkoły w Pacynie” [ZDJĘCIA]

W Pacynie przez 38 lat gościły tu takie sławy jak choćby medaliści olimpijscy, rekordziści i mistrzowie świata: Anita Włodarczyk, Ryszard Szurkowski, Szymon Ziółkowski, Tomasz Majewski, Paweł Nastula, Arkadiusz Skrzypaszek, Otylia Jędrzejczak, Piotr Małachowski, Mateusz Kusznierewicz, Marian Woronin, Jacek Wszoła, Zygmunt Smalcerz i wielu wielu innych a także gwiazdy sportu, którzy odeszli, jednak pamięć pozostała w sercach kibiców na zawsze, jak: Irena Szewińska, Jerzy Kulej czy Kamila Skolimowska.

Gośćmi bywali także trenerzy, w tym selekcjonerzy Reprezentacji Polski w piłce nożnej: „trener tysiąclecia” Kazimierz Górski oraz Jerzy Engel, a rok temu Jerzy Brzęczek, obecny selekcjoner kadry.

W tym roku do Pacyny przyjechali dwaj czynni sportowcy: lekkoatleta Jakub Krzewina i wioślarz Jerzy Kowalski. Obaj pochodzą z Kruszwicy w województwie kujawsko-pomorskim.

Pierwszy z nich kibicom wbił się w pamięć jako”mistrz ostatniej zmiany” w Halowych Mistrzostwach Świata w angielskim Birmingham w marcu tego roku, gdy na ostatniej zmianie biegu sztafetowego 4 x 400 metrów mężczyzn wyprzedził amerykańskiego zawodnika Vernon'a Norwood'a, bijąc tym samym wraz z kolegami ze sztafety Karolem Zalewskim, Rafałem Omelko i Łukaszem Krawczukiem halowy rekord świata i zdobywając dla Polski złoty medal Halowych Mistrzostw Świata.

Jakub Krzewina zachęcał młodzież nie tylko do sportu, ale w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości także do patriotyzmu. Jest czynnym żołnierzem Wojska Polskiego: - Przed startami słucham polskich pieśni patriotycznych – przyznał.

Drugi z zaproszonych gości to Jerzy Kowalski, zwycięzca w parze z Miłoszem Jankowskim w dwójkach podwójnych wagi lekkiej zawodów Pucharu Świata w Linzu w czerwcu tego roku.

Trzecim z zaproszonych gości był brązowy medalista olimpijski z Igrzysk w Barcelonie w 1992 były wioślarz a obecnie trener Wojciech Jankowski, pochodzący z Płocka.

Goście zachęcali młodzież do uprawiania sportu, dzieci ze szkoły mogły spróbować swoich sił na wioślarskim ergometrze oraz w zawodach lekkoatletycznych. Stałym elementem było podpisanie się gości na cennej fladze olimpijskiej wraz z wpisem do pamiątkowej księgi oraz rozdawanie autografów dzieciom.

 

Tematy:SP PacynaJakub Krzewina

Sprawdź też: Prawo jazdy GostyninAuto holowanie GostyninGeometria 3D Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Popularne artykuły


Galerie zdjęć


Ewakuacja szkoły w Lucieniu [ZDJĘCIA]
Ewakuacja szkoły w Lucieniu [ZDJĘCIA]
Ewakuacja szkoły w Lucieniu [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij